close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Květen 2007

New Shit - květen: Motograter

31. května 2007 v 20:11 | Corey(8)
Nadešel poslední den měsíce května, což znamená jediné - mám tu pro vás již pátý díl našeho seriálu New Shit, ve kterém vám představuji začínající, nebo u nás zatím ne příliš známé kapely. Dnes to budou Motograter, kteří zažili za krátkou dobu svého působení téměř vše, co lze zažít. Cestu vzhůru i strmý pád. Zde je několik informací, které sice nejsou nikterak obsáhlé, ale společně s hudební ukázkou si z nich obrázek o kapele zajisté uděláte.

Jméno: Motograter
Sestava: Ivan Moody (zpěv), JR (kytara), Aaron (kytara), Chris Binns (bicí), Joey Krzywonski (perkuse), Bruce Butle (Motograter)
Země původu: USA
Vydavatelství: Elektra Records
Styl: nu metal/alternative metal
Z podobného soudku: Mushroomhead, Mudvayne
Oficiální web: www.motograter.com

Biografie: Motograter je šestičlenná kapela ze Santa Barbary, která je pojmenována podle stejnojmenného nástroje, jehož autory jsou samotní členové skupiny a nahrazuje baskytaru. Skupina vznikla sice už v roce 1995, ale dlouhá léta ji provázel klasický příběh - koncertování po klubech, vydávání dem, jak na běžícím pásu a časté střídání členů. Přesuneme se tedy o sedm let kupředu, kdy podepsali smlouvu s Elektra Records a všechno bylo na dobré cestě. Debutová deska vyšla 24. června roku 2003, tedy těsně předtím, než se vydali na první velké tour, což bylo účinkování na druhém pódiu Ozzfestu 2003. Motograter obsadili titulní stránky několika časopisů, jedna z jejich písní byla použita na soundtracku k filmu "Texaský masakr motorovou pilou", a začali se před koncerty všemožně barvit, což jim, co se týče popularity, také přilepšilo. Tehdy to vypadalo, že americká metalová scéna získala další zajímavý exemplář, ale první problémy na sebe nenechaly dlouho čekat. Vydavatelství totiž nebylo spokojeno s prodeji debutové desky (v USA přes 50 000 kusů), nicméně turné v roce 2003 ještě stihli dokončit. V lednu roku 2004 mělo začí další turné, k tomu však už nedošlo. Bylo totiž velmi špatně zorganizováno a nedočkalo se žádné podpory od Elektry. Poté se ale vše nějak urovnalo a dokonce to vypadalo, že by mohlo dojít na druhou desku a další turné. K tomu však také nedošlo a Elektra dokonce skupině nechtěla vypovědět smlouvu, aby nemohla odejít jinam. Kapela se sice snažila - přišlo turné s Kittie, které se znovu ze strany Elektry dočkalo příšerné organizace, a turné s Dope, které si skupina dokonce musela zaplatit za vlastní peníze. Nebylo tedy žádným překvapením, že si skupina dala začátkem roku 2005 časově neomezenou pauzu. Hoši by se měli vrátit v tomto roce, ale jestli se to opravdu stane, to ví jenom oni sami.

Diskografie: Motograter (2003)
Audio ukázka:
www.motograter.com/media.php

Mushroomhead - Savior Sorrow

31. května 2007 v 15:54 | Tommy |  Recenze
Každý asi známe ten pocit přesycenosti. Z médií se na nás valí spousta hudby, která místo na kvalitu dbá spíše na kvantitu a počet vydělaných zelených papírků. To bohužel někdy platí i na poli tvrdšího soundu. Netvrdím, že některé kapely nehrají dobrou muziku, ale je to bohužel pořád o to samém, žádné experimenty, žádné novinky. Pokud jste tak přehlceni, není nic lepšího, než sáhnout po nějakém tom alternative kousku. A myslím, že formace Mushroomhead takovou určitě je. Velmi příjemná kombinace hlasů dvou různých zpěváků s naprosto odlišným rozsahem, sbírka kvalitních samplů, trocha toho DJingu podporovaného úžasnými klávesami, a to vše zabalené do příjemné metalového balíčku, kde najdeme solidní kytary a bicí.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Devin Townsend vydává další sólovku

