New Shit - květen: Motograter

31. května 2007 v 20:11 | Corey(8)
Nadešel poslední den měsíce května, což znamená jediné - mám tu pro vás již pátý díl našeho seriálu New Shit, ve kterém vám představuji začínající, nebo u nás zatím ne příliš známé kapely. Dnes to budou Motograter, kteří zažili za krátkou dobu svého působení téměř vše, co lze zažít. Cestu vzhůru i strmý pád. Zde je několik informací, které sice nejsou nikterak obsáhlé, ale společně s hudební ukázkou si z nich obrázek o kapele zajisté uděláte.

Jméno: Motograter
Sestava: Ivan Moody (zpěv), JR (kytara), Aaron (kytara), Chris Binns (bicí), Joey Krzywonski (perkuse), Bruce Butle (Motograter)
Země původu: USA
Vydavatelství: Elektra Records
Styl: nu metal/alternative metal
Z podobného soudku: Mushroomhead, Mudvayne
Oficiální web: www.motograter.com

Biografie: Motograter je šestičlenná kapela ze Santa Barbary, která je pojmenována podle stejnojmenného nástroje, jehož autory jsou samotní členové skupiny a nahrazuje baskytaru. Skupina vznikla sice už v roce 1995, ale dlouhá léta ji provázel klasický příběh - koncertování po klubech, vydávání dem, jak na běžícím pásu a časté střídání členů. Přesuneme se tedy o sedm let kupředu, kdy podepsali smlouvu s Elektra Records a všechno bylo na dobré cestě. Debutová deska vyšla 24. června roku 2003, tedy těsně předtím, než se vydali na první velké tour, což bylo účinkování na druhém pódiu Ozzfestu 2003. Motograter obsadili titulní stránky několika časopisů, jedna z jejich písní byla použita na soundtracku k filmu "Texaský masakr motorovou pilou", a začali se před koncerty všemožně barvit, což jim, co se týče popularity, také přilepšilo. Tehdy to vypadalo, že americká metalová scéna získala další zajímavý exemplář, ale první problémy na sebe nenechaly dlouho čekat. Vydavatelství totiž nebylo spokojeno s prodeji debutové desky (v USA přes 50 000 kusů), nicméně turné v roce 2003 ještě stihli dokončit. V lednu roku 2004 mělo začí další turné, k tomu však už nedošlo. Bylo totiž velmi špatně zorganizováno a nedočkalo se žádné podpory od Elektry. Poté se ale vše nějak urovnalo a dokonce to vypadalo, že by mohlo dojít na druhou desku a další turné. K tomu však také nedošlo a Elektra dokonce skupině nechtěla vypovědět smlouvu, aby nemohla odejít jinam. Kapela se sice snažila - přišlo turné s Kittie, které se znovu ze strany Elektry dočkalo příšerné organizace, a turné s Dope, které si skupina dokonce musela zaplatit za vlastní peníze. Nebylo tedy žádným překvapením, že si skupina dala začátkem roku 2005 časově neomezenou pauzu. Hoši by se měli vrátit v tomto roce, ale jestli se to opravdu stane, to ví jenom oni sami.

Diskografie: Motograter (2003)
Audio ukázka:
www.motograter.com/media.php
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rock3r Rock3r | 1. června 2007 v 14:08 | Reagovat

Nevypadaji nejhur...mozna neco stahnu...ale jestli budou kopirky Mushroomhead tak to nebude nic novyho pod sluncem...=)

2 FieldyX FieldyX | 1. června 2007 v 16:38 | Reagovat

Motograter je velmi zajimava a kvalitni hudba, a ver ze to kopirky Mushroomhead nejsou...

3 Speedemon Speedemon | 1. června 2007 v 20:36 | Reagovat

jo Motograter jsou super, zvlášť mě zaujal song Collapse

4 Cayie Cayie | E-mail | Web | 23. července 2008 v 21:59 | Reagovat

Baví vás zpívat?Chtěly byste zkusit štěstí?Přihlašte se na našem webu do SONZ!!!Čeká jen na vás...:)Sry za reklamu:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama