Únor 2008

Disturbed už našli první singl

29. února 2008 v 17:20 | Corey(8) |  Music News
Disturbed jmenovali song "Inside the Fire" prvním singlem ze své nové desky "Indestructible", která by měla vyjít v říjnu tohoto roku. Videoklip k písni by měl v nejbližší době natočit uznávaný režisér Nathan Cox (Queens of the Stone Age, Marilyn Manson, Linkin Park). V rozhovoru pro RollingStone.com řekl zpěvák Disturbed, David Draiman, o písni "Inside the Fire" následující: "Je to velmi osobitý song. Je to o mně, jak stojím nad mrtvým tělem své přítelkyně, která se právě zabila, a ďábel stojí za mnou a šeptá mi do ucha, abych se zabil taky."

Pokud chcete slyšet nový materiál Disturbed, navštivte jejich MySpace stránku, kde najdete krátký útržek songu "Perfect Insanity", který by měl podle všeho být taktéž součástí desky "Indestructible". Nová deska by měla tvrdší, naštvanější a více agresivní než alba "Ten Thousand Fists" z roku 2005 a "Believe" z roku 2002. Kapelu letos čeká Rockstar Energy Mayhem turné, jehož headlinerem jsou Slipknot.

Hlasovat pro vaší oblíbenou kapelu v naší Sicmaggot hitparádě můžete zde!

Cavalera Conspiracy a jejich štace po Evropě

28. února 2008 v 23:22 | FieldyX |  Music News
cavaleras
Cavalera Conspiracy potvrdili další zastávky na podporu desky "Inflikted", která oficiáně spatří světlo světa 25. března.

30. května - Electric Weekend Festival, Madrid, Španělsko
1. června - Pinkpop Festival, Landgraf, Nizozemsko
2. června - Rockhal, Luxembourg, Lucembursko
3. června - Osnabrueck Hyde Park, Osnabrueck, Německo
5. června - Bataclan, Paříž, Francie
6. června - Rock am Ring, Nurburgring, Německo
7. června - Rock im Park, Nurnberg, Německo
9. června - Stodola, Varšava, Polsko
13. června - Nova Rock, Rakousko
18. června - Paradiso, Amsterdam, Nizozemsko
20. června - Kobetasonik Festival, Bilbao, Španělsko
21. června - Hellfest, Nantes, Francie
22. června - Fields of Rock, Biddinghuizen, Nizozemsko
23. června - Docks, Hamburg, Německo
24. června - Vega, Kodaň, Dánsko
26. června - Hove Festival, Nosrko
27. června - MetalTown Festival, Švédsko
28. června - Graspop Metal Meeting, Belgie
1. července - Castle Fest, Bělehrad, Srbsko
2. července - Dom Sportova, Záhřeb, Chorvatsko
3. července - Liberec Arena, Česká Republika
4. července - Hohenems Event Centre, Rakousko
5. července - Eurocké enness, Belford, Francie
6. července - With Full Force, Německo
6. července - Weisbaden Schlachtoe, Německo
11. července - Evolution Festival, Miláno, Itálie
12. července - Zurich Xtra Limmathaus, Švýcarsko

Kapela tato data zveřejnila na svém MySpace profilu.

Dále dovolte abych vás informoval o tom, že hitparáda je již plně funkční, tudíž můžete hlasovat pro své oblíbence, ale měli byste rychle, neboť další kolo hitparády již klepe na dveře.

Serj Tankian v České republice

27. února 2008 v 21:14 | Corey(8) |  Music News
serjZpráva, která dnes proběhla většinou českých internetových zpravodajských portálů, zní jasně - Serj Tankian, zpěvák a jeden ze zakladatelů slavných System of a Down (shodou náhod jste si zde mohli před pár dny přečíst novinku o jejich budoucnosti), navštíví 5. června ostravskou ČEZ Arénu, kde přijede podpořit svou debutovou desku, nazvanou "Elect the Dead". Lístky půjdou do oběhu od 3. března a zakoupíte je za solidních 670 Kč, přičemž pokud budete chtít stát přímo před pódiem, připlatíte si dalších 80 Kč. O rozehřátí by se měla postarat u nás nepříliš známá americká kapela Fair to Midland.