31. května 2007 v 15:30 | ENT3R |  Music News
Hudební génius a papírový blázen Devin Townsend (Strapping Young Lad) bude vydávat další sólový počin, který ponese název "Ziltoid the Omniscient" (cover). Deska by měla v USA vyjít 5. června. Zajímavostí je, že všechny nástroje na desce nahrával přímo Devin, kromě bicích. Na oficiálním HevyDevy fóru Devin řekl, že použil umělé bicí The Drumkit from Hell, které používají například i Meshuggah. E-card k nové desce můžete sledovat zde!

Kytarista Hatebreed o změně labelu

30. května 2007 v 20:51 | Corey(8) |  Music News
Hatebreed - SupremacyJeden z redaktorů Underground Video Television (UVTV) před pár dny hovořil s kytaristou smečky Hatebreed, Seanem Martinem. Takto se Martin vyjádřil k zatím poslední změně vydavatelství, která proběhla v roce 2006:

"Myslím, že je to o nás, jestli najdeme správné vydavatelství, které chápe, co děláme s kapelou, a umí s námi obchodovat. Občas to ale nefunguje. To neznamená, že je ten vztah špatný, ale že musíte najít někoho, kdo má čas, peníze a snahu pochopit, že jsme tvrdá kapela. Není to tím, že bychom byli špatným obchodním artiklem, ale u Universal [předchozí label - pozn. redakce], víte, my nejsme žádná velká popová kapela, takže vlastně nevěděli, jak s námi pracovat. Jinak si na ně ale nemůžeme stěžovat. Roadrunner [současný label] je metalové vydavatelství. Ví, jak s námi pracovat a zatím nám to klape skvěle. Není tam žádné nepřátelství ani nic podobného. Zatím je Roadrunner fajn."

Cephalic Carnage - "Xenosapien"

29. května 2007 v 17:55 | ENT3R |  Music News
Možná si vzpomínáte na začátek května, kdy jsme vás informovali o nové desce americké ultra-grindové kapely Cephalic Carnage. Ti dnes 29. května oficiálně vypustili do světa svůj osmý řadový počin nesoucí název "Xenosapien". E-Card můžete sledovat zde! Deska vychází pod hlavičkou Relapse Records. Během natáčení samotné desky byl také pořízen dvoudílný dokument, který můžete sledovat zde: Part I, Part II. Cephalic Carnage již dokončili své evropské tour a nyní se chystají na tour po Severní Americe.


Pár slov webmastera...

29. května 2007 v 16:26 | Corey(8) |  Blog News
Včera jsme překonali další metu, tentokrát jde o překonání 300 unikátních návštěv za den, což je číslo, na které bych při zakládání tohoto blogu rozhodně ani nepomyslel. Předevčírem to bylo 311 a včera dokonce už 343 unikátních návštěv! Velké poděkování za tyto výsledky patří mým kolegům, kterými jsou ENT3R (novinky) a Tommy (recenze). Jde vidět, že jste si větší přísun informací a zařazení recenzí oblíbili, a i když jsem se zprvu tvorby blogu trochu bál, nakonec se to ukázalo jako správná volba, protože se nenajde téměř nikdo, kdo by dělal něco podobného, což se o klasických hudebních webzinech, kde je vcelku velká konkurence, říct nedá. V tomto trendu hodláme pokračovat i nadále, takže se nemusíte obávat, že se jedná pouze o nějaké přechodné období. Pokud by měl někdo zájem o uploadování videí, které jsou v poslední době jedinou částí blogu, která docela vázne, není žádný problém jej zařadit do našeho týmu. Stačí se ozvat na e-mail redakce@sicmaggot.cz, do komentářů k této novince nebo do Knihy návštěv.

