Leden 2008

Robb Flynn o "The Blackening"

31. ledna 2008 v 21:03 | Corey(8) |  Music News
machine head
Zpěvák a kytarista Machine Head, Robb Flynn, se pro server ARTISTdirect.com rozpovídal o tvorbě alba "The Blackening". Robb řekl následující:

ARTISTdirect: "Už několik let jsem neslyšel tak epickou metalovou desku jako je 'The Blackening'. Jak probíhala tvorba? Kde to začalo?"

Robb: "Když jsme začali se psaním, neměli jsme tušení, jak budou písně nakonec znít. Věděli jsme, že chceme napsat opravdu epickou desku. Věděli jsme, že tam asi bude nějaký trochu delší materiál, ale rozhodně jsme nečekali, že tam budou písně se stopáží okolo deseti minut. Prostě jsme cítili, že tato deska s sebou musí nést i nějakou zprávu. Jako náš cíl jsme si určili nahrát klasickou desku. Pro nás jsou klasické desky, na které jsme v té době mysleli, například 'Paranoid' od Black Sabbath, 'Master of Puppets' od Metallicy nebo 'Seasons in the Abyss' od Slayer. Prostě desky, které jsou od začátku do konce kurevsky úžasné. V prvních několika měsících jsme si vybrali 'Master of Puppets'. Říkali jsme si, že chceme nahrát 'Master of Puppets' této generace. Co to bude a jak to bude znít, tím jsme si opravdu nebyli jistí. Nakonec to sice prošlo přes náš filtr, takže je to trochu jiné, ale tohle bylo původně to, co jsme chtěli udělat."

Stahujte dvě nové písně Cavalera Conspiracy

30. ledna 2008 v 19:29 | Corey(8) |  Music News
Cavalera Conspiracy (nový projekt bratrů Maxe a Igora Cavalery) se rozhodli nesyslit svůj nový materiál pro sebe a hezky se ještě před vydáním debutové desky, nazvané "Inflikted", podělit o některé písně, které na nové fošně uslyšíme, s namlsanými fanoušky. Zatím byly na stránkách britské pobočky labelu Roadrunner Records, u kterého album 25. března tohoto roku vyjde, zveřejněny dva kousky - "Sanctuary" a "Inflikted". Oba songy můžete stahovat zde:

01. Inflikted
02. Sanctuary
03. Terrorize [dříve "Holy Poison"]
04. Black Ark
05. Ultra-Violent
06. Hex
07. The Doom of All Fires
08. Bloodbrawl
09. Nevertrust
10. Hearts of Darkness
11. Must Kill

Nový song Children of Bodom online

28. ledna 2008 v 20:38 | Speedy |  Music News
Nová píseň skupiny Children of Bodom, která nese název "Banned from Heaven", je nyní k dispozici na oficiální MySpace stránce skupiny. Tuto stranku najdete zde! Píseň pochází z chystaného alba, které nese název "Blooddrunk" a v Severní Americe vyjde 15. dubna pod vydavatelstvím Spinefarm/Fontana International. V Evropě vyjde 7. dubna pod vydavatelstvím Spinefarm Records (o dva dny později jak ve Finsku). Na artwork k novému albu se můžete podívat tady!

Tracklist nového alba je nasledující:
01. Hellhounds on My Trail
02. Blooddrunk
03. LoBodomy
04. One Day You Will Cry
05. Smile Pretty for the Devil
06. Tie My Rope
07. Done with Everything, Die for Nothing
08. Banned from Heaven
09. Roadkill Morning

Skupina nedávno cestovala do Německa kde natočila dvě nová videa: "Hellhounds on My Trail" a "Blooddrunk".

Švédská metalová ocenění

28. ledna 2008 v 20:11 | Corey(8) |  Music News
Robert Flynn
Nightwish, Machine Head, Pain, Dark Tranquillity - to je pouze část skupin, které byly za své úspěchy oceněny na letošních "Swedish Metal Awards 2008". Předávání proběhlo 26. ledna v městě Falkenberg a vybíralo se na základě 58 000 hlasů, kterými fanoušci na internetu hlasování rozhodovali. Zde jsou kompletní výsledky:

Nejlepší hard rockové album: Hardcore Superstar - "Dreamin' in a Casket"
Nejlepší death metalové album: Arch Enemy - "Rise of the Tyrant"
Nejlepší heavy/power metalové album: Sabaton - "Metalizer"
Nejlepší glam/sleaze album: Crashdïet - "Unattractive Revolution"
Nejlepší punk/hardcore album: Dia Psalma - "Djupa Skogen"
Nejlepší metalové album: Pain - "Psalms of Extinction"
Nejlepší alternative metalové album: Dark Tranquillity - "Fiction"
Nováček roku: Sonic Syndicate
Nejlepší živá vystoupení: Europe
Nejlepší zahraniční hard rock: Nightwish - "Dark Passion Play"
Nejlepší zahraniční metal: Machine Head - "The Blackening"
Nejlepší živá vystoupení zahraniční kapely: W.A.S.P.

