close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Červen 2007

Kerry King: "Norský black metal je sračka!"

30. června 2007 v 11:15 | Corey(8) |  Music News
Kytarista legendárních Slayer, Kerry King, označil norskou black metalovou scénu "sračkou", kde se muzikanti příliš věnují svému vzhledu a zbytečnému mluvení, než aby více zapracovali na svých hudebních schopnostech. V rozhovoru pro norský server VG Nett řekl King následující: "Norský black metal je sračka. Nechápu, proč si [norští black metaloví hudebníci] myslí, že musí někoho zabít, aby tím vylepšili svou muziku. Místo toho jděte domů a cvičte na své nástroje!" Rozhovor byl pořízen na Hovefestivalenu (nový čtyřdenní norský festival), kde vystoupili i Slayer.

New Shit - červen: Wicked Wisdom

29. června 2007 v 10:15 | Corey(8)
Máme tu poslední předprázdninový den, což znamená, že tu máme, kromě rozdávání vysvědčení, i další díl našeho pravidelného seriálu New Shit, ve kterém vám představuji začínající, nebo u nás zatím ne příliš známé kapely. Předposlední červnový den tedy zasvětíme skupině Wicked Wisdom, kterou vede známá herečka a nyní už i zpěvačka Jada Pinkett-Smith ("The Matrix Reloaded", "The Matrix Revolutions", "Madagascar"), jejímž manželem je mimochodem ještě známější herec Will Smith.

Jméno: Wicked Wisdom
Sestava: Jada Pinkett Smith (zpěv), Pocket Honore (kytara), Rio (baskytara), Thomas Pridgen (bicí), Cameron "Wirm" Graves (kytara/klávesy)
Země původu: USA
Vydavatelství: Suburban Noize Records/Womon
Styl: nu metal/alternative metal
Z podobného soudku: Kittie, Otep
Oficiální web: www.wickedwisdom.net

Biografie: Kapela byla založena začátkem roku 2003 v Los Angeles jako žánrově nesmírně různorodý projekt (Soul/R&B/Funk). Po roce stráveném koncertováním v malých klubech v Los Angeles se rozhodli vyrazit na turné, aby tak podpořili svůj debut "My Story", který byl vydán začátkem roku 2004. Skupina tedy postupně koncertováním získala nové fanoušky a mohla se tak vydat na své první menší turné, nazvané Rock the Vote Tour, to začalo v září a skončilo v říjnu zmíněného roku. Po ukončení tohoto turné se kolem Wicked Wisdom zhruba půl roku nic nedělo, ale byl to jenom klid před bouří. V květnu roku 2005 byli totiž potvrzeni pro druhou stage slavného Ozzfestu, čímž zvedli značnou vlnu nevole u mnoha stálých návštěvníků Ozzfestu, kteří angažování podobné skupiny nemohli rozdýchat. Sharon Osbourne se ale za Wicked Wisdom postavila, a tak se hoši a dáma vydali na svou první velkou štaci. I když byly první koncerty těžké, nakonec převládaly pozitivní pocity, což potvrdila Jada Pinkett Smith v jednom z rozhovorů slovy: "Prvních šest koncertů bylo opravdu těžkých. Fanoušci byli brutální. Ale čím více koncertů jsme odehráli, tím více se o nás lidé začínali zajímat. Na konci turné se fanoušci už vyloženě bavili a byli při nás." Rok 2006 pak přináší vydání druhé řadovky, nazvané jednoduše "Wicked Wisdom", a také účast na Download Festivalu 2006. V tomto roce by měla vyjít již třetí deska, která údajně ponese název "Wrath of the Wicked".

Diskografie: My Story (2004), Wicked Wisdom (2006)
Audio ukázka: www.wickedwisdom.net

Bleskovka

27. června 2007 v 16:16 | ENT3R |  Music News
>>> Podle brazilského Bizz magazínu vstoupí bratři Max a Igor Cavalerovi v červenci do losangeleského studia, aby započali práci na jejich chystaném, doposud nepojmenovaném společném projektu. Debutové album je ohlášeno na konec roku 2007/začátek 2008 a vyjde pod hlavičkou Roadrunner Records. Ačkoli tato informace ještě není oficiálně potvrzena, proslýchá se, že produkčních prací se ujme kytarista Logan Mader (ex-Machine Head, ex-Soulfly), který nedávno spolupracoval se Soulfly na coververzi Mansonova "The Beautiful People", jež se objevila na posledním "Higher Voltage" CD jako příloha k časopisu Kerrang!.