More to come soon! :)

Marilyn Manson - Eat Me, Drink Me

28. května 2007 v 19:35 | Tommy |  Recenze
Hudební ďábel a ikona obscénnosti ve světové hudbě, Marylin Manson, vydává nové album "Eat Me, Drink Me". Jak to tedy s člověkem, který kombinuje elektroniku s alternativním zvukem metalu, to vše zabalené do obrovského pozlátka kostýmů a líčení, dopadlo tentokrát? Ruku na srdce, Manson nikdy nebyl nějaký velký hudebník, ale vzhledem ke svému předchozímu povolání (hudební kritik) dobře ví, co lidé chtějí, a umí toho ve své hudbě, ale hlavně ve své vizáži patřičně využít. Celou svou kariéru šokoval celý svět svými nechutnostmi, svým vystupováním a svými názory (převtělení své osoby do Antikrista). Jenže teď padla kosa na kámen a Manson stáhl ocas hluboko mezi nohy. Jeho dlouholetá přítelkyně a zároveň manželka se s ním rozvádí (nebo už rozvedla, neznám přesné datum téhle události). Pryč je obscénnost, pryč je pro něj tak dobře charakteristický tvrdý zvuk, "Eat Me, Drink Me" je album plné bolesti a smutku. Pokud umíte dobře anglicky, bude vám už po prvním poslechu jasné, že hlavní tématikou je láska. Víceméně není na albu song, který by se nezaobíral láskou/smutkem nebo něčím podobným. Musím říct, že tato změna (i když pochopitelná) mi naprosto vyrazila dech. Na druhou stranu to znamená, že nás Manson opět, možná nechtě, šokoval.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Další info o desce Clawfinger + fotky Motörhead

28. května 2007 v 16:22 | ENT3R |  Music News
>>> Na začátku měsíce jsme vás informovali o nové desce rap/metalových Clawfinger. Dnes pro vás máme další info. Deska ponese název "Life Will Kill You" a bude vycházet 27. července u Nuclear Blast Records. Frontman kapely Zak Tell se nedávno na fóru vyjádřil o nové desce takto: "Pedofilie, návyk, smrt, sebevražední útočníci, sebeúcta, problémy a lakomci jsou hlavní témata, které rozebírám ve svých textech. Ale slibuji, je tam i několik pozitivních věci :-)". Na cover desky se můžete kounout zde!

A toto by měla být finální podoba tracklistu:
01. The Price You Pay
02. Life Will Kill You
03. Prisoners
04. Final Stand
05. None the Wiser
06. Little Baby
07. The Cure & the Poison
08. Where Can We Go from Here
09. It's Your Life
10. Falling
11.Carnivore

>>> A nyní z trochu jiného soudku. Na serveru Metal Sickness se objevilo několik HQ fotek z francouzského koncertu skupiny Motörhead , kteří zde vystoupili 25. května. Na fotky se koukněte zde! Můžete také sledovat nedávno pořízené interview, který byl pořízen 13. května s Lemmy Kilmisterem.

Jinak jejich poslední album "Kiss of Death" si stojí v prodejním žebříčku takto:
Německo: 4. místo
Norsko: 9. místo
Švédsko: 13. místo
Rakousko: 20. místo
Švýcarsko: 26. místo
Velká Británie: 45. místo
Dánsko: 53. místo

>>> A jak se říká do třetice všeho dobrého. S frontmanem kapely KoRn, Jonathanem Davisem, byl pořízen interview, ve kterém se zmiňuje o novém singlu "Evolution". Sám jsem rozhovor ještě neviděl, ale prý je "cool". Můžete ho stahovat zde!

