close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Prosinec 2007

Metaltown posiluje...

28. prosince 2007 v 11:11 | Corey(8) |  Music News
Povánoční období na novinky z hudebního světa příliš štědré není, takže buďme rádi aspoň za ty festivaly, které právě v tomto období začínají mohutně posilovat. Tentokrát zde máme švédský Metaltown festival, který proběhne ve dnech 27. a 28. června v Göteborgu. Zatím jsou potvrzeny následující skupiny:

Nightwish, Monster Magnet, Bullet for My Valentine, Killswitch Engage, Amon Amarth, Nifelheim, Witchcraft

Minulý ročník tohoto festivalu poznamenala nepříjemná událost, kdy při vystoupení Slayer po pádu z mostu zemřel jeden z fanoušků. Více informací o celém festivalu najdete na stránkách www.metaltown.se!

Burzum - Dunkelheit

24. prosince 2007 v 20:43 | Corey(8) |  Videa
Když už jsou ty Vánoce, chce to i typicky vánoční klip. Ok, možná to až tak vánoční klip není, ale aspoň něco. Burzum jsou black metalová klasika, která si zaslouží pozornost a poslech, i když toho mohla dokázat mnohem více, kdyby její mozek a duše Varg Vikernes neudělal čin, za který pobývá v chládku dodnes. To je však na delší povídání a my jsme zde kvůli videoklipu k písni "Dunkelheit" z desky "Filosofem". Klip samotný za příliš nestojí, ale v tomto případě je vizuální stránka opravdu podřadná a jde hlavně o poslech, který je opravdu mimořádný. A když nad tím vlastně tak přemýšlím, podobný klip se svou atmosférou k písni skvěle hodí. Nedokážu si představit, že by byl na pozadí například takový Varg v cele nebo při požívání vězeňských obědů. Ok, dost legrace, je to magor, ale hudbu dělá fantastickou. Stahujte!


Album: Filosofem
Rok: 1996
Styl: black metal
Zdroj videa: TV (Viva Germany)
Formát: XViD (560x384)
Velikost: 68 MB
SICMAGGOT INDEX: 7/10
DOWNLOAD

Veselé Vánoce a zkurvený blog.cz

24. prosince 2007 v 20:08 | Corey(8) |  Blog News
Asi jste si všimli, že v posledních několika dnech (skoro týden) nebyl blog vůbec aktualizován, což nebývá zrovna zvykem. Na vině není naše lenost ani předvánoční shon, ale znovu Blog.cz, konkrétně jeho servery, které zřejmě o Vánocích odjíždějí na dovolenou, tudíž je naprosto nemožná jakákoliv aktualizace. Dnes se situace mírně zlepšila, takže jsem nahodil aspoň dvě novinky a tuto zprávičku - jak dlouho podobný stav potrvá, to opravdu netuším, možná budeme v plné síle už zítra, možná za týden, možná za patnáct let. Aspoň vám popřeji klidně strávené Vánoce a šťastný Nový rok!

Nový rozhovor s kytaristou Dimmu Borgir k dispozici

24. prosince 2007 v 19:57 | Corey(8) |  Music News
Kytarista Dimmu Borgir, Silenoz, se stal koncem října hostem dánské edice pořadu "Headbanger's Ball", který vysílá televizní stanice MTV. Sedm minut dlouhý rozhovor můžete sledovat níže. V současné době se o Dimmu Borgir mluví hlavně v souvislosti s jejich turné po Americe, které by mělo proběhnout na přelomu měsíců února a března a kromě Dimmu Borgir by zde měli vystoupit i Behemoth. Podle posledních informací agentury Nielsen SoundScan se zatím posledního alba, nazvaného "In Sorte Diaboli", v USA prodalo přes 50 000 kusů od dubna letošního roku, kdy vyšlo.

Sestavy pro Gigantour 2008 a Wacken 2008

24. prosince 2007 v 9:39 | Corey(8) |  Music News
Hatebreed - Supremacy
>>> Dnes se na internetu objevila kompletní sestava, která bude vystupovat na Gigantour 2008, jehož start je plánován na polovinu dubna a skončit by mělo v květnu. Zde je tedy zmiňovaná sestava:

Megadeth, In Flames, Children of Bodom, Job for a Cowboy, High on Fire

>>> Většina letních festivalů svou soupisku účinkujících teprve začíná formovat, výjimkou v tomto ohledu je německý Wacken Open Air festival, který má už z velké částí hotovo:

As I Lay Dying, At the Gates, Autumn, Avantasia, Axel Rudi Pell, Axxis, Before the Dawn, Carcass, Children of Bodom, Corvus Corax, Crematory, Destructor, Dream of an Opium Eater, Enemy of the Sun, Ensiferum, Evocation, Excrementory Grindfuckers, Girugämesh, Gorerotted, Gorgoroth, Grave, Hatebreed, Headhunter, Iron Maiden, Kamelot, Killswitch Engage, Kreator, Krypteria, Lord Belial, Lordi, Nifelheim, Nightwish, Obituary, Powerwolf, Primordial, Psychopunch, Sabaton, Saltatio Mortis, Sonata Arctica, The Bones, Van Canto, Warbringer

Mudvayne plánují, co bude dál...

18. prosince 2007 v 19:00 | Corey(8) |  Music News
mudvayneZpěvák kapel Mudvayne a Hellyeah, Chad Gray, řekl pro server Live-Metal.net, že Mudvayne už mají novou desku hotovou, nicméně stále neví, kdy vyjde:

"Zatím ještě nevíme, co uděláme. Říkali jsme si, že bychom mohli ještě něco napsat. Říkali jsme si, že bychom mohli nahrát ještě jedno album navíc. Probrali jsme toho fakt hodně. Myslím, že nyní se to snažíme udělat tak, aby nám to hlavně vycházelo časově, protože kromě Mudvayne máme spoustu další práce. Z Hellyeah jsme nadšení. Chceme dát do Mudvayne to nejlepší, ale neztrácet moc času. Napadlo nás, že bychom vydali dvě Mudvayne alba během jednoho roku. Když vydáte dvě desky za rok a celkově tomu i s tour věnujete dva roky, vyjde to mnohem lépe, než když vydáte jednu, 18 měsíců jste na turné, vydáte druhou, a pak dalších 18 měsíců. To je zbytečné mrhání časem. Když desku můžete prostě napsat, vydat, vyrazit na turné, během turné vydat druhou, podporovat obě dvě, ukončit turné, vrátit se k Hellyeah, napsat desku, vyrazit na tour a znovu se pak vrátit k Mudvayne - víte, co tím myslím? Nechceme už trávit 18 měsíců na turné tím, že projedeme pětkrát USA, dvakrát Evropu, dvakrát Austrálii a dvakrát Japonsko. Vlastně se pak už jenom opakujete. Když vydáte dvě desky, při druhé návštěvě daného místa hrajete už zase o něco jiný materiál. Je to lepší i pro fanoušky."

Nový song Bullet for My Valentine je online

17. prosince 2007 v 12:54 | Speedy |  Music News
Nový song Bullet for My Valentine, který se jmenuje "Eye of the Storm", je možno stáhnout přes HotTopic.com! Ke stáhnutí je potřeba se zadarmo zaregistrovat. Píseň je součástí nového alba, které nese název "Scream Aim Fire" a v Americe bude vydané 29. ledna 2008. Stránku s novým songem najdete zde! Skupina už také natočila klip k prvnímu songu, který nese stejný název jako CD a můžete jej zhlédnout na konci článku.


Cavalera Conspiracy - datum vydání nové desky zveřejněno

16. prosince 2007 v 12:51 | Corey(8) |  Music News
cavalera conspiracy
Cavalera Conspiracy (aspirant na nejoriginálnější pojmenování skupiny v historii), projekt slavných bratří Cavalerových, vydají svou debutou desku 25. března příštího roku u Roadrunner Records. Skupinu tvoří - Max Cavalera (kytara, zpěv; Soulfly), Igor Cavalera (bicí; Mixhell), Marc Rizzo (kytara; Soulfly) a Joe Duplantier (baskytara; Gojira). Na albu však uslyšíme i Rexe Browna (Pantera, Down) a Richieho Cavaleru, jehož kvality necháme radši bez komentáře, ale když to udělá jeho tatínkovi radost, kvalitu alba to určitě posune do jiných rozměrů. Docela se divím, že Max nepozval do nahrávacího studia i svou ženu, i když, možná i ta si na albu střihne nějaký song, když už, tak už.

Nahrávalo se v Undercity Studios v Los Angeles s producentem Loganem Maderem, což je mimochodem bývalý člen Soulfly. To se nám ten kruh ale hezky uzavírá. K tomu přidáme pár drsných názvů písní jako "Inflikted", "Bloodbrawl", "Terrorize", "The Doom of All Fires", "Ultra-Violent" nebo "Sanctuary" a je jasné, že Soulfly vydají v příštím roce rovnou dvě řadové desky, tudíž se máme na co těšit!