Kromě vystoupení v Ostravě v poslední době potvrdil Serj účast i na některých známých evropských festivalech, jako jsou například německý Rock am Ring nebo švédský Hultsfred Festival. Jako druhý singl z desky "Elect the Dead" byla vybrána píseň "Sky Is Over".

Download hlásí další přírůstky

26. února 2008 v 21:07 | Corey(8) |  Music News
Download 2008
O letošním ročníku britského Download Festivalu vás zde informuji poměrně pravidelně, takže nebudeme narušovat zajetou tradici a něco málo si povíme i dnes. Organizátoři tohoto rockového svátku, který se koná ve dnech 13. až 15. června v Donington Parku, dnes oznámili dalších několik jmen, které se pokusí navázat na výbornou sestavu z let minulých. Dnes byli potvrzeni následující vystupující - Chris Cornell, Jimmy Eat World, Jonathan Davis, 36 Crazyfists a Job for a Cowboy. Kompletní sestava pak vypadá následovně:

36 Crazyfists, Alter Bridge, Children of Bodom, Chris Cornell, Coheed and Cambria, Disturbed, HIM, In Flames, Incubus, Jimmy Eat World, Job for Cowboy, Jonathan Davis, Judas Priest, Kiss, Lostprophets, Motörhead, Rise Against, The Offspring

Budoucnost System of a Down nejistá

25. února 2008 v 17:48 | Corey(8) |  Music News
daron malakian
Jeden ze zakladatelů a kytarista velmi populární kapely System of a Down, Daron Malakian, varoval optimistické fanoušky před možností, že se jejich oblíbená skupina už nikdy nedá znovu dohromady.

Kapela si vzala časově neomezenou pauzu v roce 2006, aby se její členové mohli soustředit na své vlastní projekty - frontman Serj Tankian úspěšně nakopl svou sólovou kariéru a Malakian vytvořil zcela nový projekt, nazvaný Scars on Broadway, kde mu sekunduje John Dolmayan, bubeník System of a Down. Daron fanouškům důrazně naznačil, že jediný projekt, kterému se chce v blízké budoucnosti věnovat, jsou právě Scars on Broadway.

Pro MTV.com řekl následující: "Není zde žádná komunikace ohledně toho, že by System of a Down měli něco dělat, a nic takového ani neplánujeme. Pokud kdokoliv netrpělivě očekává nové album se zadrženým dechem, časem zmodrá a umře. Je to opravdu hodně daleko, pokud se to vůbec někdy stane. Ani o ničem takovém nemluvíme - Scars on Broadway je nyní má skupina."

Deftones vstoupí do studia v březnu!

25. února 2008 v 13:04 | Speedy |  Music News
Kapela Deftones začne své nové album nahrávat na konci března, a to ve městě Sacramento, které leží ve státě Kalifornie, i s producentem Terrym Datem (Soundgarden, Pantera) a zvukařem Scottem Olsonem (Deftones, Unearth). Nové album bude nést název "Eros" a mělo by vyjít před koncem tohoto roku. Bude to již šesté studiové album této kapely. Frontman této kapely, Chino Moreno, nedávno řekl anglickému magazínu Kerrang!, že psaní písní pro nové album jde rychleji než v minulosti. Dále také říká: "Vzali jsme si určitý čas na poslední desku, ale toto se stalo velmi rychle. Dokončili jsme turné a vzali si měsíc volna. Potom jsme šli do studia a napsali rychle hrozně moc muziky. Nejdůležitější věc, kterou jsme museli udělat, bylo zničit naše zvyky a změnit způsob, jak jsme dělali věci v posledních letech."

Poslední CD kapely, "Saturday Night Wrist", vyšlo v říjnu 2006 a jeho vytvoření téměř vyústilo v rozpad kapely, ale Moreno dále říká: "Náš pracovní vztah je lepší jako nikdy předtím. Výsledek toho je ten, že vše se zlepšilo - naše přátelství a naše životy. Všichni jsme nyní opravdu štastní."

K směru nového alba Moreno podotkl "Písně jsou určitě tajuplné... je tam mnoho soundscapingu [elektronické efekty - pozn. redakce]."

