Březen 2008

Serj Tankian v pořadu Jimmyho Kimmela

31. března 2008 v 19:59 | Corey(8) |  Music News
Zpěvák skupiny System of a Down, Serj Tankian, zahrál 28. března v pořadu "Jimmy Kimmel Live!", který vysílá televizní stanice ABC, píseň "Empty Walls", tedy pilotní singl ze své nové desky "Elect the Dead". A jelikož najdete všechny podstatné informace okolo Serje i budoucnosti System of a Down v předchozích novinkách, stačí už pouze doplnit odkaz na video z pořadu:


P.S.: V průběhu tohoto pracovního týdne nemám přístup ke svému počítači, tudíž je možné, že až do pátku bude blog z mé strany neaktualizován. O víkendu by se vše mělo vrátit do původního stavu.

Dagoba na Oleško Open Air

31. března 2008 v 16:17 | FieldyX |  Music News
Regionální festival Oleško Open Air probíhá ve dnech 18.- 19. července, jedná se ve srovnání s Benátskou nocí či Brutal Assaultem o hodně skromnější akci, kde nechybí hardcore, reggae a punk, přičemž se jedná spíše o tuzemské kapely. Ovšem letos se organizátoři opravdu vytáhli, když se jim podařilo na tuto akci potvrdit francouzská jatka v podobě Dagoby. Nejedná se o velkou senzaci, ale když k tomu připočítám kapely, jako jsou například Locomotive, Atari Terror, Ion at An, Bahrainn, Kashmir 9:41, X-Core, the.switch, Rattle Bucket, Mawataki, Underside, Deaf99 a mnoho dalších, dává mi to pocit pěkně prožitého víkendu poblíž Litoměřic.

Oficiální stránky festivaly zatím v provozu nejsou, proto se organizátoři rozhodli informovat přes svůj profil na Bandzone.cz.

Kerry King vyučuje

30. března 2008 v 12:44 | Corey(8) |  Music News
Kerry King, kytarista thrash metalové legendy Slayer, měl včera v Los Angeles dvouhodinový kytarový seminář, kde předváděl, co dovede jeho nový signature model Marshall 2203KK, rozdával začátečníkům užitečné rady, ukazoval nové techniky hry na kytaru a dokonce dal fanouškům možnost zasoutěžit si o hodnotné ceny. Jednu z takových přednášek (ve výrazně zkrácené verzi a trochu skromnějších podmínkách) můžete sledovat zde:

[pozn. 2012 - původní video již bylo smazáno a zpětně nebylo možné jej dohledat]

Scars on Broadway zveřejnili první song

29. března 2008 v 11:00 | Corey(8) |  Music News
Scars on Broadway, nový projekt členů slavných System of a Down, kytaristy Darona Malakiana a bubeníka Johna Dolmayana, zveřejnili svůj první song, nazvaný "They Say". Poslechnout si jej můžete zde! Malakian nedávno v rozhovoru pro časopis Revolver řekl, že Scars on Broadway jsou nyní jeho priorita a návrat System of a Down v nejbližší budoucnosti rozhodně neplánuje. Malakian pokračuje: "System of a Down teď není má kapela. Jednou se vrátím a budu v tom pokračovat, ale očekávám, že ještě před vydáním nového alba System of a Down vyjde druhé řadové album Scars on Broadway."

V tuto chvíli to tedy vypadá, že fanoušci System of a Down z celého toho čekání nejspíš zešediví, protože Scars on Broadway zatím ani nenašli vhodné datum pro vydání jejich zatím bezejmenného debutu. Na dlouhou dobu poslední CD System of a Down, nazvané "Hypnotize", vyšlo koncem roku 2005.

Wednesday 13 a jeho nové EP

29. března 2008 v 10:40 | Corey(8) |  Music News
Pokud hledáte ukázkový příklad workoholika, stačí, když svůj zrak zaměříte na chlápka jménem Wednesday 13. Ten vydá letos na jaře hned dva nové disky - řadovku "Skeletons", která by měla vyjít 29. dubna (o desce jsme vás již informovali), a jako bonus i nové EP "Bloodwork", jehož datum vydání je stanoveno na květen. Wednesday na adresu "Bloodwork" řekl následující: "Minulý rok jsem kvůli nahrávacím smlouvám nemohl nic vydat, takže se to letos snažím všechno fanouškům vrátit skrze CD 'Skeletons' a EP 'Bloodwork'. Jsou tam písně, které nepasují na 'Skeletons', a nechtěl jsem, aby byly roztroušeny jako bonus tracky na různých verzích alba."

