Březen 2007

New Shit - březen: Debauchery

31. března 2007 v 17:19 | Corey(8)
Poslední březnový den přínáší třetí díl našeho seriálu New Shit, ve kterém Vám představuji začínající, nebo u nás zatím ne příliš známé kapely. Tentokrát to budou němečtí Deabuchery, kterými zajisté udělám radost nejednomu posluchači ostřejších odnoží metalu. Zde je několik informací, které sice nejsou nikterak obsáhlé, ale společně s hudební ukázkou si z nich obrázek o kapele zajisté uděláte.

Jméno: Debauchery
Sestava: Thomas (zpěv), Joshi (kytara), Simon (kytara), Marc (baskytara), Oli (bicí)
Země původu: Německo
Vydavatelství: AFM Records
Styl: death metal
Z podobného soudku: Cannibal Corpse, Aborted, Exhumed
Oficiální web: www.debauchery.de

Biografie: Kapela byla založena už v roce 2001, kdy vyšlo demo "Maggotcunt". Svou první řadovou desku, pojmenovanou "Kill Maim Burn", vydali Debauchery až v roce 2003, tedy dva roky po jejich založení. Konce roku 2003 přináší pro seskupení velkou zkušenost - turné s Napalm Death. Po dlouhém a nakonec neúspěšném hledání solidního vydavatelství vychází v roce 2004 druhé řadové album "Rage of the Bloodbeast". V této době začíná být kapela známější a přicházejí i první velké festivaly, například Bringer of Death III v září roku 2005, a také turné po Evropě se Six Feet Under. Debauchery patří mezi velmi plodné skupiny, takže nikoho nepřekvapilo, že 17. listopadu 2005 vyšla již třetí řadová deska "Torture Pit". Rok 2007 je pro Debauchery nesmírně důležitý, protože na svět nedávno přišlo čtvrté řadové album, pojmenované "Back in Blood", které konečně vychází u lepší nahrávací společnosti - AFM Records. Deska obsahuje 11 písní vlastní výroby a 7 cover verzí písní od nejrůznějších kapel (například Rammstein). Aby toho nebylo málo, na 19. dubna je naplánován koncert v Praze. Přesné místo jeho konání však ještě není známo.

Diskografie:
Kill Maim Burn (2003), Rage of the Bloodbeast (2004), Torture Pit (2005), Back in Blood (2007)
Audio ukázka:
http://myspace.com/debaucheryband

Novinková všehochuť

29. března 2007 v 17:04 | Corey(8) |  Music News
>>> O první várce potvrzených kapel pro letošní Ozzfest jsem vás informoval před několika dny. Od té doby však na soupisku přibylo několik zajímavých jmen. Konkrétně jde o Behemoth, Dååth, 3 Inches of Blood a In This Moment.

>>> Hellyeah - kapela, o které jsem vás podrobněji informoval v lednovém díle našeho seriálu New Shit - zveřejnila videoklip k singlu "You Wouldn't Know". Klip byl natáčen 25. února a podle mě je naprosto otřesný. :)) Posuďte jej ale sami zde.

>>> Slovenský Hodokvas Festival 2007 má další potvrzenou hvězdu! Po KoRn byly do sestavy zařazeny britské hvězdy Placebo!

I Family Values Tour má první potvrzené kapely

27. března 2007 v 18:08 | Corey(8) |  Music News
trivium - crusade
Po Ozzfestu má i Family Values Tour 2007 své první potvrzené kapely. Kromě KoRn, kteří jako pořadatelé samozřejmě nemohou chybět, byly potvrzeny skupiny - Evanescence (co-headlineři), Atreyu, Flyleaf, Hellyeah a Trivium! Začátek tour je naplánován na 20. července v St. Louis, Missouri.

Loňské Family Values Tour bylo první od roku 2001 a zahráli si na něm KoRn, Stone Sour, Deftones, 10 Years, Flyleaf a mnoho dalších skupin, které se průběžně střídaly na jednotlivých koncertech. CD a DVD z tohoto turné bylo vydáno koncem prosince.

Nové video Sevendust + Satyricon plánují koncerty

26. března 2007 v 18:11 | Corey(8) |  Music News
>>> Sevendust zveřejnili videoklip k písni "Driven", která se stala prvním singlem z nové desky "Alpha". Ta vyšla 6. března u 7 Bros. Records a za první týden se jí v USA prodalo přes 42 000 kusů. Na videoklip se můžete podívat zde!