Ke Flaw se připojuje Ryan Jurhs

24. února 2008 v 13:32 | FieldyX |  Music News
Příběh této kapely je poměrně dlouhý, ovšem tato novinka potvrzuje, že hard rocková kapela Flaw to myslí s návratem na scénu opravdu vážně. Tato kapela se rozpadla v roce 2004, kdy vydala zatím své poslední album "Endangered Species", každý z členů se věnoval svým projektů, ale se žádným nedokázal uspět, možná až na zpěváka Chrise Volze, který stihl vydat album s kapelou Five.Bolt.Main, nazvané "Venting", a také sólové album "Redemption".

V roce 2006 kapela s velkou slávou oznamila re-union, ale slibované album nikde, akorát živá vystoupení bez jediného nového songu.

Ovšem v momentální době se ke kapele připojil i bývalý basák Ryan Jurhs, kapela oznámila, že nového alba se dočkáme již na jaře tohoto roku. Rozběhl se i internetový obchod kapely, webové stránky kapely se pomalu rozbíhají, ale hlavně nás skupiny o všem informuje na svém MySpace profilu.

Současná sestava Flaw: Chris Volz (zpěv), Lance Arny, Andy Russ (oba kytara), Ryan Jurhs (baskytara), Chris Ballinger (bicí).

Stuck Mojo míří do ČR společně s Ektomorf

24. února 2008 v 11:32 | FieldyX |  Music News
Americká kapela Stuck Mojo dnes již patří mezi klasiku rapmetalové scény, a proto je vydání jejich nové desky "Southern Born Killers" poměrně očekavanou zaležitostí letošního jara. Vydání má pod svými křídly Napalm Records, takže se není čemu divit, že se Stuck Mojo vydají na dlouhé turné, ale kdo by je čekal společně s Ektomorf, Tenside a Vengince v České republice? A jěště k tomu hned dvakrát? Já tedy rozhodně ne. První zastávka se bude konat 2. března v Rock Café, kde jinde než v Praze. Druhá zastávka čeká tuto bandu z Atlanty v Ostravě v klubu Boomerang, a to 3. března

Stuck Mojo - MySpace - od roku 1995 stihli vydat šest alb, bohužel kapela trpí na častých personalních změnách. Momentálně kapela hraje ve složení Lord Nelson (zpěv), Rich Ward (hlavní kytara), Mike Martin (kytara), Sean Delson (baskytara), Steve "Nailz" Underwood (bicí).

Ektomorf - MySpace - tyto maďarské zabijáky netřeba představovat, kapela považovaná za evropské Soulfly, ovšem vydáním alba "Outcast" nechávají na tuto pověst "trochu" zapomenout.

Tenside - MySpace - Němci působící na metalové scéně od roku 2004, mají za sebou zatím čtyři alba, zatím poslední se jmenuje "My Personal War" a vyšlo na začátku minulého roku.

Vengince - MySpace - americká kapela působící od roku 1994, má na svědomí zatím dvě alba a čtyři dema. "Kombinujeme starý zvuk s experimantalními prvky," takto se na adresu kapely vyjádřil zpěvák Relentless.

Informace z našich luhů a hnojů pt.2

23. února 2008 v 16:26 | Corey(8) |  Music News
Brutal
Zhruba před měsícem jsem prvním dílem odstartoval náš pravidelně nepravidelný seriál o dění na české a slovenské festivalové scéně, a protože už je to nějaký ten pátek, je na čase, trochu si probrat, co se nového za těch několik týdnů událo. Jak už jsem avizoval minule, hlavně se budu věnovat silné dvojce Brutal Assault a Masters of Rock, nicméně pokud ostatní festivaly přijdou s něčím zajímavým, určitě se zmínky dočkají. Začněme tedy.

>>> Na úvod se zastavíme ve slivovicí nasáklých Vizovicích, kde se každoročně koná náš největší hudební festival - převázně heavy metalový Masters of Rock. Co nového se v poslední době událo? Hlavní novinkou je potvrzení kanadských veteránů z Annihilator. Dále na soupisku přibyla jména jako Alestorm, Horkýže slíže, Dark Gamballe a Power 5. Celková sestava vystupujících je následující: Avantasia, Apocalyptica, Within Temptation, Sonata Arctica, Ministry, Amon Amarth, Moonspell, Tristania, My Dying Bride, Angra, Sirenia, Annihilator, Die Apokalyptischen Reiter, Gotthard, Volbeat, Sabaton, Communic, The Sorrow, Alestorm, Bloodbound, Engel, Arakain, Tři Sestry, Salamandra, Jaksi Taksi, E!E, Existence, Dark Gamballe, Totální Nasazení, Doga, Dying Passion, Horkýže Slýže, Power 5 a Rattle Bucket. Festival probíhá ve dnech 10. až 13. července v areálu likérky R. Jelínek.

