close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Duben 2008

Wes Borland o kytarách Yamaha

28. dubna 2008 v 17:50 | Corey(8) |  Music News
Wes Borland, bývalý kytarista skupiny Limp Bizkit a mozek svého současného projektu Black Light Burns, natočil menší promo ke svému signature modelu kytary Yamaha, které můžete sledovat níže. Black Light Burns nedávno zveřejnili tracklist svého plánovaného alba cover verzí, nazvaného "Cover Your Heart and the Anvil Pants Odyssey", které by mělo vyjít v červnu letošního roku. Tracklist bude vypadat následovně:

01. Forkboy (Lard)
02. So Alive (Love and Rockets)
03. Hungry Like the Wolf (Duran Duran)
04. Lucretia My Reflection (Sisters of Mercy)
05. Rid of Me (PJ Harvey)
06. The Art of Self Defense (Jesus Lizard)
07. On the Bound (Fiona Apple)
08. I Am the Sun (Swans)
09. Blood Red Head on Fire (Bigdumbface)
10. Search and Destroy (Iggy and the Stooges)
11. Drowning Together Dying Alone [nevydaná instrumentálka z alba "Cruel Melody"]
12. Giving in Again
[nevydaná instrumentálka z alba "Cruel Melody"]
13. Failing
[nevydaná instrumentálka z alba "Cruel Melody"]
14. Mesopotamia [Assyrian Mix]
15. Lie [Seth Vogt Club Mix]

Black Light Burns vydali zatím pouze jednu řadovou desku, a to album "Cruel Melody", které vyšlo v červnu roku 2007 u vydavalteství I Am: Wolfpack. Na letošní rok je kromě alba cover verzí naplánována i regulérní studiová nahrávka.

Nový videoklip Bullet for My Valentine online

26. dubna 2008 v 20:35 | Corey(8) |  Music News
Nedávno jsem vás informoval o tom, že Velšané z Bullet for My Valentine chystají nový videoklip k písni "Waking the Demon" ze své aktuální desky "Scream Aim Fire", což jsem obohatil i o několik informací, vztahujících se k samotnému songu, takže to dnes nebudeme zbytečně protahovat a pouze dodám, že videoklip už je hotový a můžete jej sledovat zde:


Children of Bodom překvapeni svým úspěchem

26. dubna 2008 v 20:16 | Corey(8) |  Music News
Nové album finského spolku Children of Bodom, nazvané "Blooddrunk", zaznamenalo následující umístění v prodejních žebříčcích po celém světě:

Finsko: #1 (dva týdny po sobě)
Japonsko: #2 (zahraniční desky)
Kanada: #7
Německo: #10
Japonsko: #12 (zahraniční desky - 2. týden)
Rakousko: #19
USA: #22
Švédsko: #28
Velká Británie: #44 (rocková alba #1)
Irsko: #51

Kapela toto úspěšné tažení okomentovala následovně: "Jsme velice překvapeni věcmi, které se dějí okolo prodejních žebříčků, je to úžasné! I když vysoké umístění v žebříčcích pro nás není prioritou, je to skvělý pocit. Myslím, že to ukazuje, že metaloví posluchači kupují desky, i když v době internetu jsou velice snadně ke stažení. Chceme poděkovat lidem, kteří nás v tomto ohledu podporují! Respekt!"

Hlasovat pro vaší oblíbenou kapelu v naší Sicmaggot hitparádě můžete zde!

Bulvárek sobotního večera

26. dubna 2008 v 20:03 | Corey(8) |  Music News
electra
Podle serveru People.com se bývalý kytarista kapel Otep a KoRn, Rob Patterson, zasnoubil se svou přitelkyní, známou (a pro mnohé i krásnou) modelkou a prachbídnou herečkou Carmen Electrou. Jejich společná fotka je přiložena k novince, ale toho si ti bystřejší z vás už asi všimli.