Zpěvák Linkin Park nemůže uvěřit úspěchu nové desky

27. května 2007 v 15:49 | Corey(8) |  Music News
linkin park
Nové album skupiny Linkin Park, nazvané "Minutes to Midnight", debutovalo na 1. místě žebříčku Billboard 200, když se jej prodalo za první týden jenom v USA 623 000 kusů, což je suverénně nejvíc v tomto roce! Zpěvák Chester Bennington řekl pro Launch Radio Networks, že i když této desce věřil, rozhodně neočekával tak masivní prodeje. "Všichni jsme velmi nadšení z této desky a věřili jsme, že by se jí mohlo dařit. Říkal jsem si 'Pokud prodáme 250 000 kusů téhle věci za první týden, budu extrémně šťastný.'", řekl. "Ale přes 600 000 za první týden, to je něco neuvěřitelného, speciálně v dnešní době. To už se moc často nestává. Nemůžu to dostatečně vyjádřit, ale máme ty nejlepší fanoušky na světě."

Desky "Meteora" z roku 2003 se za stejnou dobu prodalo dokonce 810 000 kusů, ale stav hudebního průmyslu se od té doby výrazně změnil. A když už se motáme kolem prodejnosti, pojďme to vzít z gruntu - album "Minutes to Midnight" debutovalo na prvním místě v USA, Velké Británii, Německu, Francii, Švýcarsku, Norsku, Hong Kongu, Japonsku, Mexiku, Jižní Africe, Filipínách, Itálii, Švédsku, Rakousku a Irsku. Platinovou desku stihlo obdržet už v Rakousku, Kanadě, Indonésii, Novém Zélandu, Japonsku, Singapuru, Austrálii, Švýcarsku a ve Francii. Zlatou desku pak v České republice, Francii, Německu, Irsku, Itálii, Jižní Korei, Malajsii, Portugalsku, Taiwanu, Thajsku a ve Velké Británii.

Wednesday 13 - Fang Bang

26. května 2007 v 16:00 | Tommy |  Recenze
V dnešní recenzi si posvítíme na velmi zajímavou skupinu, kterou vede charismatický zpěvák ze známé skupiny Murderdolls. Jedná se samozřejmě o Wednesdaye 13 a o jeho stejnojmenný (side?) projekt. Wednesday 13 a jeho band má za sebou již jedno album s názvem "Transylvania 90210: Songs of Death, Dying and the Dead" a nedávno se kluci opět sešli ve studiu, aby nás překvapili něčím novým. A to konkrétně počinem s názvem "Fang Bang". Co je tedy na nové desce nového? Především největší změnou je, že Wednesday 13 zcela obměnil svou kapelu. Pokud dobře vím, tak z dostupných informací není na nové desce nikdo z předchozí formace (krom samotného Wednesdaye 13 samozřejmě). Nevím, co ho k této změně vedlo, nicméně, není to až tak důležité. Jádro pudla zůstává v tom, jak si tato deska stojí oproti předchozí, jestli je lepší či horší a na co se vůbec posluchač může těšit. Předchozí album nabídlo velmi kvalitní zvuk punku a metalu spojených do sebe úžasným a ojedinělým hlasem Wednesdaye 13. A když se to tak vezme kolem a kolem, je nová deska přesně o tom samém. Wednesday 13 nezkouší žádné experimenty, prostě se veze na něčem, co mají lidi rádi, jeho hlavní zbraní jsou jednoduché, melodické riffy, silné refrény a samozřejmě poněkud výstřední a hororové texty. Malá změna na novém albu je právě v textech, kterou jsou přeci jen více "veselejší" než na předchozí desce, nabízejí méně morbidností a více zábavy.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


Ostřejší novinky pátečního podvečera

25. května 2007 v 18:24 | Corey(8) |  Music News
>>> Nezadržitelným tempem se blíží svátek pro všechny milovníky extrémnějších odnoží metalové hudby, trutnovský Obscene Extreme Festival 2007, který proběhne ve dnech 5. až 7. července 2007! Soupiska kapel je opravdu dlouhá, takže vypíchnu jenom pár jmen: Behemoth, Grave, Brutal Truth, Rotten Sound, General Surgery a mnoho dalších! Plakát k této akci si můžete prohlénout zde! Více informací se nachází na oficiálních stránkách festivalu.