>>> Nyní mírně přitvrdíme a podíváme se na zoubek třínáctému ročníku festivalu Brutal Assault, který i letos proběhne ve vojenské pevnosti Josefov. Dlouho to vypadalo, že Shindy mírně zaspal, ale v posledních dnech nám to bohatě vynahradil, když potvrdil jména jako Warbringer, Hollenthon, Septicflesh, Agnostic Front, All Shall Perish, Cephalic Carnage a hlavně legendy stylu grindcore - Carcass. Kompletní sestava je následující: Behemoth, Carcass, Exodus, Six Feet Under, Agnostic Front, Kataklysm, All Shall Perish, Cephalic Carnage, Swallow the Sun, Primordial, Textures, Septic Flesh, Hollenthon, Inveracity, Beheaded, Warbringer. Nový plakoš k akci si můžete prohlédnout zde! Na dávku extrémní muziky se můžete těšit ve dnech 14. až 16. srpna.

>>> Poprvé a snad ne naposledy zmíním v přehledu z našich luhů a hnojů i slovenský Hodokvas Festival. Minule v podstatě nebylo o čem psát, tentokrát Hodokvas od stejného fiaska zachraňují slovutní Sex Pistols, nicméně jinak je sestava i nadále příšerná. Když druhou největší hvězdou po Sex Pistols jsou v tuto chvíli čeští Monkey Business, tak musí být zákonitě něco v nepořádku. Doufejme, že organizátoři svá esa teprve vytáhnou z rukávu. Festival se koná 4. a 5. července na letišti v Piešťanech.

>>> Posledním do party je taktéž slovenský Topfest (Topvar Rock Fest). Ten sice zatím celkově také nemá zrovna nejsilnější line-up (pokud tedy nejste fanoušci skupin jako Kabát a Chinaski), ale v tomto případě je to vlastně úplně jedno, protože hlavní hvězdou jsou dvojnásobní držitelé cen Grammy - thrash metaloví velikáni Slayer. Topfest proběhne ve dnech 27. a 28. června v Novém Mestě nad Váhom.

To je pro dnešek vše. V souvislosti s třineckým festivalem Noc Plná Hvězd se silně hovoří o Sepultuře, nicméně podobných povídaček už bylo mnoho, takže zatím tento festival do přehledu nezařadím. Snad bude příště důvod k nápravě. A co vy? Který český nebo slovenský festival se letos chystáte navštívit? :)

HIM - The Kiss of Dawn

23. února 2008 v 10:16 | Corey(8) |  Videa
Pomalu doháním deficit, který jsem v poslední době ohledně videí nabral, a po několika dnech přidávám další videoklip. Víkendový příděl audiovizuálního materiálu obstarají HIM a jejich song "The Kiss of Dawn", který pochází z nové desky "Venus Doom". Z videoklipu jsem viděl asi jenom polovinu, protože hudba HIM pro mě není zrovna to pravé ořechové, ale vypadá to na vcelku povedenou záležitost, na které se nešetřilo, neurazí a docela rychle odcejpá, což je to nejdůležitější. Stahujte a posuďte sami!


Album: Venus Doom
Rok: 2007
Styl: rock / hard rock
Zdroj videa: TV (Viva Germany)
Formát: XViD (640x480)
Velikost: 49 MB
SICMAGGOT INDEX: 7/10
DOWNLOAD

Satyricon míří do Ruska

22. února 2008 v 12:06 | Corey(8) |  Music News
Norští black metalisté Satyricon zveřejnili na svém webu následující prohlášení:

"S velikým potešením vám oznamujeme, že po úžasném turné v říjnu roku 2006 se kapela Satyricon vrací zpět do Ruska. Tentokrát jsme do seznamu koncertů přidali i návštěvu v ukrajinském Kyjevu, kde zahrajeme poprvé v historii. Naši ruští přátelé mají tendenci, navštěvovat koncerty ve vysokém počtu, takže doufáme, že na Ukrajině to bude podobné!"