"Svým kamarádům řekl, že se zasnoubili před třemi dny," řekl pro výše uvedený server nejmenovaný zdroj. "Prsten je tvořen černým diamantem, který je obklopen diamanty bílými."

Electra oslavila 20. dubna v Las Vegas své 36. narozeniny, takže je dost dobře možné, že Patterson onen dotaz ohledně jejich společné budoucnosti naplánoval právě na tento den. Pár je spolu necelý rok.

KoRn zveřejnili nové video

24. dubna 2008 v 20:14 | Corey(8) |  Music News
KoRn dnes zveřejnili nový videoklip k songu "Haze", jenž je inspirován stejnojmennou konzolovou hrou, která vyjde 22. května na Playstation 3. Píseň "Haze" je součástí rozšířené verze desky "Untitled", která vyšla 21. dubna tohoto roku v Evropě, Japonsku, Austrálii a na Novém Zélandu. Jelikož píseň "Haze" vychází i jako singl, nemohla se samozřejmě obejít ani bez videoklipu, který kombinuje záběry z živých vystoupení KoRn se záběry ze samotného "Haze".

Zpěvák KoRn, Jonathan Davis, často zmiňuje svou lásku k počítačovým hrám, mezi které patří i gamesy ze stáje Ubisoftu jako například "Tom Clancy's Rainbow Six Vegas" a "Tom Clancy's Ghost Recon Advanced Warfighter 2". "Hraní her je pro mě náboženství a 'Haze' je skvělá hra! Musel jsem přijít s písní, která zachytí děj a atmosféru hry, a myslím, že se mi to povedlo," uzavírá Davis.

Videoklip můžete sledovat zde!

Satyricon brzy vydají nové EP

23. dubna 2008 v 19:43 | Corey(8) |  Music News
Norští black metalisté Satyricon zveřejnili na svém oficiálním webu nový song, nazvaný "My Skin Is Cold", jenž pochází z jejich stejnojmenného nového EP, které vyjde 2. června tohoto roku. EP bude obsahovat celkem pět songů. Takto vypadá konečná podoba jeho track listu:

01. My Skin Is Cold [nový song]
02. Live Through Me [znovu nahráno]
03. Existential Fear-Questions [znovu nahráno]
04. Repined Bastard Nation [live]
05. Mother North [live]

EP vyjde celosvětově u labelu Roadrunner Records, jedinou výjimku tvoří Norsko, kde disk vyjde u vydavatelství Indie Recordings. V současné době Satyricon připravují materiál pro novou řadovou desku, která by měla vyjít na podzim tohoto roku.

Dvě zprávičky úterního večera

22. dubna 2008 v 20:55 | Corey(8) |  Music News
>>> Wednesday 13 zveřejnil další song, nazvaný "My Demise", ze svého nového alba "Skeletons" na svých oficiálních MySpace stránkách. Album "Skeletons" by mělo vyjít už 29. dubna a půjde o třetí řadovou desku tohoto bývalého zpěváka skupiny Murderdolls na jeho sólové dráze. Wednesday v jednom z rozhovorů přiznal, že nosnou kostru jednotlivých písní napsal v silně podnapilém stavu, takže půjde rozhodně o zajímavý poslech.

>>> Maďarským Ektomorf se konečně podařilo opustit label Nuclear Blast Records, se kterým nebyla kapela dlouhodobě spokojena. Začíná se tak spekulovat, kdo toto vydavatelství nahradí, přičemž včera se objevila zpráva, že Ektomorf se upsali labelu AFM Records, což však dnes krátce a výstižně ve svém prohlášení vyvrátil zpěvák Zoltán Farkas: "Ektomorf se neupsali AFM, pouze vyjednáváme. Včerejší zpráva nebyla pravdivá."