>>>
Více než 380 HQ fotek z Hultsfred 2007 festivalu, který se konal 14.-16. června ve Švédsku, můžete zkouknout na MetalNyheter.se.

Soilwork dokončili práce na novém albu

27. června 2007 v 12:00 | ENT3R |  Music News
Soilwork
Kytarista Ola Frenning a bubeník Peter Wildoer ze skupiny Soilwork dokončili mixování nového alba, které by se mělo dostat na pulty koncem letošního roku. V pořadí již sedmé řadové album bude vycházet u Nuclear Blast Records. "Všechno co můžeme říct je to, že to zní perfektně… Skvělej zvuk, skvěle nahraný a zmixovaný songy". Vokály byly nahrány v kanadském Vancouveru a pomáhal s nimi Devin Townsend (Strapping Young Lad, Devin Townsend Band). Název ani cover chystaného alba ještě zveřejněny nebyly.

Cradle of Filth a jejich video k "Tonight in Flames"

27. června 2007 v 10:30 | Corey(8) |  Music News
Nové video kapely Cradle of Filth k písni "Tonight in Flames", které celé připravil kytarista skupiny Paul Allender, bylo zveřejněno na stránkách vydavatelství Roadrunner Records. "Tonight in Flames" pochází z nové desky "Thornography", která vyšla v říjnu loňského roku u Roadrunner Records. Následovník alba "Nymphetamine" z roku 2004 byl nahráván v anglickém Chapel studiu s producentem Robem Caggianem (Bleeding Through, Anthrax) a mixován v Backstage Studios s Andy Sneapem (Machine Head, Skinlab, Nevermore).

Dimmu Borgir na Graspop Metal Meeting - video k dispozici

27. června 2007 v 10:21 | Corey(8) |  Music News
Fanouškem natočený video záznam (kvalita je solidní) písně "Kings of the Carnival Creation" z alba "Puritanical Euphoric Misanthropia" od Dimmu Borgir byl zveřejněn na YouTube! Záběry pochází z letošního ročníku belgického Graspop Metal Meetingu, na kterém Dimmu Borgir vystoupili 23. června.

V průběhu turné potkaly tyto severské chasníky ale i nečekané problémy. Na několik červnových koncertů musel být najat bubeník Tony Laureano (Nile, Angelcorpse), protože Jan Axel von Blomberg (a.k.a. Hellhammer) si nedávno podle oficiálního prohlášení zlomil ruku.

Zatím posledního alba Dimmu Borgir, nazvaného "In Sorte Diaboli", se prodalo v USA za sedm týdnů 36 000 kusů, přičemž v prvním týdnu jich bylo 14 000, což je dvakrát více než u jeho předchůdce, desky "Death Cult Armageddon", které se v září roku 2003 prodalo pouze 6400 kusů a dostala se tak na 169. místo žebříčku Billboard 200.

Novinky na Brutal Assaultu + Metallica ve studiu

25. června 2007 v 18:22 | Corey(8) |  Music News
>>> Letošní ročník jaroměřského Brutal Assaultu má další tři nové akvizice! Asi nejznámějším jménem jsou norští Keep of Kalessin, dále byly potvrzeny francouzské skupiny Misanthrope a Trepalium. Potvrzených by mělo být zhruba ještě 20 kapel, což je trochu nezvyklé, když vezmeme v potaz, že brány festivalu se otevřou už 9. srpna, ale snad vše klapne a celkový seznam vystupujících bude znám včas.

>>> Metallica se připravuje na evropské "Sick of the Studio '07" turné, které začne vystoupením na portugalském Super Bock Super Rock festivalu (28. června). Fotky z příprav si můžete prohlédnout zde - 1. fotka, 2. fotka, 3. fotka, 4. fotka, 5. fotka, 6. fotka, 7. fotka, 8. fotka, 9. fotka, 10. fotka.

Hatebreed se těší na Ozzfest

24. června 2007 v 12:18 | Mr.Seven |  Music News
Hatebreed
Následující zprávička pochází od hardcore kapely Hatebreed a píše se v ní toto:

"Léto nadvlády ['Supremacy' - název posledního alba - pozn. redakce] začíná! Máme naprosto skvělé materiály pro naše nové video ke skladbě 'Destroy Everything', stejně jako pro naše nadcházející DVD, které už dlouho slibujeme.