Satyricon mají v současné době naplánovány následující koncerty:

8. března - Katovice, POL - Metalmania (Spodek)
21. března - Oslo, NOR - Inferno Festival
16. května - St. Petersburg, RUS - Club Port
17. května - Moskva, RUS - Club Tochka
18. května - Kyjev, UA - [bude oznámeno]
21. června - Nantes, FRA - Hellfest
19. července - Spital am Semmering, AUT - Kaltenbach Open Air
16. srpna - Oulu, FIN - Jallometalli Festival

V současné době Satyricon píší materiál pro novou desku, která by měla vyjít koncem tohoto roku u Roadrunner Records.

Deicide zveřejnili nový song

21. února 2008 v 20:19 | Corey(8) |  Music News
Death metaloví veterání z Deicide zveřejnili preview songu "In the Eyes of God", který pochází z jejich nové desky "Till Death Do Us Part", na svých oficiálních MySpace stránkách! Deska by měla v Evropě vyjít 28. dubna a v USA 13. května. Album bude "textově natankováno dobře známými anti-náboženskými pohledy zpěváka Glena Bentona a hudebně poháněno nesmírně rychlým hudením peklem bubeníka Steva Asheima." Zde je tracklist:

01. The Beginning of the End
02. Till Death Do Us Part
03. Hate of All Hatreds
04. In the Eyes of God
05. Worthless Misery
06. Severed Ties
07. Not as Long as We Both Shall Live
08. Angel of Agony
09. Horror in the Halls of Stone
10. The End of the Beginning

Hitparáda je zpět v novém kabátě - 1. týden

20. února 2008 v 19:22 | FieldyX |  Hitparáda
Tak je tu zase... Řeč je o hitparádě, která se opět hlásí o slovo po dlouhých třech měsících. V systému hitparády došlo k několika razantním změnám:

1. Namísto šesti, bude v nové hitparádě deset klipů.
2. Hlasovat můžete jednou za 14 dní, v případě vysokého počtu hlasů se hitparáda vratí do týdenního cyklu.
3. Postupovat bude šest klipů, poslední čtyři budou nahrazeny novými.

Klipy pro náš první díl hitparády:
Five Finger Death Punch - The Bleeding sledujte zde...
Meshuggah - Shed sledujte zde...
In Flames - The Mirror's Truth sledujte zde...
Insolence - Danger sledujte zde...
Bullet for My Valentine - Scream Aim Fire sledujte zde...
The Agony Scene - Barnburner sledujte zde...
DevilDriver - Not All Who Wander Are Lost sledujte zde...
Hatebreed - Destroy Everything sledujte zde...
Gallows - Abandon Ship sledujte zde...
Mudvayne - Dull Boy sledujte zde...

Hlasovat pro vaší oblíbenou kapelu můžete zde!

Vaše tipy na klipy pro další kolo uvítám společně s připomínkami v komentářích. Další kolo hitparády započne 5. března.

Nightwish na Echo Awards

20. února 2008 v 17:34 | Corey(8) |  Music News
Nightwish vystoupili 15. února na německých Echo Awards, kde zahráli na playback song "Amaranth". Předávání cen vysílala televizní stanice RTL, díky které si tak můžete záběry z vystoupení vychutnat níže. Nightwish vyhráli cenu Echo v kategorii "Rock/Alternative (mezinárodní)", když porazili Foo Fighters, Kaiser Chiefs, Marilyn Manson a Within Temptation. Kapela je v Německu (ostatně jako všude v Evropě) velmi populární - jejich zatím posledního řadového alba, nazvaného "Dark Passion Play", se zde prodalo už přes 100 000, což mu v Německu zajistilo zlatou desku. "Amaranth" v "živém" provedení sledujte zde:


Možný setlist KoRn v Ostravě

19. února 2008 v 13:24 | Corey(8) |  Music News
kornKoncert legendárních KoRn v ostravské ČEZ Areně už netrpělivě přešlapuje za dveřmi, takže je dobré vědět, kterých písní se dočkáme. Skupina sice nezveřejnila pro ostravský koncert žádný oficiální setlist, ale protože se jeho složení na jednotlivých koncertech v rámci současného turné mění pouze minimálně, poslouží nám setlist z polské Varšavy, kde KoRn vystoupili 13. února:

01. Intro
02. Right Now
03. Love Song
04. A.D.I.D.A.S.
05. Hold On
06. Starting Over
07. Falling Away from Me
08. Coming Undone
09. Here to Stay
10. Ever Be
11. Faget
12. Shoots and Ladders (bagpipes) / Helmet in the Bush
13. Freak on a Leash
14. Bottled Up Inside
15. Kiss
16. Evolution
17. Ass Itch
18. Blind
19. Somebody Someone
20. Got the Life

Komu nestačí setlist, může si níže prohlédnout i video z koncertu v celkem solidní zvukové kvalitě. See ya in Ostrava! :)


Zitřek patří Insolence

18. února 2008 v 22:11 | FieldyX |  Music News
Reggae/rap metalová partička Insolence zítra vydává své sedmé řadové album nazvané "Audio War". Kapela se opět hlásí o slovo po dlouhých čtyřech letech, kdy vydala zatím své poslední album "Stand Strong". Insolence již pilně koncertují na podporu nové desky na HeavyHitters Tour 2008 společně s (hed) p.e., Kingspade a Subnoize Souljaz, bohužel je turné po Americe v plném proudu a dále jsou potvrzeny show pouze v Japonsku.

Tracklist "Audio War":
01. Danger *
02. Megumi
03. Kobra Kai
04. Blue Sky [feat. Kanetic Source]
05. Liberation
06. ЊZ'н
07. Socialator
08. Yoga Fire **
09. Josua
10. Shine **
11. BMD
12. Resistance [bonus pro Japonsko] *

* ke stažení; ** k poslechu na MySpace.

Klip k singlu "Danger" můžete shlédnout zde.

In Flames zveřejnili nový videoklip

18. února 2008 v 20:56 | Corey(8) |  Music News
In Flames se rozhodli obšťastnit nás svým videoklipem k songu "The Mirror's Truth", což je první singl z desky "A Sense of Purpose", která vyjde 1. dubna v USA (vydá Koch Records) a 7. dubna v Evropě (vydá Nuclear Blast). Začátkem dubna tedy čekejte na blogu pusto, protože já si pojedu užívat ticha do nějakého atomového krytu. Snad nová deska nevyvolá velký rozruch, abych si to ticho neužíval do konce roku. Ale zpět k novince. Singl "The Mirror's Truth" vyjde, jak už bývá zvykem, před samotnou deskou, konkrétně 7. března, což mě přivádí na myšlenku, že ono novinkové pusto nastane možná už začátkem března. Dost poznámek, video k písni můžete zhlédnout zde! Tracklist singlu je následující:

01. The Mirror's Truth
02. Eraser *
03. Tilt *
04. Abnegation *

* Exkluzivní songy, které se nenachází na desce, ale pouze na singlu!

Klip byl natočen zhruba před měsícem v jedné opuštěné továrně v městě Skellefteå, Švédsko. In Flames budou od poloviny dubna vystupovat na letošním Gigantour, kde jim budou na cestě po USA sekundovat kapely Megadeth, Children of Bodom, Job for a Cowboy a High on Fire. Závěrem bych rád dodal, že pokud víte o nějakém atomovém krytu ve vaší blízkosti, určitě mi dejte vědět, je to otázka života a smrti.

Modrá je dobrá!

17. února 2008 v 21:19 | Corey(8) |  Blog News
Dost bylo červené, která náš blog provázela poslední rok a půl. Modrá je dobrá, a tak i Sicmaggot blog počínaje dnešním dnem začíná oblékat modrý dres. Snad se vám trochu netradiční změna líbí a budete i s novou vizáží blog navštěvovat v tak hojném počtu jako doposud. :)

Verze 4 je tedy online. K obsahové stránce - stále se budeme věnovat hlavně novinkám, občas to okoření recenze a možná se vrátí i hitparáda. Stay tuned! ;)