Tracklist EP "Bloodwork" je následující:
01. B-Movie Babylon
02. Return of the Living Dead
03. Runnin' Down a Dream [Tomy Petty & The Heartbreakers cover]
04. I Love to Say Fuck [2007]
05. My Demise B.C.
06. Skeletons A.D.

A kdo stále nemá dost, může si song "Runnin' Down a Dream" poslechnout na oficiálních MySpace stránkách Wednesdaye 13!

Letošní ročník Fields of Rock zrušen

26. března 2008 v 20:16 | Corey(8) |  Music News
Dimmu Borgir
Organizátoři festivalu Fields of Rock, který měl proběhnout ve dnech 20. až 22. června v Biddinghuizenu, Nizozemsko, zveřejnili následující zprávu:

"Kvůli nezájmu headlinerů o náš festival, což vedlo k nízkému prodeji lístků, jsme se rozhodli, že letošní ročník festivalu Fields of Rock zrušíme. Toto velmi složité rozhodnutí jsme učinili, protože by nebylo rozumné pokračovat v přípravách tohoto ročníku po finanční, ale i tvůrčí stránce. Upřímně se tak omlouváme všem, kteří si již zakoupili lístek pro letošní ročník. Lístky pro Fields of Rock 2008 mohou být vráceny do 1. července."

Na letošním ročníku Fields of Rock měly vystoupit následující skupiny (další měly být ještě potvrzeny):
Disturbed, Rise Against, Apocalyptica, Bullet for My Valentine, Sex Pistols, Motörhead, Judas Priest, Sonata Arctica, Opeth, Arch Enemy, Dimmu Borgir, Chris Cornell, Iced Earth, Ministry, Finntroll, Meshuggah, Monster Magnet, Danko Jones, Bring Me the Horizon, Sick of It All, Madball, Airbourne, Cavalera Conspiracy, Rose Tattoo, One Bullet Left
Slabá sestava? Posuďte sami...

Zpěváci Lacuna Coil o nové desce

25. března 2008 v 19:45 | Corey(8) |  Music News
cristina scabbia
Zpěvák italské skupiny Lacuna Coil, Andrea Ferro, zveřejnil následující krátkou zprávu: "Byl jsem teď velice zaneprázdněn prací na novém albu Lacuna Coil, které začíná pomalu dostávat tvar. Cítíme se velmi dobře, ale zbývá ještě mnoho práce, než to budeme schopni prohlásit za hotové."

Na téma nové desky se vyjádřila i Ferrova kolegyně, krásná zpěvačka Cristina Scabbia, která pronesla následující slova: "Zvuk desky vás nechá sedět s otevřenými ústy. Chceme experimentovat, chceme vyzkoušet něco naprosto jiného. Něco, co vás nakope víc, než cokoliv předtím, ale stále si chceme udržet typický zvuk Lacuna Coil."

Následovník desky "Karmacode" z roku 2006 je zatím ve stádiu příprav písní, přičemž skupina zatím nenašla ani producenta. Jako datum vydání je stanoveno září tohoto roku.

Download Festival zná další dva vystupující

24. března 2008 v 20:15 | Corey(8) |  Music News
Zhruba před dvaceti minutami byly pro letošní ročník Download Festivalu potvrzeny další dvě kapely - Bullet for My Valentine a Seether. Kompletní sestava vystupujících, kteří se představí v Doningtonu ve dnech 13. až 15. června, vypadá v tuto chvíli tedy následovně (v abecedním pořadí):

36 Crazyfists, A Day to Remember, Alesana, Alter Bridge, Apocalyptica, Bleeding Through, Bullet for My Valentine, Cavalera Conspiracy, Children of Bodom, Chris Cornell, Coheed & Cambria, Disturbed, HIM, In Flames, Incubus, Jimmy Eat World, Job for a Cowboy, Jonathan Davis, Judas Priest, Kid Rock, Kiss, Lostprophets, Motorhead, Rise Against, Seether, Simple Plan, The Black Dahlia Murder, The Devil Wears Prada, The Dillinger Escape Plan, The Offspring, The Subways, Throwdown, Within Temptation

Další várka skupin by měla být potvrzena už pozítří, o všem vás samozřejmě budu informovat.