Stahujte nový song P.O.D.

26. ledna 2008 v 23:35 | Corey(8) |  Music News
Zbrusu nový flák kapely P.O.D. (a.k.a. Payable on Death), nazvaný "When Angels & Serpents Dance", můžete stahovat zde (ZIP soubor)! Píseň pochází ze stejnojmenné nové desky, která vychází už 8. dubna u INO/Columbia Records. O přípravu alba se postaral zkušený Jay Baumgardner (Evanescence, Helmet, Orgy, Seether, Papa Roach, Alien Ant Farm, Godsmack) a v jedné písni uslyšíme i zpěváka Suicidal Tendencies, Mike Muira.

Zpěvák P.O.D., Sonny Sandoval, nedávno otevřel brány svého nového vydavatelství, nazvaného Deadworld Records. K labelu Sonny řekl následující: "Každý hudební styl je přijatelný, dokud jste skuteční a oddaní muzikanti, kteří milují to, co dělají. Můj tým a já objedeme všechny zájemce osobně!"

Zatím poslední CD vydali P.O.D. v listopadu roku 2006, kdy vyšlo best of album "Greatest Hits: The Atlantic Years".

Vinnie Paul na téma Hellyeah

26. ledna 2008 v 23:12 | Corey(8) |  Music News
hellyeah
Alan Sculley ze serveru Asbury Park Press nedávno pořídil zajímavý rozhovor s bubeníkem kapel Hellyeah a Pantera, slavným Vinnie Paulem. Zde je malá část rozhovoru:

O Hellyeah "párty" pojetí:
"Myslím, že ten párty duch se vyvinul v době psaní desky. Při přípravách desky jsme se opravdu dobře bavili, takže proč by nemohly být texty o zábavě? Když se to začalo ubírat tím 'párty' směrem, uvědomil jsem si, že v dnešní době je hudba strašně vážná. Nikdo se už nebaví, proto jsme chtěli dělat všechno pozitivně. To se hodně podepsalo i na desce."

O tom, co cítil, když vstoupil do studia, které kdysi obýval se svým zesnulým bratrem Dimebagem:
"Hned první den, co jsme tam byli, jsme nahráli song, který Chad Gray pojmenoval 'Nausea' [zhnusení, odpor, nevolnost pozn. redakce] - to byl pocit, který jsem měl první den v tom studiu. Když jsme ale začali hrát a bylo už kolem druhé ráno a my se začínali pořádně poznávat, všechno to najednou vylétlo oknem. Opravdu jsem měl pocit, jako by za náma Dime stál a říkal - 'Tohle musíte udělat.' Všichni jsme cítili zvláštní motivaci."

Airbourne zveřejnili své nové album

25. ledna 2008 v 23:05 | Corey(8) |  Music News
Australská rocková skupina Airbourne zveřejnila na svých oficiálních MySpace stránkách svou novou desku, nazvanou "Runnin' Wild", která mimochodem u protinožců vyšla už v červenci minulého roku, nicméně zbytek světa si na vydání musí počkat až na konec ledna tohoto roku, kdy vyjde pod křídly labelu Roadrunner Records. Desku produkoval Bob Marlette (Black Sabbath, Quiet Riot) a mixoval Andy Wallace (Guns n' Roses, Nirvana, Linkin Park), tedy rozhodně žádní zelenáči. Mimochodem, píseň "Stand Up for Rock 'N Roll" byla vybrána jako oficiální píseň letošního ročníku wrestlingového pay-per-view Royal Rumble 2008.