Alter Bridge zveřejnili nový klip

14. prosince 2007 v 23:08 | Corey(8) |  Music News
Americká hardrocková sebranka Alter Bridge zveřejnila svůj nový videoklip k písni "Ties That Bind", která pochází ze zatím poslední řadové desky, nazvané "Blackbird". Té se prodalo v USA za první týden na trhu přes 47 000 kusů, což ji vystřelilo na 13. místo prodejního žebříčku Billboard 200. Kytarista Alter Bridge, Mark Tremonti, řekl, že i když jsou prodejní čísla důležitá, skupina jimi však rozhodně není posedlá: "Jo, myslím, že prodeje v prvním týdnu jsou důležité, protože je to business a musíte prodávat desky, abyste zůstali naživu, a my chceme, abychom mohli zůstat na tour, jak dlouho chceme - jak dlouho budeme schopni. Takže čím víc lidí si naše CD koupí, tím déle to budeme schopni dělat. Ale rozhodně jenom nesedíme a nekoukáme na žebříčky. Slyšeli jsme několik lidí v našem okolí o tom mluvit."

Videoklip k písni "Ties That Bind" si můžete prohlédnout zde!

Chimaira - Resurrection

11. prosince 2007 v 21:53 | Corey(8) |  Music News
Jméno Chimaira jsme tu neměli delší dobu, a protože se toho kolem samotné kapely nyní příliš neděje, dáme si alespoň nové video. Jedná se o kousek k písni "Resurrection", který pochází ze stejnojmenné nové desky z tohoto roku. Kdosi se tam mlátí, jsou tam pěkné holky a všichni vypadají tak nějak cool, což zřejmě lidem z Nuclear Blast ke štěstí stačí. Vypadá to sice, že scénář ke klipu napsal nejspíš nějaký žák prvního stupně základní školy o přestávce a režíroval to Zdeněk Troška, ale to už nikoho nezajímá. Stahujte!


Album: Resurrection
Rok: 2007
Styl: groove / thrash metal / metalcore
Zdroj videa: TV (MTV2 US)
Formát: SVCD (720x480)
Velikost: 84 MB
SICMAGGOT INDEX: 5/10
DOWNLOAD

Machine Head odehráli první show bez Phila Demmela

11. prosince 2007 v 11:21 | Speedy |  Music News
Machine Head nyní pomahájí kytaristé ze skupin Trivium, Arch Enemy a DragonForce, které jsou s Machine Head na The Black Crusade Tour, a hrají místo Phila Demmela, který musel opustit Machine Head na zbytek turné kvůli smrti svého otce.

Setlist Machine Head pro nedělní koncert, který se konal ve Wiesbaden v Německu, byl následující:
01. Clenching the Fists of Dissent *
02. Imperium *
03. Aestetics of Hate *
04. Old **
05. Halo ***
06. Take My Scars ***
07. Descend the Shades of Night ****
08. Davidian ***

Zaskakující kytaristé:
* Corey Beaulieu (Trivium)
** Frédéric Leclercq (DragonForce)
*** Matt Heafy (Trivium)
**** Christopher Amott (Arch Enemy)

Kytarista Machine Head opustil turné

9. prosince 2007 v 14:16 | Corey(8) |  Music News
Machine Head
Machine Head zveřejnili na svých oficiálních stránkách následující zprávu:

"Všichni v Machine Head vyjadřujeme touto zprávou upřímnou soustrast celé rodině Demmelů za tragickou ztrátu Harryho W. Demmela. Phil [Demmel, kytarista Machine Head - pozn. redakce] nám oznámil, že nás bude nucen opustit a nevrátí se nejspíš až do konce právě probíhajícího Black Crusade Tour, protože letěl domů, aby tam truchlil se svou rodinou a oslavil život svého otce."

Pokračuje zpěvák Machine Head, Robb Flynn: "Phil chtěl, abychom v turné pokračovali. Nemysleli jsme, že to bude možné, ale mnoho kytaristů, kteří s námi vystupují na turné, se včera večer shromáždili kolem Phila a nabídli svou pomoc. Opravdu jim nemůžeme dostatečně poděkovat. Adam [Duce, baskytarista Machine Head] a já jsme strávili většinu našeho dnešního volného dne tím, že jsme učili Coreyho a Matta z Trivium, Christophera z Arch Enemy a Frédérica z Dragonforce jednotlivé písně. Všichni budou hrát jednotlivé písně až do konce našeho turné."