Ministry vyrážejí na poslední turné

23. března 2008 v 23:41 | Corey(8) |  Music News
Tři minuty dlouhé promo k historicky poslednímu turné kapely Ministry můžete sledovat níže. Poslední koncertní výstřel bandy okolo Ala Jourgensena ponese název C U LaTouR a bude odstartován 25. března koncertem v Spokane, Washington. Speciálními hosty na turné budou Meshuggah, roli předskokanů pak vykonná skupina Hemlock. Pokud chcete Ministry vidět živě, určitě navštivte letošní ročník českého festivalu Masters of Rock, kde Ministry vystoupí, žádná taková šance už se totiž nikdy opakovat nebude. A teď už to slibované video:

[pozn. 2012 - původní video již bylo smazáno a zpětně nebylo možné jej dohledat]

Kytarista In Flames o obalu nového CD

23. března 2008 v 13:19 | Corey(8) |  Music News
Kytarista švédských In Flames, Björn Gelotte, řekl v nedávném rozhovoru pro televizní stanici MTV, že jeho kapela chtěla vnést do obalu nové desky "A Sense of Purpose" jasnější barvy než temně červenou, depresivní hnědou a ponurou černou, které bývají typické pro jiné kapely jejich ražení a stylu. "Je pro nás důležité, přijít s něčím novým, když jde o artworky," řekl.

Gelotte pokračuje: "Je příliš jednoduché, být zaškatulkován jenom kvůli obalům vašich desek. Jsem rád, že je tam hodně barev, protože nám to umožňuje, vytvořit zajímavější artworky pro naše koncerty a oblečení. Navíc ten cover dává smysl, když se zaposloucháte do samotné hudby. Ale ano, lidé nejsou zvyklí, že agresivní metalové kapely mají na svých albech mnoho barev. Předpokládá se, že to bude černobílé s mrtvolami a spoustou krve. To je death metal, víte? Ale vždycky to takhle nefunguje, dělali jsme to tak, ale už jsme někde jinde."

DevilDriver vydají nové EP

21. března 2008 v 20:10 | Corey(8) |  Music News
Stále populárnější americká skupina DevilDriver vydá 21. dubna u Roadrunner Records nové EP, které ponese název "Head on to Heartache"! EP by mělo být vydáno jako podpora v té době probíhajícího turné po Velké Británii a bude obsahovat celkem pět písní včetně songu "Head on to Heartache", podle něhož EP nese název a který pochází z nové desky "The Last Kind Words". Tracklist je následovný:

1. Damning the Heavens
2. Unlucky 13
3. Guilty as Sin
4. Digging Up the Corpses
5. Head on to Heartache

Jak vidíte, na EP se nenachází žádný song, který už by nebyl dříve nějakou formou zveřejněn, ale pokud si chce někdo doplnit sbírku, určitě tímto nosičem nepohrdne. Druhým singlem z desky "The Last Kind Words" bude song "Clouds Over California", ke kterému se připravuje i videoklip.

Sicmaggot hitparáda 3. kolo

21. března 2008 v 15:59 | FieldyX |  Hitparáda
Tak tu máme opět ten velký den, končí pracovní týden, všichni se chystají ožrat si držky jakýmkoliv způsobem. Neříkám, že něco podobného v plánu nemám, ovšem ještě předtím musíme odstartovat 3. kolo Sicmaggot hitparády a tak se na to pojďme vrhnout.