Dope se znovu hlásí ke slovu

23. ledna 2008 v 18:38 | Corey(8) |  Music News
Vydavatelství Koch Records včera potvrdilo podpis kontraktu s kapelou Dope! Páté řadové album skupiny, nazvané "No Regrets", tak vyjde právě pod křídly tohoto labelu, datum vydání je v tuto chvíli stanoveno na 10. června tohoto roku. Jak už u Dope bývá zvykem, ani tentokrát nezůstala sestava skupiny beze změn. Novými přírůstky do hudební rodiny jsou Tripp Tribbet (baskytara), což je mimochodem mladší bratr známějšího Grega Tribbeta z Mudvayne, a Angel Bartolotta (bicí). Prvním zveřejněným songem z nové desky je píseň "Violence", jejíž zatím nedokončenou verzi si můžete poslechnout na oficiálním webu kapely!

Mozek kapely, Edsel Dope, k albu řekl: "'No Regrets' je odkazem našeho několikaletého koncertování, psaní písní a postupného vývoje zvuku Dope. Je to rozhodně naše nejtvrdší, nejtechničtější a nejvíc vyzrálé album, které jsme kdy udělali. Na tvorbu tohoto alba jsme si vzali opravdu hodně času a překonali jsme svá vlastní očekávaní."

Dope za dobu svého působení na hudebním poli (od roku 1998) prodali jenom v USA přes 500 000 kusů svých desek!

Limp Bizkit vydají DVD

20. ledna 2008 v 21:40 | Corey(8) |  Music News
Od doby, kdy koncem devadesátých let Limp Bizkit prorazili do světa a přišli se svým nezaměnitelným "nu-metalovým" zvukem, který jim vynesl přes 33 milionů prodaných desek, utekl už nějaký ten pátek. Tehdy Limp Bizkit přišli přesně s tím, co zrovna frčelo a co hltaly miliony lidí po celém světě. Doby se však mění, čímž nechci říct, že by po nich dnes neštěkl ani pes, ale poslední desky komerčně rozhodně nenavázaly na své předchůdce. A když už jsme u toho, na to, že hoši ještě někdy vydají nějakou desku, bych nevsadil ani své staré fusekle.

Jedinou novinkou, která se kolem Limp Bizkit v poslední době objevila, je informace o vydání nového DVD, které bude obsahovat záznam vystoupení z festivalu Rock in the Park, kde skupina zahrála v roce 2001. DVD by mělo vyjít 31. března u Liberation Entertainment a vyjde i ve speciální verzi, která bude obsahovat jedno CD navíc. Součástí koncertu bude i exkluzivní interview s DJ Lethalem.

Nový videoklip Ill Niño zveřejněn

20. ledna 2008 v 10:59 | Corey(8) |  Music News
Minule jsem Vás informoval o problémech, které provázejí vydání nového alba partičky Ill Niño, nazvaného "Enigma", takže dnes pouze telegraficky - fanoušci kapely nyní mají možnost si alespoň mírně zkrátit to nesnesitelné čekání zhlédnutím klipu k písni "The Alibi of Tyrants", což je pilotní singl k nové desce. Video sledujte zde:


Informace z našich luhů a hnojů pt.1

19. ledna 2008 v 13:07 | Corey(8) |  Music News
Českým kapelám se příliš na našem blogu nevěnujeme, ono taky není až na výjimky příliš o co stát, takže se budeme snažit alespoň v pravidelných vstupech přinášet čerstvé informace o českých festivalech, které mají rok od roku, k naší velké radosti, stále vyšší úroveň a lepší zastoupení. Abych to upřesnil, většinou budeme, stejně jako v minulém roce, mluvit hlavně o dvou - jedním je Brutal Assault a druhým Masters of Rock - oba dosti odlišné, ale ve svém stylovém zaměření v porovnání se zbytkem střední Evropy velmi kvalitní festivaly. Další festivaly se možná občas dostanou také ke slovu, ale vzhledem k jejich každoroční vachrlaté kvalitě to bude pouze sporadicky, tedy kromě slovenského Hodokvasu, jehož minulý ročník byl skvělý, ale letos zatím nepotvrdil žádné zajímavější jméno, takže počkáme, jak se to časem vyvrbí.

>>> Vizovický Masters of Rock s potvrzováním kapel příliš neotálí, takže už známe solidní porci muziky, která ve dnech 10. až 13. července rozburácí okolí areálu likérky R. Jelínek. Potvrzené skupiny - Avantasia, Apocalyptica, Within Temptation, Sonata Arctica, Ministry, Amon Amarth, Moonspell, Tristania, My Dying Bride, Angra, Sirenia, Die Apokalyptischen Reiter, Gotthard, Sabaton, Communic, The Sorrow, Bloodbound, Engel, Tři Sestry, Arakain, E!E a Doga.