Cavalera Conspiracy - Sanctuary

20. dubna 2008 v 19:05 | Corey(8) |  Videa
Delší dobu nebylo po videích ani vidu ani slechu, a tak je dnes čas pro menší nápravu tohoto restíku. Jedince lačné po nových videoklipech snad alespoň trochu nasytí Cavalera Conspiracy s jejich klipem k songu "Sanctuary", což je první singl z letošní desky "Inflikted". Jde o opravdu zvláštní videoklip, který může některé jedince nadchnout díky "inovátorskému" přístupu, kterým je natočen, ty trochu zvrácenější pak možná i kvůli "brutálnímu" vyvraždění celého štábu, nicméně většina lidí by byla určitě radši, kdyby klip vypadal trochu profesionálněji, protože takto se nemůžu zbavit pocitu, že celé video natáčel malý Lojzík kamerou, kterou dostal pod stromeček. Někdo by dal devítku, jiný dvojku, já se budu držet, co se týče hodnocení, v průměru. Stahujte a posuďte sami!


Album: Inflikted
Rok: 2008
Styl: thrash / groove metal
Zdroj videa: TV, MTV2
Formát: XViD (512x384)
Velikost: 59 MB
SICMAGGOT INDEX: 5/10
DOWNLOAD

A vy neváhejte a pište do komentářů nebo Knihy návštěv, které video byste chtěli vidět příště!

Papa Roach našli název desky

19. dubna 2008 v 21:23 | Corey(8) |  Music News
Papa Roach
Papa Roach oznámili, že jejich nová deska, která by měla vyjít podle posledních informací koncem tohoto roku, ponese název "Days of War, Nights of Love". Na producentské křeslo usedne Jay Baumgardner, který by měl skupině pomoci, nalézt cestu zpět ke svým kořenům a dosáhnout tak stejné energie, jež ze skupiny šplouchala na všechny strany z jejich debutu "Infest", což je stále nejprodávanější deska kapely, když se jí jenom v USA prodalo přes 3 500 000 kusů.

Papa Roach nedávno oznámili definitivní odchod bubeníka Dave Bucknera. Frontman Jacoby Shaddix ve svém prohlášení napsal následující: "Právě procházíme mnoha změnami. Změny jsou dobré - udržují věci čerstvé. Pro všechny, kteří to zatím neví - byli jsme nuceni ukončit naši spolupráci s naším bubeníkem. Byla to jedna z nejtěžších věcí, které jsme kdy museli udělat. Bere si tento čas, aby dal svůj život dohromady. Stále jsme však přátelé a pravidelně spolu mluvíme. Koncertování je složité místo pro život, a když do toho spadnete, tak vás to zničí. Bude nám chybět."

John 5 - nová deska a přednášky k tomu

19. dubna 2008 v 21:05 | Corey(8) |  Music News
Kytarový mág John 5 (Rob Zombie, ex-Marilyn Manson) si naplánoval na červen tohoto roku několik kytarových seminářů, které budou probíhat v obchodech Guitar Center. Ba co víc, všechny semináře budou naprosto zdarma! John bude hrát písně ze všech svých sólových desek včetně dvou zbrusu nových songů ze svého posledního studiového zářezu "Requiem". Kromě toho bude samozřejmě odpovídat na dotazy, rozdávat autogramy a pózovat fotografům. Fanoušci budou mít navíc možnost, koupit si na místech přednášek i nejrůznější merchandise s tématikou Johna 5.

A teď už k desce "Requiem" - John 5 zveřejnil obal desky, jehož designérem je Piggy D, baskytarista kapely Roba Zombieho. Obal si můžete prohlédnout zde! Kromě toho si můžete poslechnout i novou píseň "Sounds of Impalement", která byla zveřejněna na Johnových oficiálních MySpace stránkách.

Sicmaggot hitparáda 5. kolo

18. dubna 2008 v 19:45 | FieldyX
Tak opět uběhlo 14 dní a máme tu konec 4. kola Sicmaggot hitparády, které bohužel nepřineslo změnu na nejvyšších postech, na kterou se většina pravidelných návštěvníků škodolibě těšila. Bohužel, vypadá to, že do konce roku je o vítězi rozhodnuto, ale to by bylo přece jenom trochu moc. Proto přichází nové pravidlo, a to je to, že nasázené klipy můžou být v hitparádě maximálně 7 kol, ale teď už na samotné výsledky.