>>> Norská black metalová stálice Satyricon byla potvrzena pro dalších několik letních festivalů. Tyto koncertní zastávky se tak přidají k několika předešlým vystoupením, mezi kterými nechyběl ani český Brutal Assault:

29. června - Lipsko, Německo - With Full Force
30. června - Rakousko - Soul of Metal Festival
5. července - Geiselwind, Německo - Battle of Metal
14. července - Stavern, Norsko - Stavernfestivalen
21. července - Mo I Rana, Norsko - Vika
5. srpna - Rauma, Norsko - Raumarock
11. srpna - Jaroměř, Česká republika - Brutal Assault

Children of Bodom začínají psát nový materiál

24. března 2007 v 22:46 | Corey(8) |  Music News
Children of Bodom - Follow the Reaper
Baskytarista kapely Children of Bodom, Henkka Seppälä, zveřejnil následující zprávu na oficiálních stránkách skupiny:

"Alexi [Laiho - kytara/vokály] je zpět v práci [po zranění ramene, které mu znemožnilo hraní na šest týdnů]. Jeho rameno by už mělo být v pořádku, sice už nikdy nebude jako dřív, ale nemělo by ho to omezovat při hraní. Takže je teď velmi uvolněný! Právě jsme začali dávat dohromady nějaké melodie a něco už máme hovoto.

Je vzrušující, tvořit něco nového po tolika letech na tour! Nahrávání proběhne až skončí léto, takže stihneme udělat festivaly mezi psaním písní."

DevilDriver míří do Guinnessovy knihy rekordů

24. března 2007 v 10:26 | Corey(8) |  Music News
Hochům z DevilDriver nestačí pouhý fakt, že se letos znovu objeví na britském Download Festivalu. Kapela si totiž své vystoupení chce zpestřit zápisem do Guinnessovy knihy rekordů. O co přesně půjde? To vám řekne samotný zpěvák DevilDriver, Dez Fafara: "Chceme se dostad do Guinnessovy knihy rekordů vytvořením největšího circle pitu na světě." Zatím nebyl potvrzený den ani pódium, na kterém skupina vystoupí. Pro DevilDriver to určitě není žádná novinka, protože kapela je svými obřími circle pity dobře známá, což potvrzuje i toto video, které pochází z Download Festivalu 2006.

DevilDriver nedávno dokončili nahrávání své třetí řadové desky, nazvané "The Last Kind Words". Album by mělo vyjít 5. června u Roadrunner Records. Samozřejmě nebude chybět ani severoamerické tour na podporu nové desky, na kterém vystoupí i smečky Dimmu Borgir, Kataklysm a Unearth. Tour by mělo odstartovat 20. dubna.

Ozzfest 2007 má první potvrzené skupiny

22. března 2007 v 21:42 | Corey(8) |  Music News
Hatebreed - Supremacy
Letošní ročník slavného Ozzfestu, tedy putovního festivalu, který každoročně vyráží napříč celou Severní Amerikou, má své první potvrzené kapely! Hlavními hvězdami jsou v tuto chvíli Lamb of God, Hatebreed a Lordi, přičemž první dvě jmenované skupiny budou hrát po boku Ozzyho Osbournea na hlavním pódiu, a Hatebreed budou headlinery druhé stage. Na druhé stage si zahrají také Mondo Generator, Ankla, Circus Diablo, Nile a The Showdown.

Zpěvák kapely Hatebreed, Jamey Jasta, k tomu řekl: "Jsme neskutečně poctěni a zároveň nadšeni z toho, že jsme jedinými headlinery druhé stage. Už jsme byli dvakrát co-headlinery, jednou to bylo v roce 2002 s Down, a pak v roce 2004 se SlipKnoT. Je pro nás obrovským úspěchem, že nyní můžeme uzavírat show na druhé stage a psát tak historii Ozzfestu naší pátou účastí na tomto nejlepším světovém turné!"

