Duben 2007

New Shit - duben: Sanctity

30. dubna 2007 v 16:25 | Corey(8)
Nadešel poslední den měsíce dubna, což znamená jediné - mám tu pro vás čtvrtý díl našeho seriálu New Shit, ve kterém vám představuji začínající, nebo u nás zatím ne příliš známé kapely. Dnes to bude začínající kapela Sanctity. Zde je několik informací, které sice nejsou nikterak obsáhlé, ale společně s hudební ukázkou si z nich obrázek o kapele zajisté uděláte.

Jméno: Sanctity
Sestava: Jared MacEachern (zpěv, kytara), Zeff Childress (kytara), Derek Anderson (baskytara), Jeremy London (bicí)
Země původu: USA
Vydavatelství: Roadrunner Records
Styl: thrash metal
Z podobného soudku: DevilDriver, Trivium, Shadows Fall
Oficiální web: www.sanctityweb.com

Biografie: Sanctity - kapela, která vznikla hluboko v horách v západní Kalifornii. Kdo by čekal, že z podobného místa může parta mladíků úspěšně vyrazit do světa hudby? Popularitu si získali hlavně díky svému stylu, který je kombinací amerických skupin jako Megadeth s evropskými metalovými kapelami jako jsou In Flames nebo At the Gates. Je sice pravda, že výrazněji Sanctity prorazili až v poslední době, nicméně aktivně fungují už od roku 2000. V posledních dvou letech pak přišly důležité zkušenosti, kdy skupina předskakovala několika známým seskupením - Fear Factory, Still Remains, Mastodon, Trivium, Nile, Demon Hunter, Daylight Dies, Dead Poetic, Full Blown Chaos a Still Naive. Právě show koncem roku 2004, kdy vystupovali před Trivium, změnila členům Sanctity život. Matt Heafy (Trivium) si všiml velkého talentu, který v Sanctity dřímá, a doporučil je Monte Connerovi z Roadrunner Records. Ten se s kapelou i osobně setkal a po této schůzce byli Sanctity oficiálně zařazeni do inventáře zmíněného vydavatelství. Dostali jsme se tedy do roku 2007, kdy Sanctity vydali své debutové album, pojmenované "Road to Bloodshed". Mimochodem, deska vyšla 24. dubna, takže je na pultech obchodů jenom pár dnů. Vydání desky doprovází samozřejmě i turné s kapelami Trivium, Gojira a Annihilator.

Diskografie: Road to Bloodshed (2007)
Audio ukázka:
http://myspace.com/sanctity

KoRn zveřejnili novou píseň

28. dubna 2007 v 10:11 | Corey(8) |  Music News
Zbrusu nový song kapely KoRn, nazvaný "I Will Protect You", byl zveřejněn na oficiálních MySpace stránkách skupiny! Tato píseň by se měla nacházet na zatím nepojmenované osmé řadové desce, která by měla vyjít 24. července. "Mixovali jsme to včera v noci a jsme z té desky opravdu nadšení," napsal Jonathan Davis v jednom ze svých příspěvků. "Labelu se to asi nebude líbit, ale na to jim seru." Vaše názory uvítám v komentářích u článku! Mrkající

Ke KoRn se nedávno připojil Joey Jordison (SlipKnoT, Murderdolls), který s kapelou odehraje nadcházející letní festivaly a také celé letošní Family Values Tour. Pro toto turné jsou potvrzeny skupiny KoRn, Evanescence, Flyleaf, Hellyeah, Atreyu, Trivium, Neurosonic a Droid.

Nový videoklip Killswitch Engage

27. dubna 2007 v 12:22 | Corey(8) |  Music News
U nás stále více populárnější kapela Killswitch Engage včera zveřejnila videoklip k singlu "The Arms of Sorrow" z jejich zatím poslední řadové desky "As Daylight Dies". Na videoklip, který sice rozhodně není dechberoucí, ale špatný také určitě ne, se můžete podívat zde!