---- Postupující ----
1. Od prvního kola má Sicmaggot hitparáda jasného tahouna, a tento fakt nedokázal a jen tak nedokáže změnit nejspíše žádný klip. Bullet for My Valentine získali rekordních 53 hlasů, což jejich klip "Scream Aim Fire" jasně řadí opět na první místo.
- Bullet for My Valentine - Scream Aim Fire - ZDE - 5.kolo

2. Tato kapela byla nasazena s jasným záměrem, bohužel se záměr nevydařil a tak musíme říci, že i kapela Slipknot nedokázala předstihnout "welšské kulky". Horší ovšem je, že klip "Left Behind" i chvíli vedl a vypadalo to, že se dočkáme tolik očekáváné změny, nakonec to skončilo tak, že tato banda z Iowy dostala 44 hlasů, což ji vyneslo s předstihem na druhé místo, takže postupují a mohou bojovat dále.
- Slipknot - Left Behind - ZDE - 2. kolo

3. Na třetím místě se umístily dvě kapely...
Chimaira si oproti minulému kolu výrazně polepšili, "Ressurection" získalo o 6 hlasů víc, tudíž 18, což jej řadí na třetí místo, o které se dělí s Apocalypticou, která si naopak výrazně pohoršila. Jak každý ví, tak v songu "I'm not Jesus" si zazpíval Corey Taylor.
- Chimaira - Resurrection - ZDE - 4. kolo
- Apocalyptica ft. Corey Taylor - I'm Not Jesus - ZDE - 3.kolo

5. Na pátém místě se umístili Igor a Max Cavalera, kteří se svým projektem nazvaným Cavalera Conspiracy obdrželi 14 hlasů, což jim zajisťuje postup do dalšího kola z páté příčky
- Cavalera Conspiracy - Sanctuary - ZDE - 3.kolo

6. Poslední postupovou příčku si pohlídali chlapci z In Flames, kteří sice nedosahují nejvyšších příček a nedostávají největší podpory, ale v hitparádě se drží od prvního kola. Klip "The Mirror's Truth" dostal 13 hlasů a postupuje dál.
- In Flames - The Mirror's Truth - ZDE - 5. kolo

---- Nasazeni do 5. kola ----
7. Nightwish pustili do světa další klip z nejnovější desky, klip se jmenuje "The Islander" a podařilo se mu zabloudit i sem k nám.
- Nightwish - The Islander - ZDE -

8. Nová deska Linkin Park se starším fanouškům moc nelíbí, není se čemu divit, protože album je to hodně jiné, ovšem někdo si k němu cestu přecejenom našel a myslím, že i ten kdo album neslyšel by si tuto skladbu měl poslechnout. Song se jmenuje "Given Up" a je nejnovějším singlem.
- Linkin Park - Given Up - ZDE -

9. Průtahy okolo nové desky Ill Niño spíše uškodily než pomohli, to ovšem nebrání tomu, abychom si do dalšího kola neposlali první singl z této desky, a tím jest "The Alibi of Tyrants".
- Ill Niño - The Alibi of Tyrants - ZDE -

10. Posledním nasazeným je kapela Disturbed, jelikož je nová deska za dveřmi a většina lidi se na ni těší, tak si čekání zkrátíme songem "Stricken".
- Disturbed - Stricken - ZDE -

---- Nepostupující ----
DevilDriver již ztratili svou sílu a díky osmi hlasům musí jejich klip "Not All Who Wander Are Lost" opouštit naši hitparádu, za nimi následuje Serj Tankian, jehož song "Sky Is Over" dostal hlasů šest. Mastodon se nepodařilo získat více než dva hlasy, a to odsuzuje jejich "Iron Tusk" k opustění hitparády. Biohazard a jejich "Punishment" obdržel jeden jediný hlas, což je řadí beznadějně na poslední místo.

--- 5. kolo končí 2. května ---

Hlasovat pro vaší oblíbenou kapelu můžete ZDE!

Disturbed zveřejnili cover a tracklist nové desky

17. dubna 2008 v 20:25 | Corey(8) |  Music News
Chicagská smečka Disturbed vydá své nové, velmi očekávané album "Indestructible" 3. června tohoto roku, to je už delší dobu známý fakt. Novinkou je však kompletní podoba finálního tracklistu a vzhled obalu desky. Začněme tracklistem:

01. Indestructible
02. Inside the Fire
03. Deceiver
04. The Night
05. Perfect Insanity
06. Haunted
07. Enough
08. The Curse
09. Torn
10. Criminal
11. Divide
12. Facade

Obal si můžete prohlédnout vpravo u novinky, případně ve vyšším rozlišení zde! Nový singl k písni "Inside the Fire" zaznamenal zhruba před měsícem velký úspěch v amerických rádiích, když byl zařazen do vysílání zhruba šedesáti zdejších stanic. Disturbed nyní čeká jarní série koncertů po USA, na kterou naváží letní evropské festivaly, a pak mamutí Rockstar Mayhem Energy Tour, kde jsou co-headlinery vedle metalových gigantů ze Slipknot.

P.O.D. přistáli v první desítce

17. dubna 2008 v 20:10 | Corey(8) |  Music News
POD
P.O.D. (a.k.a. Payable on Death) prodali za první týden na americkém trhu 34 000 kusů své nové desky "When Angels & Serpents Dance", což je nakonec vyhouplo na 9. místo žebříčku The Billboard 200. Minulé CD z roku 2006, pojmenované "Testify", si vedlo o něco lépe, když se jej za stejnou dobu prodalo přesně o 20 000 kusů více. Nicméně ani "Testify" si v porovnání například s deskou "Satellite" z roku 2001 nevedlo příliš valně, alba "Satellite" se totiž prodalo od roku 2001 přes 3 200 000 kusů jenom ve Spojených státech a skupinu dostalo do podvědomí široké veřejnosti.

Vraťme se však do současnosti - P.O.D. nyní připravují videoklip k pilotnímu singlu "Addicted", který by měl režírovat Michael Maxxis. Na albu "When Angels & Serpents Dance" si zahostovali například Mike Muir (Marley Sisters, Suicidal Tendencies) a Page Hamilton (Helmet).

Tracklist nové desky Soulfly zveřejněn

16. dubna 2008 v 18:21 | Corey(8) |  Music News
max cavalera
Soufly vydají podle nejnovějších informací své nové album, nazvané "Conquer", už 29. července tohoto roku u Roadrunner Records. CD bylo nahráno koncem roku 2007 v sestavě Max Cavalera (kytara/zpěv), Joe Nuñez (bicí), Marc Rizzo (kytara) a Bobby Burns (baskytara) v americkém studiu Porch a uslyšíme na něm i zpěváky skupin Morbid Angel a Throwdown - Davida Vincenta a Davea Peterse. Takto by měl vypadat tracklist alba, který se však může ještě mírně změnit:

01. Blood Fire War Hate
02. Unleash
03. Paranoia
04. Warmageddon
05. War Ghost
06. Rough
07. Fall of Sycophants
08. Doom
09. Rot
10. Touching the Void
11. Soulfly VI

Ozzy Osbourne se nevzdává

15. dubna 2008 v 20:40 | Corey(8) |  Music News
Pro Ozzyho Osbourna nezačal tento rok zrovna nejlépe, když jeho Ozzfestu vyrostla více než zdatná konkurence v putovním festivalu Rockstar Energy Mayhem, který Ozzymu přebral dva potenciální headlinery jeho puťáku - Slipknot a Disturbed. A tak Ozzy uznal, že by tomuto podniku konkuroval jenom těžko, a rozhodl se, že na to půjde od lesa, což vyústilo ve vznik jednodenního festivalu Monsters of Rock, jehož bude Ozzy headlinerem, a na kterém vystoupí následující kapely (pár jmen bude ještě potvrzeno):

Ozzy Osbourne, Judas Priest, Serj Tankian, Cavalera Conspiracy, Shadows Fall, Voivod, Testament, Hatebreed, The Dillinger Escape Plan, 3 Inches of Blood, Priestess, Zimmers Hole

Festival proběhne 26. července na stadionu McMahon Stadium, který se nachází v kanadském městě Calgary.