Děkujeme všem, kteří si koupili album 'Supremacy' a pročetli si booklet. Vaše zprávy a podporující emaily jsou pro nás obrovskou podporou a je úžasné je číst. Jste skvělí! Tohle poslední turné bylo naprosto dokonalé a jen vy jste nám ho umožnili realizovat.

Teď jsme připraveni vzít útokem Ozzfest společně s Lamb of God, to bude nážez, na který jsme už dlouho čekali a nejen my! Tak zatím. Uvidíme se na turné."

50 000 návštěv!

23. června 2007 v 13:53 | Corey(8) |  Blog News
Naše počítadlo se sice přes cifru přesahující 50 000 návštěv přehouplo už zhruba před týdnem, ale jelikož jsem v poslední době příliš nesledoval statistiky, trochu mi to uniklo. S mírným zpožděním tedy děkuji za sebe i zbytek našeho útlého redakčního týmu za stále vzrůstající podporu z baší strany. Vzhůru na 100 000! :)

P.S: Počítadlo nyní najdete v levém panelu.

Behemoth - příliš nebezpeční pro Polsko?

22. června 2007 v 19:38 | Corey(8) |  Music News
Behemoth
Začátkem tohoto týdne se Polsko znovu výrazně zviditelnilo v metalovém světě. Tentokrát z toho však ale většina fanušků kovové muziky nemá pražádnou radost (i když, celá kauza je tak směšná a absurdní, že smích je zde na místě). Je to prosté - polská organizace, nazvaná "The All-Polish Committee for Defense Against Sects", sestavila žebřiček kapel, které údajně "podporují satanismus" a "nabádají k vraždění a také k obětování zvířat". Tato parta magorů (omluvte mě, ale zde toto slovo padne jako prdel na hrnec) se chystá tuto listinu rozeslat několika polským politikům ve víře, že se zaslouží o oficiální prosazení této listiny, což by znamenalo, že jmenovaní umělci by nemohli koncertovat v této středoevropské zemi.

Ze seznamu "vadných" skupin už prosáklo několik jmen, takže můžeme zmínit například Slayer, Marilyna Mansona nebo Behemoth. S velkou pravděpodobností nebudou na listině chybět například ani Slipknot (měli problémy už v Řecku), DevilDriver (už ten název) a radši se ani nezmiňuji o obrovském množství black metalových kapel, což mě přivádí na myšlenku, že pokud chtějí být členové organizace opravdu tak důslední, museli by na seznam zařadit velkou část metalových kapel a to by pak byl onen seznam opravdu dlouhý.

slayerAdam "Nergal" Darski, frontman skupiny Behemoth, zřejmě nejznámejší polské metalové kapely vůbec, se k celému problému vyjádřil následovně: "Toto je hudba. Toto je umění. Je to určitý druh vyjádření a je to naše vyjádření. Z nějakého důvodu si myslí, že to má negativní vliv na děti a chtějí to zastavit. Takže sestavili tenhle seznam, který vyjde příští měsíc, a Behemoth je číslo 1. Nejsem si jistý, jestli se jim to podaří prosadit, protože je to porušování nejzákladnějších pravidel demokracie. Je to velmi extrémní a velmi nebezpečné."

Polsko je silně křesťanská země, takže lze předpokládat, že podobný návrh nemusí být až tak beznadějný, jako by tomu bylo ve většině jiných zemí.

The Dillinger Escape Plan nahrávají

22. června 2007 v 9:24 | ENT3R |  Music News
The Dillinger Escape Plan
Mathcorová formace The Dillinger Escape Plan před pár dny vstoupila do studia, aby mohla začít pracovat na materiálu k novému albu. Produkce se ujal Steve Evetts (Saves the Day, Earth Crisis, Sepultura). Předpokládá se, že album bude vycházet celosvětově u Relapse Records, tato informace ještě ale není oficiálně potvrzena. Dobrá zpráva je, že bicí už jsou kompletní a postaral se o ně Gil Sharone. Samotná skupina z toho má prý perfektní pocit a spolupráce s Gilem byla výborná. Další informace o průběhu nahrávání samozřejmě budou následovat.