Mix novinek z metalového světa

20. března 2007 v 20:00 | Corey(8) |  Music News
max cavalera
>>> Video.Google.com nabízí další zajímavý koncert pro jedince, kteří nemají zájem, nebo nejsou technicky vybaveni k tomu, aby mohli podobně velké soubory stáhnout přímo do počítače. Tentokrát jde o koncert smečky Soulfly z loňského ročníku festivalu Graspop Metal Meeting. Celý koncert najdete zde!

>>> Metallica potvrdila zvěsti o tom, že v létě vystoupí na zrekonstruovaném stadionu Wembley v Londýně, který nyní pojme až 90,000 lidí! Konkrétně by zde tato legenda měla vystoupit 8. července. Koncert bude součástí "Sick Of The Studio '07" tour.

>>> Gwar pokračují v turné k zatím poslední řadové desce "Beyond Hell", která vyšla v roce 2006. Několik fotek z koncertu v Londýně si můžete prohlédnout zde. Show proběhla 16. března, tudíž se jedná o velmi čerstvý materiál.

>>> Vydání nové desky kapely Machine Head, nazvané "The Blackening", se rychle blíží (vychází 27. března) a s tím roste přímou uměrností i počet recenzí na tento počin. Celkově jsou recenze zatím až mimořádně pozitivní, což potvrzuje i recenze magazínu Kerrang!, který desce nadělil nejvyšší počet bodů. Na recenzi se můžete podívat zde!

Co je nového u Dream Theater?

18. března 2007 v 10:30 | Corey(8) |  Music News
Dream Theater letos prožívají zatím docela krušný rok a vypadá to, že v tomto trendu hodlají pokračovat. Pojďme si teď říct, co se v kapele událo od začátku roku.

Dream Theater nedávno spojili své síly s vydavatelstvím Roadrunner Records, u kterého vyjde také nová deska, nazvaná "Systematic Chaos". Album by mělo vyjít někdy v červnu a bubeník Mike Portnoy k němu řekl: "Toto album má všechny elementy, díky kterým jsme se stali známými." Album bude obsahovat jenom 8 písní, přičemž jedna z nich bude mít stopáž přesahující 25 minut!"

Tracklist desky je následující:

1. In the Presence of Enemies Pt.1
2. Forsaken
3. Constant Motion
4. The Dark Eternal Night
5. Repentance
6. Prophets of War
7. The Ministry of Lost Souls
8. In the Presence of Enemies Pt.2

K novému albu bude samozřejmě následovat i turné. Z amerického turné je zatím potvrzený pouze jeden koncert v Los Angeles, z evropského pak zastávky na francouzském Hellfestu 2007 a britském Download Festivalu 2007.

Dream Theater prodali od roku 1991 jenom v USA 2,1 milionu kusů svých desek.

Dimmu Borgir - Sorgens Kammer – Del II

16. března 2007 v 20:08 | Corey(8) |  Videa
Dimmu Borgir vydají sice novou desku "In Sorte Diaboli" až 24. dubna, vy si ale můžete čekání na nový materiál mírně zpestřit starším video kouskem. Konkrétně jde o píseň "Sorgens Kammer - Del II", která se nachází na desce "Stormblåst MMV" z roku 2005. Fanouškům kapely asi nemusím říkat, že tato deska je vlastně znovunahrané album "Stormblåst", které Dimmu Borgir vydali už v roce 1996. Řečí bylo dost, klip je dle mého názoru opravdu zajímavý takže stahujte. Své dojmy z videa, rady, tipy a názory na blog můžete psát do Knihy návštěv!

dimmu_klip
Skupina: Dimmu Borgir - Sorgens Kammer - Del II
Velikost: 57,8 MB
Kvalita: 4/5
Délka: 04:38
Formát: MPG
Download Rapidshare: zde

Enjoy!