Nové video Nightwish zveřejněno

15. dubna 2008 v 19:50 | Corey(8) |  Music News
Finská skupina Nightwish zveřejnila videoklip k písni "The Islander", což je zatím poslední singl z desky "Dark Passion Play", která vyšla v roce 2007. Klip byl natočen na podzim loňského roku ve Finsku s režisérem Stobe Harju, premiéru si pak odbyl včera, kdy byl odvysílán v pořadu "Spanking New", který vysílá finská verze televizní stanice MTV. Video je sice už venku, nicméně samotný singl vyjde až 21. května a bude obsahovat následující písně:

01. The Islander
02. Escapist [instrumental version]
03. Meadows of Heaven [orchestral version]

Kromě toho bude disk obsahovat i videoklipy k písním "The Islander" a "Bye Bye Beautiful". Artwork obalu si můžete prohlédnout zde! Již několikrát zmiňovaný videoklip můžete sledovat zde.

Linkin Park chystají Projekt Revolution 2008

13. dubna 2008 v 12:36 | Corey(8) |  Music News
Linkin Park
Multi-platinová a dvěmi cenami Grammy oceněná skupina Linkin Park oznámila velice očekávanou sestavu hudebníků pro letošní Projekt Revolution 2008 turné. Pátý ročník tohoto putovního festivalu tedy bude nakonec zahrnovat následující hudebníky - Chris Cornell (Soundgarden, Audioslave), The Bravery, Ashes Divide, Atreyu, 10 Years, Hawthorne Heights a Armor for Sleep. Turné začne koncertem v Bostonu, který proběhne 16. července.

Linkin Park staví na úspěchu minulých pěti ročníků, kde si zahrály známé skupiny jako My Chemical Romance, KoRn, Snoop Dogg, HIM, Xzibit a Mudvayne. "Projekt Revolution jsme začali před šesti lety a měli jsme to štěstí, že jsme koncertovali opravdu se skvělými kapelami. Tento rok je to zřejmě ta nejsilnější sestava, kterou jsme kdy měli. Těšíme se, až vyrazíme na cesty a přineseme skvělou hudbu masám našich fanoušků," uzavírá zpěvák Chester Bennington.

Trailer nového klipu Bullet for My Valentine

12. dubna 2008 v 11:55 | Corey(8) |  Music News
BFMV
Bullet for My Valentine mají na našem blogu velkou podporu, stačí se podívat na naší hitparádu, kde každý týden okupují ty nejvyšší pozice, a tak bude mnoho lidí jistě zajímat, že tito Velšané zveřejnili trailer na videoklip k songu "Waking the Demon", což je nový singl z desky "Scream Aim Fire", můžete sledovat níže. "Waking the Demon" je pravděpodobně tím nejtvrdším songem na celé desce a popisuje vlastní zkušenosti jednotlivých členů kapely, kteří byli ve škole šikanováni za to, že měli dlouhé vlasy a hráli v kapele.

Bullet for My Valentine jsou nyní jedním z headlinerů Taste of Chaos Tour, které brázdí končiny Spojených států od konce února. Alba "Scream Aim Fire" se podle agentury Nielsen SoundScan od ledna letošního roku prodalo v USA přes 156 000 kusů.

[pozn. 2014 - původní video již bylo smazáno a zpětně nebylo možné jej dohledat]

Metal Hammer Golden Gods 2008

11. dubna 2008 v 11:45 | Corey(8) |  Music News
metal hammer
Disturbed, In Flames, Testament a Children of Bodom vystoupí živě na letošním předávání cen Metal Hammer Golden Gods Awards, které proběhne 16. června v Londýně. Moderátorem celé akce bude Oderus Urungus z maskované kapely Gwar. Hlavním partnerem předávání cen je televizní stanice MTV2, která následně celé vyhlašování i odvysílá. Takto vypadají kompletní nominace ve všech kategoriích:

Best UK Band:
Iron Maiden
Bullet for My Valentine
Paradise Lost
Saxon
Judas Priest


Best Live Band:
Gallows
Machine Head
Megadeth
Arch Enemy
Turisas


Breakthough Artist:
Still Remains
Apocalyptica
DevilDriver
Every Time I Die
Bloodsimple


Riff Lord:
Slash (Guns n' Roses, Velvet Revolver)
Ace Frehley (Kiss)
Dave Mustaine (Megadeth)
Mikael Åkerfeldt (Opeth)
Jon Schaffer (Iced Earth)


Shredder:
Alexi Laiho (Children of Bodom)
Dan Donegan (Disturbed)
Jesper Strömblad (In Flames)
Dino Cazares (Divine Heresy, Fear Factory)
Mike Amott (Arch Enemy, Carcass)


Best Underground Band:
Maylene and the Sons of Disaster
The Black Dahlia Murder
Municipal Waste
Gallhammer
Trigger the Bloodshed


Best International Band:
Nightwish
Avenged Sevenfold
In Flames
Down
Dir En Grey

Prodeje Sevendust a In Flames zveřejněny

9. dubna 2008 v 20:01 | Corey(8) |  Music News
Sevendust
Nového alba skupiny Sevendust, nazvaného "Chapter VII: Hope & Sorrow", se prodalo za první týden v USA "jenom" 25 000 kusů, což je téměř o 20 000 kusů méně než jeho předchůdce, desky "Alpha" z března loňského roku. Zmiňované číslo vyhouplo novinku na 19. místo žebříčku Billboard 200. Pohoršili si i In Flames, když se jejich nové desky "A Sense of Purpose" prodalo rovných 20 000 kusů, což je o 4000 kusů méně než fošny "Come Clarity" z roku 2006. Zde jsou prodeje všech metalových skupin pro tento týden:

Sevendust - "Chapter VII: Hope & Sorrow": 25 000 (#19)
In Flames - "A Sense of Purpose": 20 000 (#28)
The Sword - "Gods of the Earth": 7400 (#102)
Dream Theater - "Greatest Hit (…& 21 Other Pretty Songs)": 6400 (#122)
Origin - "Antithesis": 2100
Ministry - "Cover Up": 1400
Veil of Maya - "The Common Man's Collapse": 800
Death - "Symbolic" [remastered]: 600
Dismember - "Dismember": 400
Cataract - "Cataract": 200

Machine Head natáčeli nový klip

8. dubna 2008 v 20:12 | Corey(8) |  Music News
Oficiální stránka Machine Head je nyní bohatší o následující zprávičku:

"Fanoušci z celého světa odpověděli na naši výzvu ohledně natáčení nového videoklipu Machine Head k songu 'Halo' a byl to obrovský úspěch! Video režíroval Mike Sloat ('Aesthetics of Hate', 'Imperium', 'Days Turn Blue to Gray') a natáčelo se kompletně před zeleným pozadím, celý videoklip bude vzhledově hodně podobný obalu naší zatím poslední desky 'The Blackening'. Celý proces tvorby videa by měl být dokončen během několika nejbližších dnů, takže se na nový videoklip můžete těšit někdy v květnu!"

Na fotky z natáčení, které proběhlo 3. dubna, se můžete podívat zde!

Machine Head letos zaznamenali svou vůbec první nominaci na cenu Grammy se svým monstrózním válem "Aesthetics of Hate", jenž pochází z kritikou bouřlivě oslavované desky "The Blackening".