Co se týče koncertních aktivit, Killswitch Engage se stali headlinery letošního Warped Tour. Více informací o tomto turné najdete na stránkách www.warpedtour.com. Desky "As Daylight Dies" se od listopadu loňského roku prodalo v USA přes 235 000 kusů. Toto CD je následovníkem alba "The End of Heartache" z roku 2004, které bylo nominováno na cenu Grammy!

Brutal Assault posiluje

25. dubna 2007 v 18:53 | Corey(8) |  Music News
Minulý ročník festivalu Brutal Assault přišel s velmi nabitou sestavou, takže se samozřejmě očekává, že v podobném trendu bude pokračovat i ročník letošní s pořadovým číslem 12. Posledními přírůstky v řadách kapel jsou Švédové Sayyadina, Dánové Mnemic a hlavně hvězdní Suffocation, kteří nedávno vystoupili v pražském klubu Abaton! Mezi největší prozatím potvrzené hvězdy patří kapely Satyricon, Vader, Katatonia a Deicide, nicméně hlavní tahouni by měli být teprve potvrzeni. Kompletní sestava je v tuto chvíli následující:

Vader, Katatonia, Ensiferum, Satyricon, The Black Dahlia Murder, All That Remains, Deicide, Pain, Enslaved, Gorgoroth, Die Apokalyptischen Reiter, Dismember, Mnemic, Aborted, Suffocation, Cephalic Carnage, Dying Fetus, Madball, Belphegor, Immolation, Leng Tch'e, Saturnus, Cataract, Gorerotted, Dagoba, Red Harvest, Madder Mortem, Onslaught, Root, To-Mera, By Night, Mithras, Le Scrawl, Inhume, Sayyadina, Ador Dorath, Depresy, E-Force, Uprise, Solfernus

Ill Niño a Manson zveřejnili nové songy

25. dubna 2007 v 10:39 | Corey(8) |  Music News
>>> Ill Niño bez většího zájmu široké veřejnosti připravují nové album "Enigma", které by mělo vyjít 17. července tohoto roku u Cement Shoes Records. Už tři měsíce před plánovaným vydáním však skupina zveřejnila na svých MySpace stránkách song "Alibi of Tyrants", jenž pochází právě z nové desky.

>>> První ochutnávku své nové tvorby pro nás připravil také Marilyn Manson. Konkrétně zveřejnil písňe "Heart-Shaped Glasses (When the Heart Guides the Hand)", což je první singl z jeho nového CD "Eat Me, Drink Me", a také skladbu "If I Was Your Vampire", která celé album otevírá. Nové songy si můžete poslechnout na jeho MySpace stránkách. Album "Eat Me, Drink Me" už má i svůj cover, který si můžete prohlédnout zde!

Nine Inch Nails by mohli prodat 200 000 desek

23. dubna 2007 v 11:27 | Corey(8) |  Music News
Nine Inch Nails
Podle předpokladů Launch Radio Networks by měli Nine Inch Nails prodat v prvním týdnu na trhu přes 200 000 kusů své nové desky "Year Zero". Album, které vyšlo 17. dubna, by se mělo umístit na 2. místě žebříčku Billboard 200 hned za novou deskou kanadské zpěvačky Avril Lavigne. Nová deska tak zřejmě nepřekoná svého předchůdce, nazvaného "With Teeth", z roku 2005, který zaznamenal v prvním týdnu 272 000 prodaných kopií a umístil se na prvním místě zmiňovaného žebříčku.

Nové album Drowning Pool + novinky na festivalech

20. dubna 2007 v 22:44 | Corey(8) |  Music News
drowning pool
>>> Drowning Pool vydají svou třetí řadovou desku, nazvanou "Full Circle", 24. července u svého vlastního vydavatelství Eleven Seven Music. Kapela sice měla nabídky od větších společností, ale nakonec se rozhodla, vydat si desku sama. Pokud chcete vědět, jak bude zhruba nová deska vyadat, poslechněte si píseň "No More", která se nachází na soundtracku k filmu "Saw III".