>>> Norská vychřice Gorgoroth zveřejnila videoklip k písni "Carving a Giant", který si můžete prohlédnout zde! Videoklip měl premiéru 20. května na norské MTV v pořadu "Headbanger's Ball". Píseň pochází ze zatím poslední řadové desky, nazvané "Ad Majorem Sathanas Gloriam", která vyšla pod hlavičkou vydavatelství Regain Records.

Anette Olzon jako nová zpěvačka Nightwish

25. května 2007 v 12:48 | ENT3R |  Music News
Po dlouhotrvajících neshodách s Tarjou Turunen se k finské symfonicko-metalové formaci Nightwish přidala Anette Olzon (viz foto), která nahradí právě Tarju na postu hlavní vokalistky. Na krátké video, ve kterém se Anette stručně představí, se můžete kouknout zde!

Před pár dny Nightwish také uvolnili nový singl nesoucí název "Eva", jehož krátkou ukázku můžete stahovat zde! V plné délce by měl být k mání 30. května, na kdy je také ohlášeno jeho oficiální vydání. Na cover se můžete kouknout zde! Veškerý výtěžek z tohoto singlu půjde na charitativní účely.

John 5 - The Devil Knows My Name

24. května 2007 v 18:44 | Tommy |  Recenze
V dnešní době je celkem běžné, že si muzikanti zařizují své vlastní side projecty, kde plně uspokojují své myšlenky, které před kapelou neprošly. Většinou takovou iniciativu vyvíjejí frontmani a lídři kapely, nicméně na následujících řádcích si povíme něco o kytaristovi, který se rozhodl vydat svůj čistě kytarový a sólový výtvor. Mluvím samozřejmě o velmi profitované a očekávané desce "The Devil Knows My Name" kytaristy z hudební formace Roba Zombieho (ex-Marylin Manson band), Johnovi 5. Ten sice, jak je výše uvedeno, již nalezl útočiště v jiné kapele po odchodu od MM, nicméně zřejmě ho to utvrdilo jen v tom, že má dost svého vlastního materiálu, aby mu to vystačilo na jeho čistě vlastní desku. A jak to tedy vše dopadlo? Prvně je třeba říct, že John je nejen skvělý kytarista, ale i chytrý člověk, bylo mu jasné, že na desku složenou z čistě jeho metalových riffů mu lidská populace zanevře. Proto se na to rozhodl jít od lesa a kromě klasického zdvojování kytar zde najdeme i slušné bicí, které nijak nedráždí naše uši a přitom velice slušně podtrhují rytmus a náladu celé desky. Taky si uvědomil, že pozvat pár hostů, kteří mu pomůžou, není vůbec špatný nápad. Najdeme zde tedy zvuk Joe Satrianiho, Erica Johnsona nebo třeba Jamese Roota.

ZBYTEK ČLÁNKU NAJDETE NA NAŠEM NOVÉM WEBU!


DevilDriver natáčejí klip

24. května 2007 v 17:25 | ENT3R |  Music News
DevilDriver
Začátkem měsíce jsme vás informovali o nové desce DevilDriver, která ponese název "The Last Kind Words" a která by měla vyjít 31. července u Roadrunner Records. Frontman Dez Fafara se o novém počinu vyjádřil takto: "Chtěli jsme udělat něco trochu jiného než poslední dvě nahrávky".