---- Postupující ----
1. To, co ve druhém kole předvedli borci z Walesu, je naprosto nevídané. Kapela Bullet for My Valentine dokázala hitparádu bezkonkurenčně ovládnout a jejich klip "Scream Aim Fire" získal neuvěřitelných 42 hlasů, tudíž postupují do třetího kola.
- Bullet for My Valentine - Scream Aim Fire - ZDE -

2. Na druhém místě se umístily dvě kapely...
In Flames si oproti minulému kolu polepšili a potvrdili tím, že ve zdejších krajích přece jenom své fanoušky mají, jejich klip "The Mirror's Truth" obdržel 16 hlasů, což je společně s Chimairou řadí na druhé místo. Chimaira nás nedávno poctila svojí navštěvou a jak je vidět, tak se návštěva povedla, neboť hitparádou začala stoupat až po odehraném koncertě, nakonec jejich skladba "Resurrection zakotvila na děleném druhém místě.
- In Flames - The Mirror's Truth - ZDE -
- Chimaira - Resurrection - ZDE -

4. Na čtvrtém místě se umístily dvě kapely...
Bakersfieldští KoRn se dokázali dostat do dalšího kola, když klip "Hold On" obdržel 12 hlasů. Vzhledem k tomu, jakým jsou KoRn pojmem, je to poměrně nečekané, třeba se rozjedou až v dalším kole, do něhož postupují společně s DevilDriver jejichž klip "Not All Who Wander Are Lost" nemá nejvyšší ambice, ale rozhodně má chuť bojovat o vaší přízeň.
- Korn - Hold On - ZDE -
- DevilDriver - Not All Who Wander Are Lost - ZDE -

6. Jako poslední postupující se nominovali Mudvayne, kteří se s celkovým počtem 11 hlasů pro "Dull Boy" dokázali zachránit před vypadnutím z hitparády. To znamená, že pro klip můžete hlasovat i nadále.
- Mudvayne - Dull Boy - ZDE -

---- Nasazeni do 3.kola ----
7. Cavalera Conspiracy natočili klip ke skladbě "Sanctuary" a co bychom to byli za lidi, kdybychom je nenominovali?
- Cavalera Conspiracy - Sanctuary - ZDE -

8. Deftones jsou pravě v procesu nahrávaní nové desky, čekání si zkratíme klipem "Mein".
- Deftones - Mein - ZDE -

9. (hed) p.e. jsou poměrně málo známou kapelou, pro metalisty hip-hop, pro hopery metal. Posuďte klip "Suffa" sami.
- (hed) p.e. - Suffa - ZDE -

10. Jako poslední je nominován klip "I'm Not Jesus" od Apocalypticy, která si pozvala k této pisní Coreyho Taylora (kdyby náhodou někdo nevědel, tak je to ten s maskou ze Slipknot).
- Apocalyptica ft. Corey Taylor - I'm Not Jesus - ZDE -

---- Nepostupující ----
Za branami 3. kola nám zůstali s 8 hlasy Five Finger Death Punch se svým klipem "The Bleeding", kteří tak nedokázali napodobit svůj úspěch z předchozího kola. Jako další nedokázali postoupit Hatebreed, když jejich klip "Destroy Everything" obdržel 6 hlasů. Že klip "12 Hundred" od Mushroomhead vyhrál klip roku, neznamená, že se mu dostane vaší podpory, dostal pouze 4 hlasy a v hitparádě končí. Otep Shamaya z Otep je sice poměrně atraktivní, prsatá a ještě k tomu blondýna, ale nejspíše tyto věci v kombinaci s jejím řevem a orientací spíše odrazují než přitahují, klip "Confrontation" dostal 3 hlasy a také končí.

Takto vypadalo kolo druhé, teď máte v rukou kolo třetí, které poběží do 4. dubna.

Hlasovat pro vaší oblíbenou kapelu můžete ZDE!

Informace z našich luhů a hnojů pt.3

20. března 2008 v 21:05 | Corey(8) |  Music News
Dani Filth
Od našeho posledního informačního výletu do říše našich luhů a hnojů uběhl zhruba měsíc, takže je na čase,znovu si trochu připomenout, co nového se za poslední měsíc událo na našem festivalovém poli. Hlavním tématem mého rozboru jsou festivaly Brutal Assault a Masters of Rock, nicméně prostor dostane kdokoliv, kdo nelení a na svou soupisku zařazuje skupiny, které zajímají širší okruh posluchačů. Vše důležité bylo řečeno, nuže začněme.

>>> Jako vždy začneme ve Vizovicích, kde probíhá ve dnech 10. až 13. července v areálu likérky R. Jelínek náš největší hudební festival - heavy metalový Masters of Rock. MoR už má soupisku solidně zaplněnou, takže už potvrzuje jenom velmi zvolna. Dočkali jsme se tak pouze tří nových skupin, kterými jsou legendární Def Leppard, němečtí Haggard a další Němci z Brainstorm. Kompletní sestava vystupujících vypadá v tuto chvíli takto: Avantasia, Apocalyptica, Within Temptation, Sonata Arctica, Def Leppard, Ministry, Amon Amarth, Moonspell, Haggard, Tristania, My Dying Bride, Brainstorm, Sirenia, Annihilator, Die Apokalyptischen Reiter, Gotthard, Volbeat, Sabaton, Communic, The Sorrow, Alestorm, Bloodbound, Engel, Arakain, Tři sestry, Salamandra, Jaksi Taksi, E!E, Existence, Dark Gamballe, Totální nasazení, Doga, Dying Passion, Horkýže slíže, Power 5 a Rattle Bucket.

>>> Ani třináctý ročník festivalu Brutal Assault příliš s potvrzováním nových skupin nepospíchá, z celkového počtu 70 skupin jich je zatím potvrzeno něco málo přes 20, ale snad je to pouze klid před bouří. I když Shindy příliš nespěchal ani minulý rok, takže uvidíme. Každopádně, soupiska je silnější o dalších šest jmen - Cradle of Filth, Paradise Lost, Entombed, Despised Icon a Mayhem. Kompletní sestava je následující: Cradle of Filth, Paradise Lost, Behemoth, Carcass, Exodus, Mayhem, Entombed, Six Feet Under, Agnostic Front, Kataklysm, All Shall Perish, Cephalic Carnage, Despised Icon, Swallow the Sun, Primordial, Textures, Septic Flesh, Hollenthon, Inveracity, Warbringer, Beheaded, Ador Dorath. Na dávku extrémní muziky se můžete těšit ve dnech 14. až 16. srpna ve vojenské pevnosti Josefov.

>>> Jdeme na slovenský Hodokvas, kde je to dle mého názoru pořád bída s nouzí. Je pravda, že nově potvrzený headliner Cypress Hill je hodně zvučné jméno, ale velká část posluchačů rockové a metalové muziky asi čekala něco trochu jiného. Snad se ještě dočkáme něčeho zajímavého, soudě dle diskuzních fór je totiž reakce fanoušků na dvojici Sex Pistols a Cypress Hill dosti vachrlatá.

>>> Přesuneme se na východ naší zemičky do města železáren a hokeje - do Třince. Minule jsem zde napsal, že jméno Sepultura v souvislosti s mísní Nocí plnou hvězd zmiňovat nebudu a dobře jsem udělal. Kapela sice byla potvrzena, ale pak si to celé hoši i jejich management rozmysleli a raději se budou věnovat nahrávání nové desky. Náplastí budiž účast Deathstars a Death Angel. Údajně má být za Sepulturu potvrzena adekvátní náhrada, ale mám takový divný pocit, že v našem příštím povídání budu psát o této náhradě ve stejném duchu jako nyní o Sepultuře. Doufejme, že si budu muset za tyto slova sypat popel na hlavu.

Už toho mám dost, takže zase příště! A co vy? Který český nebo slovenský festival se letos chystáte navštívit?

Jak si vedli Meshuggah a Ill Niño v USA?

19. března 2008 v 20:30 | Corey(8) |  Music News
Nové desky švédské kapely Meshuggah, nazvané "obZen", se v USA za první týden prodalo přes 11 400 kusů, což jí zajistilo 59. místo na žebříčku Billboard 200. Meshuggah tak mají rozhodně důvod k radosti, protože jejich předchozího alba "Catch Thirtythree" se za stejný časový interval prodalo o 4000 kusů méně a přistálo na 170. místě zmiňovaného žebříčku. E-card k albu "obZen" si můžete prohlédnou zde!

Naopak moc důvodů k radosti rozhodně nemají hoši z Ill Niño, kteří prodali pouze 5000 kusů své nové desky "Enigma", což jim stačilo na 145. příčku žebříčku Billboard 200. Ať počítám, jak chci, přes takových 60 000-70 000 prodaných nosičů se tak nová deska v budoucnu rozhodně nedostane (samozřejmě pouze v USA), pokud by tedy nedostala nějaký extra impulz, jako například výjimečně úspěšný singl nebo o mnoho úspěšnější příští desku, což často posiluje prodeje desek starších. Když to porovnáme například s deskou "Confession", která byla v USA oceněna zlatem za 500 000 prodaných kusů, nabízí se důvod k menšímu zamyšlení. Propady jsou to totiž dosti drastické.

Výsledky 1. soutěže

19. března 2008 v 10:50 | Corey(8) |  Soutěže
Týden utekl jako voda a naše historicky první soutěž dospěla do svého zdárného konce. Během soutěže se nepřihodilo nic nepříjemného, takže není sebemenší důvod, proč v podobném soutěžení nepokračovat i v budoucnu. Na úvod správné odpovědi:

a) Vyjmenujte skupiny, které mají zastoupení v horním logu blogu - Slipknot, Seether, Mudvayne
b) Jméno (nick) člověka, který založil Sicmaggot Blog a dodnes se s ním piplá - Corey(8)
c) Kdy jsme naposledy na blogu věnovali celou novinku kapele Slipknot - Nikdy

Otázky byly opravdu snadné, což potvrzuje i fakt, že valná většina z vás odpověděla správně. Vítězem však může být pouze jeden a štěstěna tentokrát ukázala na uživatele s nickem zdenda111, kterého jsem už kontaktoval, a čekám, co zajímavého si vybere za svou poukázku v hodnotě 500 Kč, kterou do soutěže poskytli dobří lidé z e-shopu Metalshop.cz! Závěrem tedy děkuji Metalshopu i všem, kteří se do soutěže zapojili, příště můžete být výherci právě vy, takže hlavu vzhůru a nadále nás navštěvujte! ;)

Seether - Finding Beauty in Negative Spaces

18. března 2008 v 19:05 | FieldyX |  Recenze
Seether
Tuto kapelu, která je původem z Jihoafrické republiky, nejspíše netřeba představovat, ale i přesto si krátce přiblížíme jejich historii. Dříve, než se Seether vydali do Spojených statů amerických, jmenovali se Saron Gas a vydali debut nazvaný "Fragile" pod Musketeer Records. V tomto roce (2000) kapelu opustil kytarista Thomas Morris, jehož místo zaujmul Dale Stewart.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Davis chystá temnou a zvláštní hudbu

18. března 2008 v 16:19 | Corey(8) |  Music News
Jonathan
Zpěvák kapely KoRn, Jonathan Davis, řekl, že pokud někdy nahraje sólovou desku, bude jeho hudba temná a zvláštní. V rozhovoru pro polské rádio ROXY FM během letošního "B!%h We Have a Problem Tour" Davis řekl následující:

"Rád bych udělal hudbu s vlivy světové muziky a nahrál to s nejrůznějšími muzikanty na nejrůznějších místech světa. Rád bych pracoval s indickými orchestry a bulharskými ženskými pěveckými sbory a udělal temnou a zvláštní hudbu, kterou zatím nikdo neslyšel. Rád bych také nějaké perkuse a sborové zpěvy. A to je to důvod, proč chci ženské sbory, protože chci, aby to bylo opravdu temné. Chci, aby byli fanoušci opravdu překvapení, až si to pustí. Také přidám nějakou elektroniku. Myslím, že to může být velmi zajímavé."

Své tipy na videa, hudební názory a připomínky k blogu můžete psát do naší Knihy návštěv!

Stone Sour - Inhale

18. března 2008 v 15:44 | FieldyX |  Překlady
Tak tu máme druhý překlad, nyní se jedná o skladbu "Inhale" od Stone Sour. Opět je text pochopitelný ve více smyslech, ale doufám, že vám překlad aspoň trochu naznačí, o co v textu asi jde.