>>> Letní festivaly se blíží nezadržitelnou rychlostí, takže je záhodno zopakovat si, která jména se v poslední době objevila na soupiskách našich a slovenských festivalů. Česká jednička - vizovický Masters of Rock - v posledních dnech mírně stagnuje. Již před delší dobou byla potvrzena Sepultura, začátkem měsíce pak Tleskač a Hevein. Brutal Assault má taktéž několik nových kousků v inventáři, mezi nové kapely patří Dagoba, Inhume, All That Remains a Katatonia. Jako poslední tu mám slovenský Hodokvas festival, který má od včerejšího dne na své soupisce další velké jméno - Machine Head. Ti se tak připojí k již avizovaným hvězdám KoRn a Placebo.

Lordi ruší vystoupení na Wacken Open Air festivalu

19. dubna 2007 v 14:59 | Corey(8) |  Music News
lordi
Finská heavy metalová monstra Lordi byla nucena zrušit svou koncertní zastávku na letošním Wacken Open Air festivalu, který proběhne ve dnech 2. až 4. srpna ve Wackenu, Německo. Management kapely to odůvodnil následovně:

"Je nám velmi líto, že jsou Lordi nuceni zrušit svou účast na letošním Wacken Open Air festivalu. Kapele bylo nabídnuto místo jednoho z headlinerů hlavního pódia letošního Ozzfestu, tudíž nejsou schopni vystoupit na Wackenu. Skupina se chce upřímně omluvit všem organizátorům a hlavně fanouškům, ale v této situaci má svázané ruce. Lordi se těší na případnou účast v nejbližších letech."

Lordi už dokonce byli potvrzeni pro příští ročník tohoto festivalu, který se uskuteční ve dnech 31. července až 2. srpna roku 2008.

Hellyeah vylétli až na 9. místo

18. dubna 2007 v 16:45 | Corey(8) |  Music News
>>> Debutová deska hvězdné party Hellyeah, nazvaná jednoduše "Hellyeah", zaznamenala velký úspěch v USA, když se jí tam prodalo za první týden přes 45 000 kusů, což ji vyšvihlo na 9. místo žebříčku Billboard 200! Proč říkám hvězdné? Protože v ní působí členové kapel Mudvayne, Pantera a Nothingface. Právě toto je asi hlavní důvod, proč se desce, co se týče prodeje, tak daří. Video k písni "You Wouldn't Know" můžete sledovat zde.

>>> Za zmínku stojí i post-hardcore kapela From Autumn to Ashes, které se povedlo prodat 11 000 kusů alba "Holding a Wolf by the Ears". To stačilo na 73. místo žebříčku Billboard 200.

Info ze světa kapel Dream Theater a Chimaira

15. dubna 2007 v 14:49 | Corey(8) |  Music News
>>> Nové album známé kapely Dream Theater, pojmenované "Systematic Chaos", vyjde 5. června u Roadrunner Records a bude k dostání ve dvou formátech: klasická edice (cover) a speciální edice, která bude obsahovat i DVD (cover). DVD edice bude oproti CD edici obsahovat:

* Celé album mixováno v 5.1 Surround zvuku
* "Chaos in Progress - The Making of Systematic Chaos" (dokument o tvorbě desky)

>>> Když byl kytarista skupiny Chimaira, Matt DeVries, dotázán, jestli je spokojený s odezvou, kterou obdrželo nové album "Resurrection", odpověděl následovně: "Samozřejmě, vlastně už teď ani nemůžeme být více šťastní. Dostali jsme se do Billboard Top 50, což se nám po prvním týdnu nikdy nepovedlo, takže jsme byli překvapení. Všechny reakce byly skvělé. Nové písně hrajeme živě na koncertech a recenze od nejrůznějších magazínů byly také úžasné, takže jsem hodně překvapený."

Celé interview si můžete přečíst zde!