Pro příznivce této kapely mám další dobrou zprávu. DevilDriver před pár dny natáčeli videoklip k písni "Not All Who Wander Are Lost", která pochází ze zmíněného nového alba. Režie se ujal Nathan Cox, který už dříve měl co dočinění například s Queens of the Stone Age, Marilyn Manson nebo System of a Down. Klip by měl spatřit světlo světa v následujících pár dnech/týdnech…

DevilDriver nyní brázdí koncertní vody s Dimmu Borgir, Unearth a Kataklysm.

Ozzy Osbourne - Black Rain + prodeje United Abominations

23. května 2007 v 15:07 | ENT3R |  Music News
>>> Nestárnoucí legenda metalové scény Ozzy Osbourne včera 22. května vydal nové studiové album po dlouhých šesti letech s názvem "Black Rain", které představil v Jimmy Kimmel show na televizi ABC. Poté ještě zahrál skladbu "I Don't Wanna Stop".

Rozhovor: link
Vystoupení: link

Čeští fanoušci Ozzyho si přijdou na své 26. června, kdy Ozzy vystoupí v pražské Sazka Aréně společně s KoRn a Black Label Society. Pokud ještě nemáte lupeny a chcete se přijít podívat, tak je můžete online objednat zde!

>>> Poslední album skupiny Megadeth, "United Abominations", o kterém jsme vás již několikrát informovali se umístilo na 31. místě v irském žebříčku. Další prodejní úspěchy toto CD zaznamenalo ještě v následujících zemích:

Norsko: #21 místo
UK: #23 místo
Austrálie: #23 místo
Itálie: #24 místo
Irsko: #31 místo

Podle "Hits Daily Double" je Megadeth na nejlepší cestě prodat okolo 60 000 kopií posledního CD v USA od prvního týdne vydání a přistát tak mezi Top 10 (možná Top 5) v žebříčku Billboard.

Další info o "The Apostasy" od Behemoth

23. května 2007 v 9:52 | Corey(8) |  Music News
Polští extrémní metalisté Behemoth zveřejnili artwork a tracklist svého nového alba, nazvaného "The Apostasy", které vychází 17. července u Century Media Records. Deska byla nahrána v domovině kapely - polském městě Gdaňsk - a mixování se ujal Daniel Bergstrand (In Flames, Meshuggah, Strapping Young Lad). Na artwork nového alba se můžete podívat zde! Tracklist desky "The Apostasy" je následující:

01. Rome 64 C.E
02. Slaying the Prophets ov Isa
03. Prometherion
04. At the Left Hand ov God
05. Kriegsphilosophie
06. Be Without Fear
07. Arcane Hereticae
08. Libertheme
09. Inner Sanctum
10. Pazuzu
11. Christgrinding Avenue

Kytarista Sepultury: "Nové riffy jsou kurevsky tvrdé!"

23. května 2007 v 9:40 | Corey(8) |  Music News
Kytarista brazilské kapely Sepultura, Andreas Kisser, zveřejnil následující zprávu:

"Právě jamujeme v Brazílii a cítíme se silnější po každé show. Připravujeme skvělou show pro další kolo našeho evropského turné, které odstartujeme koncem června. Na zkouškách začínáme s novými riffy a zní to kurevsky tvrdě! Jean Dolabella [ex-Udora] je skvělý bubeník a přináší mnoho nových podkladů k psaní písní."

Sepultura

Sepultura se na svém evropském turné nevyhne, jak už je u ní dobrým zvykem, ani našemu státu, konkrétně navštíví letošní Masters of Rock festival, který probíhá ve dnech 12. až 15. července ve Vizovicích.

Tomahawk - "Anonymous"

22. května 2007 v 17:09 | ENT3R |  Music News
Americká kapela Tomahawk bude 19. června vydávat v pořadí již třetí řadový počin s názvem "Anonymous". Cover budoucího CD si můžete prohlédnout zde! Stejně jako předchozí dvě alba bude i toho vydáno u labelu Ipecac, což je vydavatelství hlavního protagonisty a vokalisty Mika Pattona, který zde kromě Tomahawk vydává i své další sólové projekty (Fantomas, Peeping Tom). Nahrávání desky probíhalo ve dvou fázích. Duane Denison a John Stanier nahráli bicí a kytary ve studiu v Nashvillu, vokály a samply doplnil Mike Patton ve studiu v San Franciscu. Dle slov Mika Pattona bude album hodně pestré, co se týče aranží (budou zde použity perkuse a jako vždy plno zajímavých zvukových samplů). Album si můžete online předobjednat na serveru Amazon.com.