Stone Sour - Stone Sour
Stone Sour - Inhale
Come one and all and see the broken man, talking to himself
He sits and waits for something better, he'll never find it here
The people touch his hair and pinch his cheek; he can't even feel it

There it goes again, he's listening to someone
He hears the bitter laughter
And all he wants to know is…

Why ------ does any of it matter? (I can't take it anymore)
You've gotta try ------ the inhale that makes the exhale so much better

He wipes his hands on anything in reach, he never feels clean
He shakes at night because his nerve is gone, every muscle hurts
Come one and all and see what happened…that broken man is me

Dååth začínají nahrávat novou fošnu

17. března 2008 v 19:59 | Corey(8) |  Music News
daath
>>> Kritiky i posluchači velmi opěvovaná death metalová kapela Dååth, která strávila léto roku 2007 vystupováním na druhém pódiu slavného Ozzfestu, 1. března vstoupila s producentem Jasonem Suecofem (Trivium, Chimaira) do studia Audiohammer, aby zde nahrála svou novou desku, pojmenovanou "The Concealers". Bubeník Kevin Talley (bývalý člen kapel Chimaira, Dying Fetus a Misery Index) k průběhu nahrávání poznamenal: "Právě jsem dokončil nahrávání bicích a jsem velmi spokojený s konečným zvukem."

Součástí nahrávacího procesu nové desky je i nový zpěvák Sean Z., jenž nahradil Seana Fabera, který odešel po loňském Ozzfestu.

>>> Machine Head dnes potvrdili svou koncertní zastávku Moskvě, která proběhne 2. července. Machine Head mají zatím naplánovány následující štace:

18. května - Tokyo, JAP - O-East
28. května - Chorzow, POL - Slaski Stadium (support Metallice)
31. května - Madrid, ESP - Electric Weekend
3. června - Praha, CZE - Slavia Stadium (support Metallice)
5. června - Lisabon, PRT - Rock In Rio
2. července - Moskva, RUS - B1 Maximum Club
4. července - Lipsko, GER - With Full Force
5. července - Aurich, GER - Wacken Rocks Seaside

Six Feet Under - The Day the Dead Walked

17. března 2008 v 16:29 | FieldyX |  Překlady
Tak tu máme první překlad. Snažil jsem se, aby text davál smysl a aby to byl překlad co možná nejpřesnější, bohužel zkombinovat tyto dva prvky je poměrně složité, tudíž v některých pasážích to "decentně" ujíždí. Doufám, že i přesto budete spokojení. Tak si to přečtěte a pusťte se do mě v komentařích.

SFU - True Carnage
Six Feet Under - The Day the Dead Walked
And the end begins
Slaughter
Time of humans end
Terminated
Enter bowls of hell
Curl up and die
Cowarding - controlled

You are nothing
You will fear thee
Pleague of zombies
Curse of the living

Lost a world of pleasure
Now here comes the torture
Murderers and killers
Once your friends
And neighbours

Mushroomhead - Simple Survival

16. března 2008 v 12:27 | Corey(8) |  Videa
Minulý týden jsem trochu opoměl videa, takže dnes tento restík napravím. Podle obrázku jste asi poznali, že dnes to budou Mushroomhead a jejich song "Simple Survival" z desky "Savior Sorrow", která vyšla v roce 2006 a u fanoušků vyvolala velice rozporuplné reakce. Hledět na názor ostatních je však hodně praštěné, a tak uděláte nejlíp, když si video stáhnete a posoudíte sami. Dle mého je "Simple Survival" to nejlepší z jinak silně průměrné desky, takže neváhejte. Videoklipy Mushroomhead umí, o tom žádná, stačí se podívat na starší kousky. V tomto ohledu "Simple Survival" rozhodně nezaostává, ba právě naopak.