Hudebníci hovoří o "Higher Voltage" CD

21. června 2007 v 10:25 | Corey(8) |  Music News
Max a Igor Cavalera
Patnáct známých skupin nahrálo cover verze legendárních písní pro letošní "Higher Voltage" CD, které je součástí posledního vydání britského magazínu Kerrang!. Zde najdete názory a postřehy některých muzikantů k tomuto projektu:

Lostprophers - "Davidian" (Machine Head):
Ian Watkins (zpěv): "Skupiny Pantera a Machine Head byly velkými nadějemi pro metal. Bylo skvělé hrát píseň jako 'Davidian', protože to nebyla zrovna obvyklá volba a nikdo nečekal, že Lostprophets udělají zrovna takový song. Když nám bylo 15 a 16, byl ten song... byla to vlastně naše hymna. Miloval jsem desku 'The Burning Red', ale nic nemá na 'Burn My Eyes'. To je kurva nářez!"

Bullet for My Valentine - "Creeping Death" (Metallica):
Matt Tuck (zpěv/kytara): "Vybrali jsme si tento song, protože známe každou jeho část díky tomu, že jsme jej před lety často hrávali. Celkově jsme tomu věnovali pouze osm hodin - od příprav až po finální mix - takže jsme štastní, že to tak vyšlo. Je to kurevsky tvrdé! Jsem si jistý, že si to Lars Ulrich a ostatní kluci poslechnou, milovali náš cover 'Welcome Home (Sanitarium)' z loňského Kerrang! 'Remastered' alba, takže si s nimi možná zajamujeme na nadcházejícím evropském turné!"

Soulfly - "Beautiful People" (Marilyn Manson):
Max Cavalera (zpěv/kytara): "Naposledy jsem mluvil s Mansonem na Kerrang! Awards. Je vždy dobré ho vidět, i když jsme každý zastáncem trochu jiného hudebního a vizuálního stylu, je mezi námi hodně respektu a obdivu, protože oba sereme na tuhle posranou společnost, ve které žijeme. Píseň vyšla přesně tak, jak jsem doufal - přímočaře a věcně. Jako když Marilyn Manson potká brazilskou čtyřhlavou Godzillu, která se chystá zničit svět!"

KoRn - MTV Unplugged

20. června 2007 v 16:26 | Tommy |  Recenze
Dneska mám pro vás nachystanou opravdovou lahůdku. Znáte MTV? Ano, přesně tak, hudební americká stanice. A říkává vám něco pořad Unplugged? Nevidím žádné ruce, co se hlásí, tak očividně ne. Takže si to vezmeme hezky všechno popořádku. Tento pořad má své kořeny už v roce 1989 a od té doby se v něm vystřídali všichni, co ve světě hudby něco znamenají. Můžeme jen namátkou vybrat, od starších interpretů jako Eric Clapton, R.E.M., Nirvana až po dobu nynější, kde zde vystoupil například raper Jay-Z nebo třeba známá kapela Godsmack.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


KoRn - "Untitled" tracklist

20. června 2007 v 15:43 | ENT3R |  Music News
Před několika hodinami se objevil další střípek o novém albu KoRn pojmenovaném (jestli se to tak dá říci) "Untitled". Konkrétně se jedná o tracklist.

KoRn - Untitled cover
Nemá cenu to nějak protahovat.... prostě tracklist:

01. Starting Over

02. Bitch We Got a Problem
03. Evolution
04. Do What They Say
05. Innocent Bystander
06. I Will Protect You
07. Hold On
08. Ever Be
09. Hushabye
10. Love and Luxury
11. Killing
12. Kiss

Chimaira - Down Again

19. června 2007 v 19:21 | Niko1ajev |  Videa
Po delší přestávce zde máme další video - tentokrát od Chimairy. Klip "Down Again" pochází z DVD "Live at Tilburg" (2003). Chimaira tento rok vydala svoje páté album "Resurrection", které určitě patří mezi nejlepší alba roku 2007. Nedávno se také účastnila Download Festivalu, kde podala opravdu dobrý výkon.

Typ videa: Live - DVD
Video kodek: DivX 640x352
Délka: 04:25
Velikost: 43,2 MB
Hodnocení: 4/5

Stahovat můžete zde.

Rammstein začínají pracovat na novém materiálu

19. června 2007 v 18:45 | Mr.Seven |  Music News
>>> Populární německá skupina Rammstein oficiálně potvrdila, že se vrací z dovolené. Kdo by ale čekal začátek nějakého pořadného turné, bude zklamán. Rammstein se zavírají do studia, kde začínají tvořit materiál pro svoji další desku. Kdy se jí ale dočkáme, to je zatím ve hvězdách.