Prodeje několika nových alb

14. března 2007 v 16:22 | Corey(8) |  Music News
chimaira_newalbum
Agentura Nielsen SoundScan poskytla další z řady prodejních čísel, tentokrát pro týden končící 11. březnem 2007. Všechny údaje se týkají prodejnosti v USA. Zde tedy jsou, v závorce je uvedeno umístění v žebříčku The Billboard 200:

KoRn - "MTV Unplugged": 51 000 (#9)
Sevendust - "Alpha": 42 000 (#14)
Chimaira - "Resurrection": 16 000 (#42)
Dying Fetus - "War of Attrition": 2000
Alabama Thunderpussy - "Open Fire": pod 600
Megadeth - "That One Night" DVD: 3000 (#12 v tabulce nejprodávanějších DVD)

P.S: Omluvte reklamu nad logem, ale není v mých silách s ní cokoliv udělat. :)

Novinky pondělního podvečera

12. března 2007 v 17:55 | Corey(8) |  Music News
>>> Pokud patříte mezi fanoušky smečky Unearth, určitě vás potěší zpráva, že hoši připravili a následně i zveřejnili jeden nový song. Nejedná se však o píseň, která se objeví později na nové desce, ale o song, jež kapela připravila speciálně pro film "Aqua Teen Hunger Force" (premiéra 13. dubna). Song si můžete poslechnout zde.

>>> Sanctity patří mezi mladé kapely, kterým je všeobecně předpovídána velká budoucnost. Skupina nedávno zveřejnila první píseň z debutové desky "Road to Bloodshed", která vychází 24. dubna u Roadrunner Records. Píseň nese název "Beneath the Machine" a stahovat ji můžete zde.

>>> Legendární Iron Maiden se objevili 9. března na Desert Rock 2007 festivalu ve Spojených arabských emirátech, kde si mimochodem zahráli například i Stone Sour, In Flames a The Prodigy. Důležitý je setlist, který by nemusel být příliš odlišný od toho, jenž kapela zahraje 6.6. v Ostravě:

01. Different World
02. These Colours Don't Run
03. Brighter Than a Thousand Suns
04. Wrathchild
05. The Trooper
06. The Reincarnation of Benjamin Breeg
07. For the Greater Good of God
08. The Number of the Beast
09. Fear of the Dark
10. Run to the Hills
11. Iron Maiden
-----
12. 2 Minutes to Midnight
13. The Evil That Men Do
14. Hallowed Be Thy Name

Výměna ikonek!

10. března 2007 v 20:12 | Corey(8) |  Blog News
Jak už jste si asi všimli v levém menu, s několika weby jsem už bannerky vyměnil. Tedy lépe řečeno - kolegové umístili banner na svůj web a já zde umístil textový odkaz. Proč textový odkaz? Je to velmi jednoduché, Blog.cz totiž nepodporuje umisťování obrázků do menu, což mi docela zkomplikovalo situaci. Pokud tedy chcete vyměnit s mým blogem ikonky (já ikonku, vy odkaz), stačí si tu mou umístit na svůj web a informovat mě o tom. Pište buď na e-mail sicmaggot@seznam.cz [tento e-mail již neplatí - aktuální schránka je redakce@sicmaggot.cz!!! - pozn. Monsterfuck] nebo do komentářů k této novince. Nemám žádné omezení, co se týče návštěvnosti vašeho webu, ale samozřejmě by měl být primárně zaměřen na hudbu. Stačí si tedy vybrat jednu z těchto dvou ikonek:
button2bannerek
Pozn. 2014: Ikonky už jsou nové, najdete je v Infu o blogu!

Nickelback vydají ještě jeden singl

10. března 2007 v 19:04 | Corey(8) |  Music News
Rocková kapela Nickelback vydá ještě jeden singl ze zatím poslední desky "All the Right Reasons", která vyšla v roce 2005. Konkrétně půjde o píseň "Side of a Bullet", tedy píseň, jež je inspirována smrtí kytaristy "Dimebag" Darrell Abbotta (Pantera, Damageplan).

Zpěvák skupiny Nickelback, Chad Kroeger, mluvil nedávno o tom, jak tento song poprvé hrál pro Vinnieho Paula, bubeníka a hlavně bratra Dimebaga: "Zavolal jsem Vinniemu, chtěl jsem dostat jeho svolení. Zahrál jsem melodii a řekl jsem mu, že ten riff je velmi inspirovaný Panterou. Hodně ho to vzalo. Žral to přes telefon, a pak řekl: 'Víš co? Musíš to napsat pro Dimeho.' Řekl jsem mu: 'Nebyl jsem si jistý, jak se do toho dostat, ale o tom ta píseň vlastně je, takže jsem chtěl jenom tvůj souhlas.' A on dodal: 'Brácho, jasně, že máš můj souhlas.'"

Na fanouškovské video k této písni se můžete podívat zde!