>>> Třináctý ročník festivalu Brutal Assault zatím nemá na své soupisce tolik potvrzených jmen, ale již potvrzená jména napovídají, že i letos se bude na co dívat. Zatím jsou potvrzeny tyto kapely - Behemoth, Exodus, Six Feet Under, Kataklysm, Swallow the Sun, Primordial, Textures, Beheaded a Inveracity (reklamní plakát zde). I letos proběhne festival ve vojenské pevnosti Josefov. Na dávku extrémní muziky se můžete těšit ve dnech 14. až 16. srpna.

A co vy? Který český nebo slovenský festival se letos chystáte navštívit? :)

Deftones odhalili název nového alba

17. ledna 2008 v 18:21 | Speedy |  Music News
Kapela Deftones zvolila pro své další album název "Eros", které bude už šestým studiovým albem a mělo by vyjít v průběhu tohoto roku. Frontman Chino Moreno nédávno řekl anglickému časopisu Kerrang!, že psaní písní pro nadchazející album jde rychleji než v minulosti. Dále také říká: "Vzali jsme si určitý čas na poslední desku, ale toto se stalo velmi rychle. Dokončili jsme turné a vzali si měsíc volna. Potom jsme šli do studia a napsali rychle hrozně moc muziky. Nejdůležitější věc, kterou jsme museli udělat, bylo zničit naše zvyky a změnit způsob, jak jsme dělali věci v posledních letech."

Poslední CD kapely "Saturday Night Wrist" vyšlo v říjnu 2006 a jeho vytvoření téměř vyústilo v rozpad kapely, ale Moreno dále říká: "Náš pracovní vztah je lepší jako nikdy předtím. Výsledek toho je ten že vše se zlepšilo - naše přátelství a naše životy. Všichni jsme nyní opravdu štastní."

K směru nového alba Moreno podotkl: "Písně jsou určitě tajuplné... je tam mnoho soundscapingu [elektronické efekty pozn. redakce]."

Zpěvák Killswitch Engage vybírá nejlepší covery

17. ledna 2008 v 16:37 | Corey(8) |  Music News
Zpěvák metalcorové skupiny Killswitch Engage, Howard Jones, zveřejnil pro pořad "A Place for Metal", který na svých stránkách zveřejňuje internetový gigant MySpace.com, svůj žebříček pěti nejlepší cover verzí všech dob. Video se stopáží o délce pěti minut můžete sledovat zde!

V nedávném rozhovoru pro server Billboard.com řekl baskytarista Mike D'Antonio, že vidí jako velmi nepravděpodobné, že by se skupina dostala do studia ještě v tomto roce. Nového alba se tak dočkáme až v roce 2009.

KoRn mají další problém...

17. ledna 2008 v 16:27 | Corey(8) |  Music News
KoRn
A nutno říct, že pořádně velký. Před pár dny nás kytarista KoRn, James "Munky" Shaffer, informoval o tom, že plánuje pro všechny své fanoušky velké překvapení. Pochybuji, že tím myslel následující zprávu, ale o překvapení rozhodně jde, nicméně pro fanoušky KoRn nejde rozhodně o nic příjemného. Munky totiž opustil právě probíhající evropské turné údajně z osobních i rodinných důvodů. Zpěvák Jonathan Davis to komentoval slovy: "Plně Munkyho podporujeme v jeho snaze být nyní doma, a protože chceme objet všechny naše fanoušky, evropské turné bude pokračovat bez něj. Je to také to, co Munky chce, abychom udělali. Slibujeme, že ze sebe vydáme každý večer naprosto vše!"

Žádné informace o tom, kdy by se Munky měl ke KoRn vrátit, zatím nebyly zveřejněny, takže to zatím vypadá, že čeští fanoušci budou Munkyho v Ostravě vyhlížet marně. Na turné KoRn tak v současné době uvidíme už pouze dva poslední členy původních KoRn, kterými jsou Jonathan Davis a Reginald "Fieldy" Arvizu.

Poslechněte si nový song Cradle of Filth

15. ledna 2008 v 21:08 | Corey(8) |  Music News
Nový song Cradle of Filth, pojmenovaný "Devil to the Metal", si můžete poslechnout na oficiálních MySpace stránkách kapely! Song pochází z desky "Thornography - Harder, Darker, Faster", což je speciální edice alba "Thornography" z roku 2006. "Thornography - Harder, Darker, Faster" vyjde v USA už 5. února (o den dříve ve zbytku světa) u Roadrunner Records. Tracklist je následující:

01. Under Pregnant Skies She Comes Alive Like Miss Leviathan
02. Dirge Inferno
03. Tonight in Flames
04. Libertina Grimm
05. The Byronic Man
06. I Am the Thorn
07. Cemetery and Sundown
08. Lovesick for Mina
09. The Foetus of a New Day Kicking
10. Rise of the Pentagram
11. Under Huntress Moon
12. Temptation

"Harder, Darker, Faster...":
01. Murder in the Thirst
02. The Snake-Eyed and the Venomous
03. Halloween III - Season of the Bitch [Misfits cover; remix]
04. Courting Baphomet
05. Stay [Shakespears Sister cover]
06. Devil to the Metal

Munky slibuje překvapení

14. ledna 2008 v 20:38 | Corey(8) |  Music News
korn
Kytarista KoRn, James "Munky" Shaffer, zveřejnil následující zprávu:

"Rok 2007 byl pro mě i pro můj label Emotional Syphon Recordings skvělý. Vydali jsme alba dvou velmi odlišných skupin - Droid a Monster in the Machine. Poslední rok byl taktéž skvělý pro KoRn. Vydali jsme skvělé nové album a objížděli svět s legendou za bicí baterií, Joey Jordisonem ze Slipknot. Skvěle jsem se při těch všech koncertech bavil a potkal mnoho fanoušků, těším se, až se zase vrátíme na turné a odehrajeme pro vás další zabijácké koncerty. Dřív než ale vyrazím zpět na cesty, chci vás upozornit na mé malé tajemství. Mám jedno velké a překvapivé prohlášení, které přijde velmi, velmi brzy. Je to něco, co dělám s nesmírnou vášní a myslím si, že to budete milovat."

Tracklist nového alba Children of Bodom zveřejněn

13. ledna 2008 v 11:54 | Corey(8) |  Music News
Children of Bodom - Follow the Reaper
Finští metalisté Children Of Bodom zveřejnili tracklist své nové desky, nazvané "Blooddrunk", která vyjde v Evropě 7. dubna tohoto roku (o dva dny později ve Finsku) u Spinefarm Records. Tracklist je následující:

01. Hellhounds on My Trail
02. Blooddrunk
03. LoBodomy
04. One Day You Will Cry
05. Smile Pretty for the Devil
06. Tie My Rope
07. Done with Everything, Die for Nothing
08. Banned from Heaven
09. Roadkill Morning

První singl, kterým je píseň "Blooddrunk", vyjde ve Finsku 27. února a 3. března ve zbytku Evropy. Kapela v současné době pobývá v Německu, kde natáčí dva nové videoklipy pod záštitou produkční firmy Katapult Filmproduktion.

Zpěvák Hatebreed o rozchodu s labelem

11. ledna 2008 v 13:24 | Corey(8) |  Music News
Hatebreed - SupremacyFrontman hardcore partičky Hatebreed, Jamey Jasta, se krátce vyjádřil k rozchodu s vydavatelstvím Roadrunner Records, které vydalo jejich poslední studiové album, nazvané "Supremacy", z roku 2006:

"Ve svém rosteru mají opravdu mnoho lidí a my jsme cítili, že nemáme dostatečnou mediální podporu, kterou si za naší poslední desku zasloužíme. Uvědomili jsme si, že musíme jít někam, kde budeme velkou rybou v malém rybníku. Ale určitě tam není žádná nenávist, odchod proběhl v dobrém duchu z obou stran."

Nové vydavatelství, u kterého vyjde i připravované DVD skupiny, zatím nebylo oznámeno. DVD by mělo světlo světa spatřit v květnu nebo červnu tohoto roku.

Trivium budou znovu "řvát"

11. ledna 2008 v 13:09 | Corey(8) |  Music News
TriviuM
Revolver magazín nedávno pořídil rozhovor, jehož hlavními aktéry byli Matt Heafy a Corey Beaulieu z Trivium. Hlavním tématem rozhovoru byl postup v psaní písní pro novou desku, která by měla vyjít již koncem tohoto roku u Roadrunner Records.