>>> Další zpráva se týká nu-metalové smečky Linkin Park, která byla spolu se skupinami jako Pearl Jam, My Chemical Romance nebo The Killers nucena zrušit vystoupení na festivalu Heineken's Jammin' ve městě Imola v Itálii z důvodu tornáda, které v této oblasti momentálně řádí.

>>> A na závěr něco pro fanoušky skupiny Flyleaf. Rozsáhlý rozhovor se zpěvačkou Lacey je k nalezení na této adrese. Dozvíte se v něm mimo jiné o turné, problémech s hlasem nebo o psaní nového materiálu.

Zak Tell o novém albu...

19. června 2007 v 18:44 | ENT3R |  Music News
>>> Server Metalhead.ro před pár dny pořídil rozhovor s frotmanem rap-metalových Clawfinger, Zakem Tellem:

Metalhead.ro: "Řekni mi prosím, jak dlouho jste pracovali na nové desce 'Life Will Kill You'?"
Zak: "Dobře, začali jsme psát, nahrávat v našem studiu Fear & Loathing, kde jsme společně s Meshuggah. Myslím si, že samotné skladby jsme začali psát někdy v září/říjnu minulého roku, ale nevím to přesně. Trvalo to nějakou dobu, než jsme se vydali tím pravým směrem. Avšak později jsme na to přišli. Myslím, že toto album je trochu více rozmanitější než předchozí nahrávky."

Metalhead.ro: "Produkce je skutečně působivá. Produkovali jste celé to album sami, nebo jste měli nějakou pomoc?"
Zak: "Je to celý naše chlape! Není to teda ani tak moje zásluha, já jsem po technický stránce věci poněkud zbytečnej, ale Jocke je zatracenej studiovej mág. Jedinou pomoc jsme měli při finálním masteringu celé nahrávky."

Metalhead.ro: "Proč jste si vybrali song "Little Baby" jako první singl/video na podporu nové desky?"
Zak: "Ok, ve skutečnosti děláme klipy hned pro čtyři věci, ale "Little Baby" bude první. Myslím si, že je to docela dobrý nápad v době, kdy lidi sledujou víc YouTube než třeba MTV."

P.S.: O Clawfinger se zde zmiňujeme celkem často, ať už v souvislosti s novým albem, které vychází 27. července u Nuclear Blast Records, nebo v souvislosti o jejich působení na nedávných majálesech, kde uzavírali hvězdný zahraniční line-up např. s Transglobal Underground, Oomph!, Dog Eat Dog, Persiana Jones apod…

>>> A ještě z trochu jiného soudku. Legenda mezi bubeníky Igor Cavalera (ex-Sepultura) si zahrál v nové brazilské reklamě pro společnost Nokia. Tříminutové zvěrstvo můžete sledovat zde!

Jak hodnotíme?

19. června 2007 v 15:25 | Tommy |  Blog News
Nedávno se zde v jedné diskuzi objevila připomínka jednoho našeho čtenáře, že se mu nezdá hodnocení jednoho alba, to mě dovedlo na myšlenku, jak můžeme dávat čísla procent, když vy, naši čtenáři nevíte, co si pod tím máte představit. Proto zde máme takou legendu, co jaké procento znamená. Pokud má nějaké album "mezi", tedy třeba 75%, tak je to prostě něco mezi dvěmi stupni. Toto hodnocení bude nadále k nalezení v levém informačním sloupci. A jak tedy hodnotím jednotlivé alba?