Divine Heresy pokračují i nadále v koncertování

17. února 2008 v 17:57 | Corey(8) |  Music News
Divine Heresy - kapela, kterou tvoří kytarista Dino Cazares (ex-Fear Factory, Asesino), bubeník Tim Yeung (ex-Vital Remains, Hate Eternal), zpěvák Tommy Cummings (Vext) a baskytarista Joe Payne (ex-Nile, Domination Through Impurity, Lust of Decay) - právě ukončila své velice úspěšné třítýdenní turné po USA, na kterém jim dělaly společnost kapely All That Remains a Chimaira. Okamžitě se skončením tohoto turné se rozjíždí pro Divine Heresy historicky první australské turné, kde vystoupí i známá jména jako Killswitch Engage, As I Lay Dying nebo Incubus, a poté přijde další americká šňůra, takže hoši mají o budoucnost postaráno. Krom toho by v průběhu tohoto měsíce měl být natočen nový videoklip, takže se máme na co těšit. Na live provedení songu "This Threat Is Real" z koncertu v Montrealu, který proběhl začátkem tohoto měsíce, se můžete podívat zde!

Trivium nahrávají zatím nejsilnější materiál

17. února 2008 v 11:46 | Corey(8) |  Music News
TriviuMTrivium se v současné době nachází ve stádiu předprodukce svého nového alba, které by mělo podle současných plánů a předpokladů vyjít koncem tohoto roku u vydavatelství Roadrunner Records. Producentem zatím nepojmenovaného CD je Nick Raskulinecz, který v minulosti pracoval například s Foo Fighters, Rush, Velvet Revolver, Shadows Fall, Stone Sour a Death Angel. Kytarista a zpěvák skupiny, Matt Heafy, napsal fanouškům krátkou zprávičku o postupu nahrávání:

"20 písní nahráno. 20!!! Nikdy jsme tolik písní pro jednu desku nenahráli. Všechno to jsou dema. Jsou to ta nejobsáhlejší dema, která jsme kdy udělali. Dříve jsme dělali pouze taková rychlá dema, která jsme poté rovnou upravili a znovu nahráli pro desku. Tentokrát jsme to napsali, přepsali, pracovali na tom a uspořádali to, nahráli poprvé a nahráli podruhé, takže to bude dobré. Dalším krokem, který mě čeká, je napsat texty k nejnovějšímu balíku deseti písní, a pak je nahrát. Poté přijde náš producent a společně odstraníme všechny mouchy, vybereme nejlepší písně, které se dostanou na desku, a pak? Prostě to nahrajeme. Haha. Jsme velice nadšení z nového materiálu. Je to zatím náš rozhodně nejsilnější materiál."

Březnový výplach hlav

16. února 2008 v 11:52 | FieldyX |  Music News
Každý měsíc vychází spousty alb od ruzných interpretů, některá plná očekavání, některá si vyjdou bez povšimnutí. Měsíc březen přinese spoustu nové muziky, zejména té extrémní...

Cover obZen
>>> Švédští Meshuggah vydají nástupce "Catch Thirtythree" z roku 2005, a to 7. března u Nuclear Blast Records, deska nese název "obZen".

>>> Dále bostonská hardcore/metalcore banda Bury Your Dead vydá 18.března svou čtvrtou řadovku, nazvanou jednoduše "Bury Your Dead". Pro kapelu to bude první deska po odchodu Mata Bruse, který kapelu opustil pro "důležitější věci, jako je "vrátit se do školy a stát se učitelem". Na konci loňského roku se ke kapele připojil Myke Terry, který s kapelou nahrál nové album a momentalně je s ní na turné společně s Nonpoint, Machine Head a Hellyeah na More Balls, More Volume, More Strength Tour.

>>> Také nás, doufejme, konečně poštedří Ill Niňo svojí "Enigma", která - jak už asi každý ví - měla vyjít již dávno. Ovšem Cement Shoes Records asi ví, co dělá, když už poněkolikáté posunula vydaní "Enigma", momentálně právě na březen.

>>> Dále se na nás už z dálky usmívá novinka In Flames, nazvaná "The Mirror's Truth". Nenechte se ale zmást, jedná se o čtyřtrackový singl, který vyjde 7. března pod Nuclear Blast.

>>> Pak určitě nesmíme opomenout datum 25. března, kdy oficiálně vyjde album "Infliked" od bratrského projektu Cavalera Conspiracy. Komu jinému by se bratři mohli upsat než Roadrunner Records.