Album "All The Right Reasons" zaznamenalo, co se týče prodejnosti, obrovský úspěch. Jenom v USA se ho do dnešních dnů prodalo přes 5,000,000 kusů!

Sledujte nové video Deftones

8. března 2007 v 21:28 | Corey(8) |  Music News
Fanouškům kapely Deftones asi nemusím říkat, že píseň "Mein" se stala druhým singlem z desky "Saturday Night Wrist", která vyšla 31. října minulého roku. A kdo to nevěděl, ví to teď. Na klip k tomuto songu se můžete podívat zde:

Windows Media 700k
Windows Media 450k
Windows Media 300k
Windows Media 220k
Quicktime 700k
Quicktime 450k
Quicktime 220k

Deftones pokračují v koncertování na podporu zatím poslední řadové desky "Saturday Night Wrist", které se prodalo v USA do dnešního dne 200 000 kusů. Informaci přinesla agentura Nielsen SoundScan.

Stahujte nový song od Within Temptation

6. března 2007 v 21:57 | Corey(8) |  Music News
Within Temptation se pomalu připravují na vydání své další řadové desky, nazvané "The Heart of Everything", která vyjde v Evropě 12. března u labelu Roadrunner Records. Na obal desky se můžete podívat zde. Včera se na internet dostala první oficiálně zveřejněná ukázka, konkrétně jde o píseň "The Howling", kterou můžete stahovat zde (nutná e-mailová registrace).

Když jsem řekl, že se jedná o první oficiální ukázku, nebylo to až tak přesné. Na vlnách internetu je už totiž i videoklip k singlu "What Have You Done", kde si zahostoval i Keith Caputo z kapely Life of Agony. Na klip se můžete podívat zde!

Novinky sobotního odpoledne

4. března 2007 v 14:14 | Corey(8) |  Music News
>>> O nové desce "The Blackening" od Machine Head vás informuji celkem pravidelně, takže si pojďme stručně shrnout, co se kolem ní událo za poslední dny. Začneme tím, že byly konečně zveřejněny nové promo fotky kapely k této desce, na které se můžete podívat zde. Jak už bývá zvykem, vydání každé nové desky doprovází i internetová pohlednice. Ta k "The Blackening" patří podle mě k těm lepším a najdete ji zde! Poslední informací je, že první videoklip z tohoto alba byl nedávno natočen k písni "Now I Lay Thee Down".

>>> Dååth zveřejnili videoklip k úvodní salvě "Subterfuge" z nového CD "The Hinderers", které vychází už 20. dubna u Roadrunner Records. Videoklip ke skladbě "Subterfuge" je opravdu zajímavý, takže neváhejte a sledujte.

Zpěvák Fear Factory si zahostuje na nové desce Ministry

4. března 2007 v 13:57 | Corey(8) |  Music News
Frontman známé kapely Fear Factory, Burton C. Bell, si zahostuje na nové desce Ministry, nazvané "The Last Sucker". Zatím není známo, v kolika písních se Bell objeví. Tento fakt potvrzuje i fotka z nahrávání, na které se nachází Burton C. Bell a Al Jourgensen (zpěvák Ministry). Fotku najdete zde!

Album "The Last Sucker" je posledním hudebním výstřelem veterána Ala Jourgensena a bude, stejně jako jeho dva předchůdci "Houses of the Mole" (2004) a "Rio Grande Blood" (2006), útokem na státní správu amerického prezidenta George W. Bushe.

Detaily o nové desce Mayhem zveřejněny

2. března 2007 v 19:10 | Corey(8) |  Music News
Mayhem
Black metalová mlátička Mayhem vydá své nové album, nazvané "Ordo ad Chao", 23. dubna! Pokud chcete vědět, jak bude zhruba deska znít, můžete si stáhnou píseň "Anti", která pochází právě z nové fošny. "Anti" stahujte zde!

Tracklist alba "Ordo ad Chao" vypadá následovně:

01. A Wise Birthgiver
02. Wall of Water
03. Great Work of Ages
04. Deconsecrate
05. Illuminate Eliminate
06. Psychic Horns
07. Key to the Storms
08. Anti

Novým informacím ale není konec. Byl zveřejněn i obal desky, který si můžete prohlédnout zde!