100% - Revoluční album, které vejde do historie a definuje svůj žánr. Toto hodnocení musí být přijato jednomyslně celou redakcí.
90% - Geniální album, na které se bude dlouho vzpomínat, jeden z hlavních favoritů roku. Nahrávky s tímto hodnocením mohu doporučit každému bez ohledu na věk, barvu kůže a víru.
80% - Alba s tímto hodnocením jsou skvělé a jejich chyby nijak neovlivňují jejich celkovou kvalitu. Jsou špičkou svého žánru a zaujmou jak fanoušky, ale i zela nové posluchače.
70% - Velmi kvalitní nahrávky, které ale spíše zaujmou fanoušky, ostatním se až tak líbit nemusí. Takové alba mají několik chyb, které zabraňují tomu, aby šlo o opravdový hit.
60% - Stále mírně nadprůměrná alba, mají dobrý potenciál, který však nebyl dotažen až do konce. Stále je ovšem doporučuji aspoň zkusit.
50% - Průměrná, šedivá nahrávka, která sice neurazí, ale jinak výrazně nevyčnívá. Nepřináší nic nového a jen se veze na vytvořených standardech.
40% - Obyčejné album, které ovšem není vůbec dotažené a na poslech je velmi nudné.
30% - Velmi slabá nahrávka, obsahuje velmi mnoho chyb. Poslouchat vás bavit nebude. Nedotažené nápady a celkově špatné album.
20% - Jen pro masochisty, které k dané kapele váže něco jako mateřský pud.
10% - Přesný opak 100% - naprostá hrůza a děs, album pro které vás nenapadne jediný důvod, proč to vůbec poslouchat.

Satyricon mají nového kytaristu

18. června 2007 v 17:47 | Corey(8) |  Music News
Kytarista nizozemské death metalové kapely Brutus, Schoft, byl zařazen do tour sestavy norské legendy Satyricon. S kapelou zatím stihl odehrát tři koncerty v Mexiku a nyní se pilně připravuje na nadcházející evrospké turné, což znamená, že se objeví i na letošním ročníku českého Brutal Assaultu. Fanouškovská videa z koncertu Satyricon v Mexico City můžete sledovat zde! Setlist v celé své kráse vypadal takto:

01. Walk the Path of Sorrow
02. Filthgrinder
03. Now, Diabolical
04. Du som hater gud

05. The Rite of Our Cross
06. Repined Bastard Nation
07. The Pentagram Burns
08. Havoc Vulture
09. K.I.N.G.
10. Nemesis Divina
11. Fuel for Hatred
12. Hvite krists død
13. Mother North

Pokud vám nestačí videa, můžete si prohlédnou i fotky, které se nacházejí zde.

Static-X - Cannibal

16. června 2007 v 15:13 | Tommy |  Recenze
Tak už jsou zase tady. Po dvou letech po vydaní alba "Start a War" jsou Static-X opět zpátky. Pokud Static-X posloucháte delší dobu, nemohla vám uniknout jejich "parabolická (ne)úspěšnost". No posuďte sami, jejich debut "Wisconsin Death Trip" a následující album "Machine" byly přijaty výborně. Kritici se radovali, že zde máme konečně něco nového, kapelu kombinující electro-nu metal se samply a s pěkně šíleně vyřvaným hlasem neméně šíleného Waynea Statica, a fanoušci byli také spokojeni. Jenže v ten moment dosáhla parabola vrcholu a začala pomalu klesat. Album "Shadow Zone" nebylo přijato moc kladně a i když pár lidí ho považovalo a stále považuje za nejlepší album (k tomuto malému, ale fanatickému houfečku se hlásím i já), celkovou reputaci jim to moc nezvedlo. I když měli za sebou pouhé tři alba, rozhodli se vydat nevydané písně na albu "Beneath... Between... Beyond…", které obsahovalo i remixy jejich starších počinů. Tento výtvor nemohou počítat za regulérní album, takže ho jednoduše přeskočíme.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Sobotní novinkový příděl

16. června 2007 v 11:25 | Corey(8) |  Music News
>>> Americká drtička Dååth (více o ní v rubrice New Shit) včera spustila svůj oficiální YouTube kanál, kde se budou nyní objevovat všechna videa související s touto kapelou.

>>> O nové desce KoRn vás informujeme poměrně často a ani dnes nevynecháme nějakou novou informaci. Nové album, (ne)pojmenované "Untitled", bude mít následující cover. Vaše názory na obal uvítám v komentářích.

>>> Legendární death metalová kapela Obituary se, stejně jako KoRn, včera pochlubila s obalem jejich nové desky, která se jmenuje "Xecutioner's Return". Obal si můžete prohlédnout zde! Album vyjde 28. srpna u Candlelight Records.