"Chceme posbírat ty nejlepší věci ze všeho, co jsme zatím udělali," řekl kytarista Corey Beaulieu. "Každá píseň má od všeho trochu, přechází mezi tvrdými částmi k těm více melodickým, a pak zase k tvrdým, takže je to opravdu zajímavě vybalancované. Na 'The Crusade' Matt vlastně jenom zpíval, takže tentokrát přineseme zpět trochu toho řevu, který praktikoval na 'Ascendancy'."

"Taky zkouším s hlasem různé nové věci," dodává Heafy. "Na koncertech jsem byl schopen dostat výškové spektrum mého hlasového projevu až někam na úroveň Roba Halforda, takže možná něco z toho přidám i na nové album."

Ukázka z nového singlu Cavalera Conspiracy

11. ledna 2008 v 12:46 | Corey(8) |  Music News
Zhruba před měsícem jsem vás poprvé informoval o novém projektu bratří Cavalerů, nazvaném Cavalera Conspiracy. Od té doby se toho stalo dost, takže si pojďme shrnout, co se kolem této sebranky událo nového. Hlavní novinkou je spuštění oficiálních stránek, s čímž jde ruku v ruce i krátká ukázka nového singlu "Sanctuary", z které si sice obrázek o celkovém zvuku desky neuděláte, ale leccos pochytíte. Videoklip k této písni je v současné době natáčen v Paříži, takže se možná dočkáme nějakého toho záběru na Eiffelovku. To mě přivádí na myšlenku, že Max Cavalera snad každý videoklip natáčí v jiné zemi. Příště možná poletí na Měsíc.

Další podstatnou novinkou je zveřejnění názvu debutové desky, která ponese jméno "Inflikted". Na závěr ještě konečná podoba tracklistu:

01. Inflikted
02. Sanctuary
03. Terrorize [dříve "Holy Poison"]
04. Black Ark
05. Ultra-Violent
06. Hex
07. The Doom of All Fires
08. Bloodbrawl
09. Nevertrust
10. Hearts of Darkness
11. Must Kill

Datum vydání nové desky Ill Niño znovu posunuto

9. ledna 2008 v 11:41 | Corey(8) |  Music News
Kapela Ill Niño zveřejnila pro své fanoušky následující zprávu:

"Opravdu se za to omlouváme, ale naše nové album 'Enigma' nevyjde 8. ledna. Datum vydání bylo našim vydavatelstvím znovu posunuto, s čímž nemůžeme absolutně nic dělat. Všichni v Ill Niño nechceme nic jiného, než aby už 'Enigma' vyšla a my mohli koncertovat pro naše přátele po celém světě. Příští týden pro vás budeme mít nové datum vydání desky!"

Ukázky z nového alba si můžete poslechnout na webu www.myspace.com/illnino. Jenom připomenu, že původní datum vydání bylo stanoveno už na 17. července loňského roku. Následně bylo posunuto na září, říjen, a pak už to všichni přestali počítat...

Baskytarista In Flames píše fanouškům

6. ledna 2008 v 21:32 | Corey(8) |  Music News
in flames - album
Baskytarista švédských "drsňáků" In Flames, Peter Iwers, zveřejnil následující zprávu:

"Věřím a doufám, že jste si užili Vánoce a Nový rok - já ano. Já, má přítelkyně a dítě jsme vyrazili do Mexico City na svatbu našich přátel. Bylo to fantastické, nikdy jsem nebyl na svatbě v Mexiku a bylo to úžasné. Další den jsme jeli do Acapulca, kde jsme oslavili Nový rok, což bylo také skvělé. Bylo zde největší horko, které jsem kdy zažil. Je to opravdu nádherné místo, doporučuji vám, abyste si tam někdy zajeli. Nyní jsem už ve Švédsku, kde je konečně zima a sníh. Na sníh jsem čekal opravdu dlouho, takže jsem šťastný. Několik předešlých let zde kvůli globálnímu oteplování nebyl sníh až někdy do března. Docela strašidelné, že se všechno kolem ročních období rok od roku mění."

Nové, zatím nepojmenované CD In Flames by mělo vyjít už v dubnu letošního roku u Nuclear Blast Records!

UPDATE: Před pár hodinami byl zveřejněn i název nového alba! Deska ponese název "A Sense of Purpose".