The Agony Scene - Get Damned

15. února 2008 v 23:04 | FieldyX |  Recenze
Co si člověk představí pod pojmem "metalcore"? Dnes už spíše tisíce kapel skakajících do vlaku bez lokomotivy. Během těch několika let, kdy prožívala celosvětový "boom", na nás metalcorová scéna, v tomto případě se nebojím použít slovo "vyblila", strašná kvanta nic neřikajících kapel, samozřejmě i kvalitních, ale těch rozhodně není mnoho. Dnes se situace již stabilizuje a na povrch vyplouvá kvalitní materiál, kterého jsem si nemohl nevšimnout. Řeč je o kapele The Agony Scene, která fanošky tohoto žánru potěšila ke konci loňského roku svou třetí řadovkou nazvanou "Get Damned". Sám jsem byl zvědav, jak si s tím pánové poradí. Poté, co opustili Roadrunner Records a dali sbohem bubeníkovi Brentovi Mastersovi, to s novou deskou vypadalo na déle, ale kapela našla za bicí Ryana Foldena a podepsala se Century Media, a tak nahrávaní mohlo začít. Produkce se ujal Andreas Magnusson, který má prsty v tvorbě například The Black Dahlia Murder nebo Scarlet. Tak to by myslím stačilo ke kapele a nyní, skočme do vlaku, který pilotují The Agony Scene, a projďeme si jednotlivé vágony.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Atreyu - Becoming the Bull

15. února 2008 v 22:17 | Corey(8) |  Videa
Když už jsme ty videa včera po delší době tak hezky oživili, tak proč v nastoleném trendu nepokračovat i nadále. Dnešní večer zasvětíme u nás neprávem opomíjené skupině Atreyu, konkrétně jejich videoklipu k songu "Becoming the Bull", který pochází ze zatím poslední řadové desky "Lead Sails Paper Anchor". Videoklip se komentuje těžko - kapela hraje, hraje a hraje. Občas to vystřídá záběr na partu magorů, kteří zmateně pobíhají po ulicích jakéhosi města, aby nakonec přiběhli k pódiu a vytvořili skupině ty pravé koncertní podmínky. Stahujte!


Album: Lead Sails Paper Anchor
Rok: 2007
Styl: post-hardcore / alternative metal / hard rock
Zdroj videa: DVD
Formát: XViD (640x384)
Velikost: 66 MB
SICMAGGOT INDEX: 6/10
DOWNLOAD

Hledá se redaktor - pokus č. 358

15. února 2008 v 17:43 | Corey(8) |  Blog News
Radši ani nechci vzpomínat, kolikrát jsem na tento blog psal podobnou novinku, ale budu pokoušet štěstěnu dál a doufat, že tentokrát se konečně ozve někdo, koho to po několika novinkách neomrzí a kdo má seriózní zájem. Pokud máte zájem o spolupráci na Sicmaggot blogu, ozvěte se na mail redakce@sicmaggot.cz nebo na ICQ 646-443-113.

Kreativitě se meze nekladou, můžete psát novinky, recenze, přidávat videa, nebo přijít s úplně novou sekcí, kterou si budete spravovat čistě podle svého. :)

Machine Head rušili koncerty

15. února 2008 v 13:18 | Corey(8) |  Music News
machine head
Členové Machine Head to v poslední době rozhodně nemají jednoduché. V prosinci musel kvůli smrti svého otce turné opustit kytarista Phil Demmel, tentokrát kapelu kvůli smrti své matky opustil bubeník Dave McClain. Zde je část oficiálního prohlášení kapely:

"Machine Head rodina chce vyjádřit svou upřímnou soustrast a sympatie celé rodině McClainů za tragickou ztrátu Daveovy matky, Mary Douglas. Dave letěl včera prvním letadlem do Texasu, aby zde mohl být se svou sestrou. Rádi bychom poděkovali všem našim kamarádům, kteří Davea zastoupili, když se za pouhé čtyři hodiny naučili všechny písně."

Dave McClain se ke zbytku kapely připojí již dnes, kdy společně odehrají koncert v Davenportu, Iowa. Vynechal tak pouhé dva koncerty - jeden byl zrušen, na druhém jej zastoupili Mark Castillo z Bury Your Dead (hrál "Imperium", "Now I Lay Thee Down" a "Davidian"), Robb Rivera z Nonpoint (hrál "Aesthetics of Hate" a "Old") a Vinnie Paul z Hellyeah (hrál "Halo").

Starší fotku Davea a jeho matky můžete zhlédnout zde.