Nominace na Metal Hammer Awards

13. dubna 2007 v 17:35 | Corey(8) |  Music News
Lamb Of GodPřed několika dny byly ohlášeny nominace na letošní Metal Hammer Golden Gods Awards. Největší šanci na výhru mají Lamb of God, kteří jsou nominováni hned ve čtyřech kategoriích. Celkově již páte předávání těchto cen se uskuteční 11. června v Londýně. Zde jsou kompletní nominace:

Best U.K. Band:
Iron Maiden
Bullet for My Valentine
Bring Me the Horizon
Breed 77
Mendeed

Best Live Band:
Lamb of God
In Flames
Gallows
DragonForce
Nine Inch Nails

Best International Band:
Slayer
Velvet Revoler
Lamb of God
Dimmu Borgir
Killswitch Engage

Best Underground Band:
Turisas
Job for a Cowboy
The End
Gojira
Municipal Waste

Best Newcomer:
Cancer Bats
He Is Legend
Gallows
Abigail Williams
Deathstars

Best Video:
Avenged Sevenfold - "Seize the Day"
My Chemical Romance - "The Black Parade"
Slayer - "Eyes of the Insane"
DragonForce - "Operation Ground & Pound"
Lamb of God - "Redneck"

Riff Lord:
Slash (Guns n' Roses, Velvet Revolver)
Dave Mustaine (Megadeth)
Robert Flynn and Phil Demmel (Machine Head)
Janick Gers, Adrian Smith and Dave Murray (Iron Maiden)
Tony Iommi (Black Sabbath, Heaven and Hell)

Shredder:
Willie Adler and Mark Morton (Lamb of God)
Matt Heafy and Corey Beaulieu (Trivium)
Herman Li and Sam Totman (DragonForce)
Alexi Laiho (Children of Bodom)
Bill Kelliher and Brent Hinds (Mastodon)

Best Metal Label:
Roadrunner
Century Media
Metal Blade
Nuclear Blast
Candlelight
Earache

Best Event:
Download
Bloodstock
Reading/Leeds
Give It a Name
Unholy Alliance Tour

Album of the Year:
Iron Maiden - "A Matter of Life and Death"
Lamb of God - "Sacrament"
Mastodon - "Blood Mountain"
Machine Head - "The Blackening"
My Chemical Romance - "The Black Parade"

My Chemical Romance už našli předskokana

11. dubna 2007 v 21:47 | Corey(8) |  Music News
MCR
Zběhlým rockovým pardálům, ať už mají na tuto partu jakýkoliv názor, asi neuniklo, že kapela My Chemical Romance vystoupí 3. června v pražské T-Mobile Aréně. Dlouho však nebylo jasné, kdo bude My Chemical Romance předskakovat. Postupně padala nejrůznější jména, některá vypadala docela slibně, jiná byla naprosto směšná, avšak, jak už tomu v našich končinách bývá, i těmto blábolům mnoho lidí uvěřilo (u některých se snad ani není čemu divit).Mrkající Dnes je však všem dohadům konec, protože na místo předskokana byli oficiálně potvrzeni Billy Talent, tedy kapela, která výrazněji prorazila až v poslední době. Vypadá to, že po tomto oznámení zájem o vstupenky ještě vzroste!

Zpěvák Behemoth o turné po Evropě

10. dubna 2007 v 16:13 | Corey(8) |  Music News
Polská kapela Behemoth je v současné době na letošním No Mercy Festival turné, kde jí dělají společnost skupiny Root, Dew-Scented, Suffocation, Napalm Death a Moonspell. Zpěvák Behemoth, Nergal, sepsal následující report:

"Je to za posledních sedm měsíců naše první turné a dovolte mi říct pravdu - první koncerty byly docela kostrbaté. Trvalo to nějakou dobu, než jsme se začali cítit na pódiu dobře, ale všechny současné koncerty jsou úžasné! Hráli jsme jeden z nových songů, nazvaný 'Christgrinding Avenue', a odezva byla masivní!