Rozhovor s kytaristou Alter Bridge

5. ledna 2008 v 16:42 | Corey(8) |  Music News
alter bridge
Kytarista Mark Tremonti (Alter Bridge, ex-Creed) poskytl rozhovor serveru Ultimate-Guitar.com, který se točil hlavně okolo nového alba Alter Bridge, nazvaného "Blackbird". Zde je část tohoto interview:

UG: "Když jste začali psát "Blackbird", chtěli jste se hudebně vydat kompletně jiným směrem?"
Mark: "Jediné, co jsme chtěli, bylo, aby to neznělo jako cokoliv, co jsme kdy udělali. Když jsme napsali song 'Ties That Bind', určili jsme tím vlastně tón celé té desky. Byl to vlastně jeden z prvních songů, který určil ten agresivní zvuk alba. Za poslední dva roky jsme si prošli, co se týče businessových záležitostí okolo kapely, hodně těžkými časy, takže toto album je taková naše odpověď na všechny ty problémy. Nebyly to zrovna příjemné dva roky. Ta frustrace z nás vlastně přešla do té desky."

UG: "Myslíš, že by se Creed mohli dát v nejbližší době znovu dohromady?"
Mark: "Pokud se to někdy stane, tak nejdřív za deset let. Určitě to nebude nikde poblíž tomu, kde Alter Bridge koncertují, protože Alter Bridge by už museli být po smrti, což nikdo z nás nechce, takže doufám, že k žádnému reunionu Creed nedojde."

UG: "Když porovnáš 'Blackbird' se svými předchozími deskami, myslíš si, že je to zatím to nejlepší album?"
Mark: "Naprosto. 'Blackbird' je určitě mé nejoblíbenější album ze všech. Myslím, že je nejoblíbenější u všech. Když jsme tu desku nahrávali, měli jsme ten pocit, že jsme čtyři proti celému světu. Prostě jsme museli udělat tu nejlepší desku, kterou umíme. Deska nám vyšla přesně tak, jak jsme chtěli a možná i lépe, než jsme chtěli. Nyní musíme začít přemýšlet nad další!

Dvacítka nejlepších videoklipů minulého roku

4. ledna 2008 v 18:27 | Corey(8) |  Music News
mushroomhead
Diváci pořadu "Headbanger's Ball", který pravidelně vysílá hudební stanice MTV2, vybrali dle svého nejlepšího vědomí a svědomí dvacítku nejlepších videoklipů tohoto roku. Konečné výsledky najdete zde:

01. Mushroomhead - "12 Hundred"
02. Dream Theater - "Constant Motion"
03. Avenged Sevenfold - "Almost Easy"
04. In This Moment - "Beautiful Tragedy"
05. Five Finger Death Punch - "The Bleeding"
06. The Agonist - "Business Suits and Combat Boots"
07. Amon Amarth - "Cry of the Black Birds"
08. 3 Inches of Blood - "The Goatriders Horde"
09. Trivium - "Becoming the Dragon"
10. (hed) p.e. - "Suffa"
11. Droid - "Fueled by Hate"
12. Demon Hunter - "Fading Away"
13. Megadeth - "Never Walk Alone... A Call to Arms"
14. Aborted - "The Chondrin Enigma"
15. Shadows Fall - "Redemption"
16. Three - "All That Remains"
17. Kittie - "Funeral for Yesterday"
18. Lupara - "No Pity for the Ants"
19. Arch Enemy - "Revolution Begins"
20. Norma Jean - "Songs Sound Much Sadder"

Zpěvák Fear Factory přichází s novým projektem

4. ledna 2008 v 18:19 | Corey(8) |  Music News
Zpěvák skupiny Fear Factory, Burton C. Bell, mluvil v rozhovoru pro MTV.com o svém novém projektu, nazvaném Ascension of the Watchers, který v únoru vydá své debutové album "Numinosum":

"Nikdy jsem se nepovažoval za metalistu. Jo, jsem sice v metalové skupině, ale hudba, kterou jsem vždy poslouchal, je hodně jiná, což je asi důvod, proč byl vždy můj zpěv v Fear Factory trochu odlišný od ostatních metalových zpěváků. Ale tentokrát jsem chtěl udělat něco naprosto jiného. Hudba je velmi osobní a dává mi příležitost, abych vyzkoušel techniky, které jsem předtím nemohl prozkoumat. Ve Fear Factory jsme byli zvyklí říkat, že posouváme hranice, tentokrát jsem ale z těch hranic absolutně vystoupil."

Na rozhovor se skupinou a ukázky z vystoupení Ascension of the Watchers se můžete podívat zde!