Nové album Arch Enemy se blíží

22. května 2007 v 11:17 | Mr.Seven |  Music News
Arch Enemy
Po měsících úmorné práce dokončila švédská melodic death metalová smečka Arch Enemy nahrávání nového alba, nástupce veleúspěšné desky "Doomsday Machine" z roku 2005. Album produkuje Fredrik Nordström (Dimmu Borgir, In Flames).

Zpěvačka Angela Gossow k albu dodává toto: "Konečně jsem dokončila nahrávání všech vokálů. Celkem jsem nazpívala 14 písní, a to dokonce rychleji, než kdy předtím, většinu hned na první zátah. Na posledním albu jsem trochu experimentovala s hlasem, ale teď se opět vracím ke klasice, jeden vokál, žádné zdvojování apod.

Do textů jsem dala spoustu emocí, některé mě dokonce donutily brečet, jiné mě dost naštvaly. Máme dokonce několik skladeb podobných 'We Will Rise', takových těch bojovných. Album vás prostě svými texty dostane! Jména některých skladeb jsou např. 'Blood in Your Hands', 'Vultures', 'In This Shallow Grave'.

Album začneme mixovat co nevidět, Niklas Sundin také v současné době dokončuje fakt super artwork na obal a už jsme se asi shodli i na názvu alba."

Nové album Cannibal Corpse + Hottest Chicks Tour

21. května 2007 v 18:10 | Corey(8) |  Music News
>>> V jednom z rozhovorů se Alex Webster, baskytarista smečky Cannibal Corpse, vyjádřil k nahrávání nové desky následovně: "Začal jsem psát nějaké riffy, abych byl trochu popředu. Turné na podporu naší poslední desky bylo delší, než bývá obvyklé. Normálně bychom psali materiál pro novou desku už teď, ale budeme koncertovat až do října. K psaní materiálu se tak dostaneme nejspíš až v listopadu. Každý pak donese své nápady a v prosinci nebo lednu na tom začneme pracovat dohromady. Chceme to mít nahráno ještě před létem příštího roku, takže by to mohlo vyjít koncem roku 2008 nebo začátkem roku 2009."

>>> Kvalitní fotky z "The Hottest Chicks In Metal Tour 2007", o kterém jsem vás už informoval, si můžete prohlédnout zde! Fotky pochází z koncertu v Québec City, který proběhl 15. května. Na fotkách najdete následující kapely:

Lacuna Coil
Within Temptation
In This Moment

Mnemic v ČR

21. května 2007 v 17:14 | ENT3R |  Music News
Dánská metalová formace Mnemic zavítá do ČR na letošní ročník Basinfirefestu, který se bude konat 29.6 - 1.7.2007 ve Spáleném Poříčí u Plzně. Mnemic na jaře vyrazili na své evropské tour na podporu své nové desky "Passenger" a zároveň se představí též jako speciální host na některých zastávkách evropského turné Deftones. Na Basinfirefest 07 se ukáže více jak sto domácích, ale i zahraničních rock/metalových kapel. Vstupenky můžete pořídit online v síti Ticketstream. Cena permanentky na tři dny se pohybuje okolo 500 Kč.