Album: Savior Sorrow
Rok: 2006
Styl: metal
Zdroj videa: Webrip
Formát: SVCD (720x576)
Velikost: 63 MB
SICMAGGOT INDEX: 8/10
DOWNLOAD

Překlady

16. března 2008 v 10:51 | FieldyX |  Blog News
Pravě se rozjíždí další novinková věc na blogu, která je jen pro vás a budete do ní vlastně přispívat hlavně vy. Jde o překlady textů vašich oblíbených skladeb. Celý systém bude poměrně jednoduchý, na e-mail kubelex6x@seznam.cz [email již neplatí! - pozn. 2012] napište, ke které písni byste chtěli překlad, a já se pokusím co nejrychleji vám překlad poskytnout. Nepočítejte ovšem s tím, že nebudu dělat nic jiného než překládat od rána do večera, tudíž buďte trpěliví. Tempo překladů bude zhruba dva týdně, což by mohlo pro začátek stačit. Pokud někdo najde v překladech chybu či gramatickou nesrovnalost, budu moc rád, když se mi ozvete v komentařích či na výše uvedený e-maila a chyba bude opravena. Takže pokud vás nebaví překládat či neumíte anglicky, tak víte, kam se ozvat!

Webcamerový monolog v podaní Otep

15. března 2008 v 12:14 | FieldyX |  Music News
Otep Shamaya se rozpovídala před webcamerou u svého PC, v poměrně krátkém videu hovoří o turné The Circus of Democracy, o tom, jak to tam bude i nebude vypadat, co lidé mohou čekat a další detaily, takže pokud si chce někdo procvičit svojí angličtinu, tak tento monolog může sledovat na MySpaceTV.

Otep stále koncertují na podporu své nejnovější desky "the_Ascesion", kterou vydali 30. října 2007 pod hlavičkou Capitol Records a poté také pod KOCH Records. Album produkoval Dave Fortman a je to třetí deska v diskografii Otep.

Také možná stojí za zmínku, že kapela natočila v březnu tohoto roku klip ke skladbě "Confrontation", který můžete vidět a hlasovat pro něj ve druhém kole naší Sicmaggot Hitparády zde.

Jägermeister Music Tour již zná své headlinery

14. března 2008 v 23:03 | Corey(8) |  Music News
Hatebreed
Jägermeister Music Tour je zpět... hlasitější a tvrdší, než kdy jindy. Po šesti letech, kdy turné buduje pravidelně své momentum každý půl rok, se vrací i letos, tentokrát s dvojicí headlinerů - těžkou váhou v oblasti stylu hardcore, kapelou Hatebreed, a krály goth metalu, legendárními Type O Negative. Toť krátký propagační text organizátorů letošního Jägermeister Music Tour, které v minulosti hostilo velká jména jako Slipknot, Slayer, Stone Sour nebo Lacuna Coil.

Peter Steele z Type O Negative k turné dodává: "Vždy jsme měli opravdový respekt pro to, co Jägermeister dělá v oblasti hudby a účast na tomto turné pro nás byla dlouhodobým cílem. Úspěch je to o to větší, když vedle sebe máte co-headlinera, jako jsou Hatebreed."

Turné by mělo odstartovat v červnu a každý koncert bude zahájen jednou z místních, Jägermeisterem sponzorovaných kapel.

Pokud se chcete zapojit do naší soutěže, můžete tak učinit zde!

"Indestructible" od Disturbed v červnu

14. března 2008 v 22:11 | Corey(8) |  Music News
Nové album americké skupiny Disturbed, nazvané "Indestructible", vyjde 3. června tohoto roku, což je pro fanoušky rozhodně příjemná zpráva, protože původní odhady hovořily až o říjnu! Nicméně první singl z alba k songu "Inside the Fire" bude rozeslán do amerických rádií už 24. března, takže fanoušci dostanou svou dávku nového materiálu s dostatečným předstihem. Kapela už dlouho v rozhovorech proklamuje, že "Indestructible" bude jejich zatím nejtvrdší deskou, což nedávno znovu potvrdil frontman David Draiman: "Tato deska je určitě velice divoká a zároveň ta nejtemnější, kterou jsme v poslední době viděli. Je to nejtvrdší a nejtemnější od našeho debutu 'The Sickness', o tom není pochyb. A překračuje to 'The Sickness' v mnoha nejrůznějších úrovních."

K dispozici už je i jeden z nových songů, pojmenovaný "Perfect Insanity", takže pokud chcete vědět, o čem Draiman s takovým zápalem mluví, můžete si jej stáhnou zde! Disturbed jsou součástí letošního Rockstar Mayhem Energy Tour, jehož headlinerem jsou Slipknot.