Root jsou na turné po Evropě, pokud se nemýlím, poprvé, ale jde jim to dobře. Užívám si sledování jejich koncertů. Dokonce jsme si vybrali jeden z jejich starších songů, který hrajeme na zkouškách téměř každý den. Dew-Scented si neberou žádné vězně. Thrash metal ve své nejlepší podobě a pravděpodobně nejlepší chlápci na tomto tour. Napalm Death jsou šílení! Myslel jsem si, že budeme nejextrémnější na celém turné, ale když je sleduji, ujišťuji se, že jsem se mýlil. Moonspell je pravděpodobně jedna z nejvíce impozantních kapel, které jsem kdy viděl. Dech beroucí vystoupení! A navíc jsou to skvělí chlápci! Těším se na zbytek koncertů!"


Wednesday 13 natáčel nové DVD

8. dubna 2007 v 10:33 | Corey(8) |  Music News
Fang Bang
Wednesday 13 - zpěvák a jeden ze zakladatelů formace Murderdolls - natáčel 6. dubna své nové DVD! Stalo se tak na vyprodaném koncertu v nizozemském Amsterdamu, kde se mu o podporu postaraly skupiny Maryslim a The 69 Eyes. Několik kvalitních fotek z tohoto koncertu si můžete prohlédnout zde!

Setlist vystoupení byl následující:

01. I Want You... Dead

02. My Home Sweet Homicide
03. House by the Cemetery
04. American Werewolves
05. Die My Bride
06. Happily Ever Cadaver
07. God Is a Lie
08. Graverobbing USA
09. Faith in the Devil
10. Rambo
11. 197666
12. Curse of Me
13. Haunt Me
14. Mr. Motherfucker
15. Buried by Christmas
-----
16. Dawn of ote Dead
17. Bad Things
18. I Walked with a Zombie
19. I Love to Say Fuck

Je velmi pravděpodobné, že podobný setlist Wednesday odehraje i v pražském klubu Rock Café, kde vystoupí už 25. dubna!

Tracklist alba "Eat Me, Drink Me" zveřejněn

6. dubna 2007 v 10:15 | Corey(8) |  Music News
Marilyn Manson vydává po dlouhé době nové CD, nazvané "Eat Me, Drink Me", které by mělo podle současných informací vyjít 5. června. Podle serveru MansonUSA.com bude vypadat track list následovně:

01. If I Was Your Vampire
02. Putting Holes in Happiness
03. The Red Carpet Grave
04. They Said Hell Is Not Hot
05. Just a Car Crash Away
06. Heart-Shaped Glasses (When the Heart Guides the Hand)
07. Evidence

08. Are You the Rabbit?
09. Mutilation Is the Most Sincere Form of Flattery
10. You and Me and The Devil Makes 3
11. Eat Me, Drink Me

Manson se v létě vydá na turné po USA, společnost mu budou dělat legendární Slayer.

Dark Funeral na turné v Severní Americe

6. dubna 2007 v 9:58 | Corey(8) |  Music News
Dark FuneralPo úspěšném turné napříč Severní Amerikou ze začátku tohoto roku bylo oficiálně potvrzeno, že se švédská mlátička Dark Funeral do USA vrátí v tomto roce ještě jednou. O podporu se budou starat švédští Naglfar a američtí nováčci Dååth. Prozatím jsou potvrzeny tyto koncerty:

10. října - Jaxx - West Springfield, VA
11. října - Webster Theatre - Hartford, CT
12. října - The Chance - Poughkeepsie, NY
13. října - The Palladium - Worcester, MA
14. října - B.B. Kings Blues Club - New York City, NY
15. října - Imperial de Quebec - Quebec City QUE
16. října - Medley - Montreal, QUE
17. října - Opera House - Toronto, ONT
18. října - Peabody's - Cleveland, OH
19. října - Pearl Room - Mokena, Ill
20. října - Station 4 - St Paul, MN
21. října - The Bottleneck - Lawrence, KS
22. října - Bluebird Theater - Denver, CO
24. října - Galaxy Theatre - Santa Ana, CA
25. října - House of Blues - West Hollywood, CA
27. října - Launch Pad - Albuquerque, NM
29. října - White Rabbit - San Antonio, TX
30. října - Ridglea Theater - Ft Worth, TX
1. listopadu - The Muse - Nashville, TN
2. listopadu - Harpo's Concert Theatre - Detroit, MI

Více koncertů by mělo být potvrzeno brzy. Dark Funeral se v současné době připravují na vydání nového DVD, které by mělo vyjít 18. června.