Nominace letošních cen Grammy

7. prosince 2007 v 20:20 | Corey(8) |  Music News
Grammy
Včera byly zveřejněny nominace v jednotlivých kategoriích pro letošní předávání cen Grammy. Předávání gramofonků proběhne 10. února v Los Angeles v hale Staples Center. Nominace v kategoriích, které se týkají našeho blogu, jsou následující:

Best Metal Performance:
As I Lay Dying - "Nothing Left"
King Diamon - "Never Ending Hill"
Machine Head - "Aesthetics Of Hate"
Shadows Fall - "Redemption"
Slayer - "Final Six"

Best Hard Rock Performance:
Evanescence - "Sweet Sacrifice"
Foo Fighters - "The Pretender"
Ozzy Osbourne - "I Don't Wanna Stop"
Queens of the Stone Age - "Sick, Sick, Sick"
Tool - "The Pot"

Best Rock Instrumental Performance:
Metallica - 'The Ecstasy of Gold"
Rush - "Malignant Narcissism"
Joe Satriani - "Always with Me, Always with You"
Bruce Springsteen - "Once Upon a Time in the West"
Steve Vai - "The Attitude Song"

Do nominací se mohly dostat pouze písně z desek, které vyšly od 1. října minulého roku po 30. září toho letošního.

Kataklysm potvrzeni pro Summer Breeze Festival

6. prosince 2007 v 17:18 | Speedy |  Music News
Kataklysm
Kanadská death metalová skupina Kataklysm je šestou potvrzenou kapelou pro příští rok festivalu Summer Breeze, který se koná 14. až 16. srpna v Dinkelsbühl. Další potvrzené kapely jsou Ensiferum, Sonic Syndicate, Endstille, The Vision Break a Primordial.

Kataklysm
si vybrali producenta, který se jmenuje Jason Suecof (Chimaira, Trivium, The Black Dahlie Murder), aby jim mixoval nové album na začátku ledna. Novinka by měla vyjít 23. května 2008 u Nuclear Blast Records.

Další kapely potvrdily svou účast na Rock am Ring

6. prosince 2007 v 17:01 | Speedy |  Music News
I když se další ročník tohoto festivalu koná až 6.-7. června příštího roku ve městě Nürburgring, tak už má potvrzené další známé kapely. Svoji účast potvrdili Metallica, Motörhead, Nightwish a Rage Against the Machine. Festivalová sestava nyní vypadá následovně:

Babyshambles, Bullet for My Valentine, Die Toten Hosen, Dimmu Borgir, In Flames, Metallica, Motörhead, Nightwish, Rage Against the Machine, Sportfreunde Stiller, The Hellacopters

Green Day se v lednu vrátí do studia

5. prosince 2007 v 12:32 | Corey(8) |  Music News
Podle populární fanstránky GreenDayAuthority.com se v lednu příštího roku skupina přesune do studia, aby zde začala pracovat na své nové desce, nástupci velmi úspěšného alba "American Idiot" z roku 2004:

"Máme zprávy od managera skupiny o tom, co nového kapela chystá. Dal nám vědět, že skupina půjde v lednu do studia, a také, že se chystá nová verze webu greenday.com, na kterém by se mělo objevit i pár nových fotek. Dále se zmínil, že nový web se už nebude týkat alba 'American Idiot', ale nebude zaměřen ani na novou desku. Ptal jsem se ho i na vývoj nového alba a neznělo to tak, že bychom mohli něco očekávat příliš brzy. Doufejme, že o novém materiálu, na kterém pracují, dostaneme více informací začátkem příštího roku!"

Skupina dostala nedávno ocenění "Best Grammy Performance" za nejlepší vystoupení na předávání cen Grammy v historii. Jedná se o song "American Idiot", který Green Day zahráli na předávání těchto cen v roce 2005. Na video se můžete podívat zde!

Tracklist nového alba Meshuggah zveřejněn

3. prosince 2007 v 22:22 | Corey(8) |  Music News
meshuggah
Švédská extrémní metalová skupina Meshuggah zveřejnila finální podobu tracklistu své nové desky, pojmenované "obZen", která vyjde v Německu 7. března příštího roku u Nuclear Blast Records (v USA by měla vyjít o čtyři dny později). Následovník alba "Catch 33" z roku 2005 bude obsahovat devět songů, přičemž stopáž by se měla pohybovat okolo 55 minut. "Zní to opravdu dobře a jsme nadšení z nového materiálu," řekl nedávno bubeník Tomas Haake. Po vydání desky bude následovat americké turné, kde budou Meshuggah předskokany slavných Ministry. Track listalba "obZen" najdete zde:

01. Combustion
02. Electric Red
03. Bleed
04. Lethargica
05. ObZen
06. This Spiteful Snake
07. Pineal Gland Optics
08. Pravus
09. Dancers to a Discordant System

Static-X jsou připraveni na nové CD

2. prosince 2007 v 20:39 | Corey(8) |  Music News
static-x
Zpěvák kapely Static-X, Wayne Static, řekl pro australský magazín Time Off, že fanoušci přijali pátou a zatím rozhodně nejtvrdší desku, nazvanou "Cannibal", velmi pozitivně:

"Bylo to skvělé, bylo to úžasné! Myslím, že naši fanoušci to milují a přijali fakt, že je to naše zatím nejtvrdší deska. Máme skvělé ohlasy. Chtěl jsem udělat to nejtvrdší album, které jsme kdy udělali, a zároveň to udržet ve stylu Static-X, ale určitě to byl můj záměr, udělat tu nejvíc metalovou desku v historii kapely."

Album "Cannibal" sice vyšlo letos, ale kapela už se začíná soustředit na jeho nástupce:

"Po australském turné pojedeme rovnou domů a začneme psát novou desku. Chci na tom pracovat opravdu tvrdě a doufám, že vyjít by to mohlo zhruba v polovině příštího roku. Zatím jsem nic nenapsal, ale vím přesně, co chci udělat. Mám v hlavě spoustu nápadů a opravdu se těším, až s tím začnu."

Serj Tankian proshot video

2. prosince 2007 v 17:43 | Speedy |  Music News
Konečně se na internetu objevila profesionálně natočené videa z jednoho Serjova koncertu, který se konal 25. listopadu 2007 v House of Blues v Las Vegas. Jedná se o čtyři písně: "The Unthinking Majority", "Empty Walls", "Sky Is Over" a "Lie, Lie, Lie". Alba Serje Tankiana, které nese název "Elect the Dead", se prodalo 66 000 kusů v Americe za první týden a umístilo se na 4. místě Billboard 200 Chart. I když většinu nástrojů nahrál samotný Tankian, tak pár písní mu pomohl nahrát bubeník John Dolmayan ze System of a Down. Dolmayan také hraje v nové kapele s kytaristou Daronem Malakianem ze System of a Down, která nese název Scars on Broadway. Tankian koncertuje se svou skupinou FFC po Anglii jako podpora Foo Fighters. A nyní konečně slíbená videa:

"Empty Walls":


"The Unthinking Majority":


"Lie Lie Lie":


"Sky Is Over":


Nový song Bullet for My Valentine je online

1. prosince 2007 v 14:19 | Corey(8) |  Music News
Nový song Bullet for My Valentine, nazvaný "Scream Aim Fire", byl zveřejněn na ofciálních MySpace stránkách kapely! Jedná se o titulní song nového alba těchto velšských metalistů, které by mělo vyjít v USA 29. ledna příštího roku u Jive/SonyBMG. Producentem desky "Scream Aim Fire" je uznávaný Colin Richardson (Machine Head, Fear Factory), který produkoval i předchůdce alba "Scream Aim Fire", debutovou desku "The Poison" z roku 2005. Vydání desky bude samozřejmě doprovázet i světové turné, jež začne koncem ledna několika koncerty ve Velké Británii a následně se přesune do Evropy. Tracklist alba "Scream Aim Fire" je následující:

01. Scream Aim Fire
02. Eye of the Storm
03. Hearts Burst into Fire
04. Waking the Demon
05. Disappear
06. Deliver Us from Evil
07. Take It Out on Me
08. Say Goodbye
09. End of Days
10. Last to Know
11. Forever and Always

Mírné změny...

1. prosince 2007 v 0:46 | Corey(8) |  Blog News
Jak jste si už asi všimli, blog zaznamenal několik kosmetických a pár razantnějších úprav (proto označení této verze - 3.1). K těm menším patří ty designové - úprava loga a nové textury. K těm výraznějším pak zrušení několika sekcí, které jsem prostě nestíhal aktualizovat, a protože se nenašel nikdo, kdo by mi pomohl, musel jsem je, ač s těžkým srdcem, smazat. Pomalu se blíží magická hranice 100 000 návštěv, a tak je docela symbolické, že se blog vrací zpět ke svým kořenům (více novinek, méně všeho ostatního). Jediná věc, kterou tak blog ještě potřebuje, je odsranění té **** (dosaďte libovolnou vulgaritu) reklamy, která se rozvaluje pod touto novinkou.