Reunion Fear Factory za dveřmi?

7. dubna 2008 v 21:30 | Corey(8) |  Music News
Bývalí kolegové z kapely Fear Factory, kytarista Dino Cazares a zpěvák Burton C. Bell, byli společně vyfoceni na koncertě legendárních Ministry v Kalifornii. Jejich společné foto si můžete prohlédnout zde!

Dino Cazares opustil Fear Factory v březnu roku 2002 poté, co přišel Burton C. Bell na zkoušku kapely a řekl následující: "Podívejte, kluci, už mě to nebaví, už nechci hrát v téhle kapele, už nechci hrát s vámi a speciálně s tebou, Dino."

V té době to sice vypadalo na odchod Bella, nicméně nakonec natrvalo odešel Cazares a skupina se už bez něj dala o několik let později znovu dohromady a nahrála další dvě desky - "Archetype" z roku 2004 a "Transgression" z roku 2005.

Hlasovat pro vaší oblíbenou kapelu v naší Sicmaggot hitparádě můžete zde!

Frontman KoRn zrušil část turné

6. dubna 2008 v 18:34 | Speedy |  Music News
Jonathan
Frontman skupiny KoRn, Jonathan Davis, zrušil několik koncertů, které byly součástí evropské tour "Alone I Play" v květnu a červnu. Jako důvod zrušení vystoupení jsou údajně "osobní důvody". Zrušená vystoupení měla být ve Stockholmu (Švédsko), Belgii, Francii a většina vystoupení ve Velké Británii, která byla naplánována na konec května.

Pro své nedávné sólo turné ve Spojených státech použil Davis velké množství materiálu, které zahrnul do soundtracku "Queen of the Damned". Mnoho písní nebylo nikdy předtím zahráno živě. Davis si na pomoc vzal kytaristu Shane Gibsona a Zaca Bairda (klávesy), kteří působili na posledním turné s KoRn.

Meshuggah a The Dillinger Escape Plan v ČR

6. dubna 2008 v 18:19 | Speedy |  Music News
Meshuggah, The Dillinger Escape Plan a Between the Buried and Me údajně spojí své síly pro červnové evropské turné, které zahrnuje i Českou republiku!

Cover obZen
Data pro turné vypadají následovně:

17. června - Stuttgart, Německo @ Rohre
18. června- Aschaffenburg, Německo @ Roxy
20. června - Brusel, Belgie @ VK
21. června - Tilburg, Nizozemsko @ 013
22. června - Clisson, Francie @ Hellfest
24. června - Winterthur, Švýcarsko @ Salzhau
25. června - Praha, Česká republika @ Roxy
27. června - Lindau, Německo @ Club Vaudeville
30. června - Bolzano, Itálie @ Palasport

Posledního alba Meshuggah, které nese název "obZen", se za první týden ve Spojených státech prodalo 11 400 kopií, což toto album vyneslo na 59. místo v žebříčku Billboard 200.

Arch Enemy a Soilwork na Brutal Assaultu

6. dubna 2008 v 17:59 | Corey(8) |  Music News
Srdce mnoha fanoušků švédského melodic death metalu jistě zaplesala, když byla zveřejněna jména dalších dvou skupin pro letošní ročník českého Brutal Assaultu, který proběhne ve vojenské pevnosti Josefov ve dnech 14. až 16. srpna. Těmi skupinami jsou totiž Arch Enemy a Soilwork, tedy jedni z nejznámějších představitelů zmiňovaného hudebního stylu. Kompletní sestava nyní vypadá následovně:

Arch Enemy, Cradle of Filth, Paradise Lost, Behemoth, Soilwork, Carcass, Exodus, Mayhem, Entombed, Six Feet Under, Agnostic Front, Kataklysm, All Shall Perish, Cephalic Carnage, Despised Icon, Swallow the Sun, Primordial, Textures, Septic Flesh, Hollenthon, Inveracity, Warbringer, Beheaded, Ador Dorath.