Středeční novinkové hody

4. dubna 2007 v 15:58 | Corey(8) |  Music News
>>> Dimmu Borgir zveřejnili videoklip k písni "The Serpentine Offering", která pochází z nové desky "In Sorte Diaboli". Na klip se můžete podívat zde! A taková malá perlička - původní artwork nové desky byl odmítnut hudebními obchody, takže musela kapela rychle přispěchat s artworkem novým, který si můžete prohlédnout zde.

>>> Fanoušci skupiny Linkin Park se před několika dny konečně dočkali zveřejnění nového singlu "What I've Done" z nového alba "Minutes to Midnight", které vtrhne do obchodů 15. května. Píseň "What I've Done" si můžete poslechnout na www.linkinpark.com!

>>> Evanescence se stali (společně s KoRn) co-headlinery letošního Family Values Tour. Zpěvačka Amy Lee k tomu řekla následující: "No, samozřejmě, že jsme fanoušci KoRn, ale potvrzeno je mnoho dalších skvělých kapel, a když jste součastí jedné z těch show, kde je to o mnoha kapelách a ne pouze o třech, nutí vás to strávit celý den posloucháním muziky a sledováním ostatních na podiu. Všichni jsme z toho nadšení."

>>> Desky "The Blackening" od Machine Head se v úvodním týdnu na americkém trhu prodalo přes 18 000 kusů, což ji katapultovalo na 44. místo žebříčku Billboard. "The Blackening" se tak stalo, co se týče prvního týdnu na trhu, prodejně nejúspěšnějším albem v historii kapely! Zde jsou další čísla:

Machine Head - "The Blackening": 18 000 (#44)
Haste the Day - "Pressure the Hinges": 9000 (#89)
Maylene and the Sons of Disaster - "Maylene and the Sons of Disaster: II": 6000 (#156)
In This Moment - "Beautiful Tragedy": 3000
Lordi - "The Arockalypse": 2000
Dååth - "The Hinderers": 1600
The Locust - "New Erections": 1400
Sirenia - "Nine Destinies and a Downfall": 300

Mudvayne mají hotovo

2. dubna 2007 v 15:17 | Corey(8) |  Music News
Mudvayne plánují tento týden dokončit nahrávání své páté řadové desky, která by měla vyjít koncem tohoto roku. Jedná se o docela překvapivou zprávu, protože 10. dubna by mělo vyjít nové album skupiny Hellyeah, kde působí kytarista a zpěvák Mudvayne. Jde tedy vidět, že hoši opravdu nezahálí.

"Zbývají mi ještě tři písně, ale jedná se už pouze o vokály," řekl frontman Chad Gray. "Všechny kytary jsou hotovy. Všechny bicí jsou hotovy. Baskytara je také hotova. Teď už pouze organizujeme zbylé věci. Jenom to posloucháme, zkoušíme jednotlivé věci a hodnotíme to."

Producentem desky je Dave Fortman (Evanescence, Superjoint Ritual), který produkoval i zatím poslední řadovou desku, nazvanou "Lost and Found". Do dnešních dnů se tohoto alba prodalo přes 800 000 kusů!

O hudbě samotné Gray řekl: "Není to světelné roky vzdálené od toho, co jsme dělali dříve, ale také to není to samé. Má to opravdu zajímavou hudbu, materiál, který byste od nás nečekali. Prostě to jde kupředu, není to lineární s tím, co jsme dělali dříve. Ale myslím si, že to bude skvělá nahrávka!"