Květen 2008

Scars on Broadway dokončují debut

3. května 2008 v 11:20 | Corey(8) |  Music News
Mitchell Peters ze serveru Billboard.com zveřejnil následující zprávu:

"Členové slavných System of a Down, kytarista Daron Malakian a bubeník John Dolmayan, pomalu dokončují debutovou desku svého nového projektu nazvaného Scars on Broadway."

Nyní se dvojice snaží najít vhodné vydavatelství, pokud by šlo vše podle plánů, mohla by deska na pulty obchodů doputovat někdy koncem léta. "Jsme ve finální fázi," řekl Dolmayan. "Zbývají nám tři nebo čtyři písně."

První ochutnávku z nového alba v podobě songu "They Say" si můžete poslechnout zde!

Datum vydání nového alba Satyricon zveřejněno

3. května 2008 v 11:02 | Corey(8) |  Music News
Vydavatelství Roadrunner Records před pár dny zveřejnilo zprávu, že nové, zatím nepojmenované album norské black metalové skupiny Satyricon vyjde 3. listopadu tohoto roku! Půjde již o sedmou řadovou desku této severské legendy.

Satyricon zveřejnili na svém oficiálním webu ukázku nového songu, nazvaného "My Skin Is Cold", jenž pochází z jejich stejnojmenného nového EP, které vyjde 2. června tohoto roku. EP bude obsahovat celkem pět songů. Takto vypadá konečná podoba jeho tracklistu:

01. My Skin Is Cold [nový song]
02. Live Through Me [znovu nahráno]
03. Existential Fear-Quetions [znovu nahráno]
04. Repined Bastard Nation [live]
05. Mother North
[live]

EP vyjde celosvětově taktéž u Roadrunner Records, jedinou výjimku tvoří Norsko, kde EP vydá nahrávací společnost Indie Recordings.

Nad Kalifornií se začínají zatahovat mračna

1. května 2008 v 10:58 | Corey(8) |  Music News
DevilDriver přišli s videoklipem k songu "Clouds Over California", což je nový singl z desky "The Last Kind Words", které se vloni prodalo za první týden v USA přes 14 000 kusů, čímž překonala i svého předchůdce, fošnu "The Fury of Our Maker's Hand" z roku 2005. Zajímavě natočené video můžete sledovat zde:


Zpěvák Divine Heresy byl odejit

1. května 2008 v 10:45 | Corey(8) |  Music News
Divine Heresy
Velkou část metalové veřejnosti včera překvapila zpráva, že zpěvák kapely Divine Heresy, Tommy Cummings, byl ze skupiny oficiálně vyhozen. K aktu došlo po koncertu v Poughkeepsie, New York, který proběhl 26. dubna, kdy se dostal do křížku s kytaristou Dino Cazaresem. Cazares celou situaci popsal následovně:

"Dal nám deset různých důvodů, proč bychom měli přestat hrát - 'Můj mikrofon nefunguje, mám průjem, monitory nefungují' - prostě všechno, co ho napadlo. Řekli jsme si, že to není fér k našim fanouškům, chtěli jsme jim dát kompletní show."

Zpěvák Tommy Cummings si však nenechal nic líbit, a tak ve svém několikaminutovém oficiálním prohlášení Cazaresovi vrátil úder, ve kterém na něm nenechal nit suchou. Nazval jej například člověkem s "masivním egem" a "urážlivou mentalitou", také nezapoměl dodat, že vše, co kdy o něm slyšel, se ukázalo jako pravda, a přidal, že Cazares bere Divine Heresy spíš jako svou one man show, než aby dal prostor i ostatním.

Pravdu se tak dovíme už asi jenom těžko, jedině, že by se rozpovídali ostatní členové Divine Heresy, ale to vypadá dosti nepravděpodobně. Jedno je tak jasné, Divine Heresy jsou bez zpěváka a musí teď najít rychle náhradu, protože žádné koncerty nebyly zrušeny. Zde je zmiňované prohlášení.