>>> Fanouškům H.I.M. asi nemusím připomínat, že tito Finové vydají v září svou již šestou řadovou desku. Ta ponese jméno "Venus Doom" a bude obsahovat následující balík písní:

01. Venus Doom
02. Love in Cold Blood
03. Passion's Killing Floor
04. Kiss of Dawn
05. Sleepwalking Past Hope
06. Dead Lover's Lane
07. Song or Suicide
08. Bleedwell
09. Cyanide Sun

P.O.D. zveřejnili název nové desky

14. června 2007 v 21:29 | Corey(8) |  Music News
Podle informací, které zveřejnilo HardDrive Radio, ponese nová deska amerických P.O.D. (a.k.a. Payable on Death) název "When Angels and Serpents Dance". CD vyjde u INO/Columbia a objeví se na něm i zpěvák kapely Suicidal Tendencies, Mike Muir. Sedmiminutové video, kde mluví Sonny Sandoval (zpěvák P.O.D.) o spolupráci s Mikem Muirem najdete zde, a fotku, na které se nachází oba zmiňovaní zpěváci, zde. P.O.D. ztratili za posledních několik let hodně ze svého lesku, a tak bude zajímavé sledovat, jestli s novou deskou získají zpět aspoň část ztracených fanoušků. Závěrem velice originální prohlášení Sandovala o spolupráci s Muirem: "Je pro nás ctí, že někdo jako Mike Muir bude na naší nové desce."

Jonathan Davis píše operu

13. června 2007 v 15:35 | ENT3R |  Music News
Již dávno se frontman kapely KoRn, Jonathan Davis (dále jen JD) nechal slyšet, že má v plánu napsat nějakou rockovou operu. Jeho plány se nyní začínají uskutečňovat. JD začal psát hudbu k opeře, která ponese název "Oblivion" a bude na ní spolupracovat s Richardem Gibbsem a Clivem Barkerem. JD řekl, že by opera měla být plná temné atmosféry a také by měla být odlišná od stylu KoRn. JD si v opeře bohužel ale nezahraje.

Další novinka se týká přímo skupiny KoRn, která bude v nejbližších dnech natáčet klip k novému singlu "Evolution". Režie se ujal Dave Meyers, který pro KoRn režíroval i klip k songu "Twisted Transistor". Nejspíš asi nemusím připomínat, že nové album KoRn, nesoucí název "Untitled", by se mělo dostat na pulty 31. července.

Jak si vedli v prvním týdnu Manson a Dream Theater?

13. června 2007 v 15:34 | Corey(8) |  Music News
Dream Theater
Marilyn Manson prodal v USA za první týden na trhu "jenom" 88 000 kusů své nové desky "Eat Me, Drink Me", kterou toto číslo dostalo na 8. příčku žebříčku Billboard 200. Ani zdaleka se tak nepřiblížila svému předchůdci, albu "The Golden Age of Grotesque" z roku 2003, kterého se za stejnou dobu prodalo o 30 000 kusů více a dostalo se tehdy na 1. místo zmiňovaného žebříčku. Zde jsou další čísla:

Marilyn Manson - "Eat Me, Drink Me": 88 000 (#8)
Chris Cornell - "Carry On": 37 000 (#17)
Dream Theater - "Systematic Chaos": 36 000 (#19)
Black Light Burns - "Cruel Melody": 6 000 (#133)
Neurosis - "Given to the Rising": 1 900
Ion Dissonance - "Minus the Herd": 600
Nocturnal Rites - "The 8th Sin": 300

Výsledky Metal Hammer Golden Gods Awards

12. června 2007 v 16:37 | Corey(8) |  Music News
Je to několik měsíců, co jsem vás informoval o nominacích na letošní předávání cen Metal Hammer Golden Gods Awards. Nejvíce nominací měli Lamb of God, kteří ale nakonec odešli "pouze" s jednou cenou. Kompletní výsledky najdete zde:

Nejlepší britská kapela: Bullet for My Valentine
Nejlepší živá kapela: Lamb of God
Nejlepší mezinárodní skupina: Killswitch Engage
Nejlepší undergroundová kapela: Job for a Cowboy
Nejlepší nováček: Deathstars
Nejlepší video: Avenged Sevenfold - "Seize the Day"
Riff Lord: Slash (Guns n' Roses, Velvet Revolver)
Shredder: Bill Kelliher and Brent Hinds (Mastodon)
Nejlepší vydavatelství: Roadrunner
Album roku: Machine Head - "The Blackening"
Duch Kladiva: Napalm Death
Zlatý Bůh: Robb Flynn
Největší ikona: Slayer
Nejlepší comeback: Heaven & Hell

Obrázky z předávání cen si můžete prohlédnou na Wire Image a Getty Images!