Hellyeah se chystají na první velké turné

20. května 2007 v 14:31 | Corey(8) |  Music News
hellyeah
Hellyeah - kapela, ve které vystupují členové skupin Mudvayne, Pantera a Nothingface - se vydají na své první velké turné, které odpálí dnešním koncertem v Baltimoru. Skupina bude koncertovat na podporu své debutové desky, která vyšla v dubnu. Členové skupiny zatím neví, jestli budou hrát i písně svých jiných projektů, ale zpěvák Chad Gray (Mudvayne) řekl, že hoši připraví jiná překvapení. "Možná zahrajeme nějaký cover, nevím. Nikdy nevíte, možná zahrajeme něco od Guns N' Roses, možná něco od Skynyrd, nebo sakra i něco od Slayer. Je tu hodně věcí, které tato kapela reprezentuje. Prostě je to o tom, užít si co nejvíce legrace."

Debutová deska, nazvaná jednoduše "Hellyeah", přistála na 9. místě žebříčku Billboard 200 za 45 000 prodaných kusů v prvním týdnu na trhu!

Brian Welch vydává knihu

18. května 2007 v 18:16 | ENT3R |  Music News
Včera jsme bás informovali o vydání nového singlu KoRn. Dnes bude zmínka o jejich bývalém kytaristovi Brianu Welchovi (Head), který bude 7.7.2007 vydávat svou knihu "Save Me from Myself". Tato informace se objevila na Headově webu headtochrist.com. Jak už z názvu zmíněných stránek vyplývá, bude tato kniha pojednávat o změně životního postoje, nalezení víry a odchodu z KoRn. Knihu si můžete předobjednat na serveru Amazon.com. Zájemci o jeho knihu se budou moci setkat přímo s autorem a to na premiérových prodejích, které budou probíhat na několika místech v Americe.

Dino Cazares hlásí velký comeback

18. května 2007 v 18:06 | Corey(8) |  Music News
Divine HeresyPo pětileté přestávce (kromě ne zrovna úspěšných zastávek v death metalových skupinách Brujeria a Asesino) se Dino Cazares - jeden ze zakladatelů revoluční skupiny Fear Factory - vrací na scénu s novým projektem, nazvaným Divine Heresy! Sestava čítá tři členy: Dino Cazares (basskytara a kytara; ex-Fear Factory), Tim Yeung (bicí; Hate Eternal, Vital Remains) a nováček Tommy Vext (zpěv). O tom, že to tentokrát myslí Dino opravdu vážně, svědčí i fakt, že debutová deska, pojmenovaná "Bleed the Fifth", vyjde v USA u Century Media Records a po celém zbytku světa u Roadrunner Records! V tuto chvíli je datum vydání alba naplánováno na srpen.

Závěrem krátký komentář otce tohoto projektu, Dina Cazarese: "Trvalo mi čtyři roky než jsem našel ty správné muzikanty, abych toto mohl uskutečnit, a jsem velmi rád, že se o to můžu nyní podělit se zbytkem světa. Mnoho lidí bude určitě zajímat, jak to zní, ale je velmi těžké to popsat. Slibuji, že vás nezklameme!"

KoRn – nový singl "Evolution"

17. května 2007 v 20:15 | ENT3R |  Music News
Zbrusu nový singl kapely KoRn pojmenovaný "Evolution" je venku! Píseň byla představena ve včerejším vysílání Los Angeleského rádia KROQ 106.7. Na oficiální spuštění signlu se přišel podívat taky kytarista James "Munky" Shaffer a basák Reginald "Fieldy" Arvizu. Singl pochází z již dokončeného osmého alba, jehož vydání se plánuje na konec června. "Evolution" si můžete v plné délce poslechnout na oficiálních MySpace stránkách kapely nebo si ho můžete stáhnout zde! Můžete také stahovat rozhovor s Munkym a Fieldym, ve kterém se zmiňují především o situaci KoRn po odchodu bubeníka Davida Silverii nebo o spolupráci s Terry Bozziem a Brooksem Wackermanem.

Rozhovor download:
Part I
Part II

Update: Singl "Evolution" můžete stahovat v plné kvalitě zde!