close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Leden 2007

Datum vydání nové desky Shadows Fall

28. ledna 2007 v 16:50 | Corey(8) |  Music News
shadows fall
Shadows Fall vydají své nové album, které se jmenuje "Threads of Life", v Evropě 2. dubna a v Severní Americe o den později. V Evropě vyjde deska pod hlavičkou vydavatelství Roadrunner Records a v USA pod Atlantic Records. Na internet prosákly i názvy některých písní. Na desce tedy uslyšíme například písně "Redemption", "Burning the Lives", "Another Hero Lost" a "Venomous". Producentem alba je Nick Raskulinecz, který spolupracoval v minulosti se Stone Sour, Foo Fighters a Velvet Revolver. Nahrávání probíhá ve Studiu 606.

Shadows Fall doplní kapely Stone Sour a Lacuna Coil, aby společně odehráli letošní Jägermeister Music Tour, které odstartuje 23. března koncert v St. Paul, Minnesota.

Kytarista Cradle of Filth o budoucnosti skupiny

25. ledna 2007 v 18:29 | Corey(8) |  Music News
dani filth
Aaron Yoxheimer z The Morning Call pořídil vcelku zajímavý rozhovor s kytaristou kapely Cradle of Filth, Paulem Allenderem. Zde je několik částí rozhovoru:

O kritice novinářů v jejich domovině (Anglie):

"Nevím, jak to je v jiných zemích, ale v Anglii média milují situace, kdy kapelu můžou dostat nahoru a pak sejmout dolů. Dříve nás dostali nahoru, pak sejmuli dolů, ale my jsme stále více rostli a oni to absolutně nenávidí. Můžete si vzít jakýkoliv anglický magazín, kde do nás pravidelně kopou. Nakonec je mi to stejně jedno, protože to je svoboda tisku."

O popularitě kapely v USA:

"Pomalu se to tu dostává. Jak jsme na tom v současné době, to uvidíme, až budeme v USA na turné. V dobách našeho předposledního alba 'Nymphetamine' jsme viděli, že to stoupá, což je brilantní."

O tom, jak dlouho může kapela typu Cradle of Filth ještě vydržet na hudební scéně:

"Doufám, že můžeme vydržet ještě dalších 10 nebo 15 let. Bylo by to neuvěřitelné, ale samozřejmě - v té době mi bude už něco kolem padesáti. Ale kdo ví? Budu to posouvat stále dál a dál, dokud se to nezhroutí."

Travis Smith o úspěchu Trivium

23. ledna 2007 v 16:13 | Corey(8) |  Music News
TriviuM
Bubeník kapely Trivium, Travis Smith, si udělal ve svém nabitém programu trochu času a poskytl rozhovor australskému magazínu Beat. Zde je překlad některých úseků rozhvoru:

O tom, co pro Trivium znamená, že hrají na koncertech, kde vystupují i legendy jako Metallica a Iron Maiden:

"Je to pocta hrát s někým, jako je Iron Maiden a Metallica, ale není to otázka štěstí. Jsou to plody té tvrdé práce, kterou jsme do toho vkládali posledních šest let. Oni si všímají, jak hladoví jsme. Respektují to, protože jim připomínáme je samotné v době, kdy byli v podobném věku jako my."

O pomluvách, že Trivium jsou mladí boháči, kteří svůj úspěch dostali na stříbrném podnosu:

"To říkají lidé, kteří vůbec neví, o čem mluví. Možná jenom nechápou, že někdo už ve 20 letech ví, co v životě chce. Samozřejmě, my žijeme své sny ve velmi mladém věku, ale pracovali jsme velmi tvrdě a byli jsme velmi soustředění. Není to naše chyba, pokud nedělají to samé jako my, nebo to nedotáhli tak daleko. Vybrali si svou cestu, my si vybrali naši."

Tři novinky nedělního podvečera

21. ledna 2007 v 17:18 | Corey(8) |  Music News
>>> DevilDriver pokračují v nahrávání své třetí řadové desky, která nyní dostala i své jméno. Album se bude jmenovat "The Last Kind Words" a známo je už i několik názvů písní. Na desce tedy uslyšíme písně "Damning the Heavens", "Cattle Call", "The Last Kind Words" a "Monsters of the Deep".

>>> Marilyn Manson nazval své nové album "Eat Me, Drink Me". Tato informace se objevila na jeho oficiáních stránkách. Manson už pouze dolaďuje některé detaily a pokud půjde vše podle plánů, deska dorazí na trh někdy na jaře. Následovat bude světové turné.

>>> Před pár dny jsem vás informoval o tom, že Slayer vystoupí v pořadu "Jimmy Kimmel Live!". V pátek (19. ledna) se tak opravdu stalo a zde se můžete podívat, jak hoši zahráli song "Eyes of the Insane".

Nová verze spuštěna!

19. ledna 2007 v 19:33 | Corey(8) |  Blog News
Dnes byla oficiálně spuštěna nová verze Sicmaggot blogu. Snad se vám líbí, i když i tentokrát to byla otázka spíše několika hodin, takže nečekejte nic zázračného. Kromě nového designu přibyly i dvě sekce:

Site History - Historie blogu od jeho počátků až po současnost. Historie bude průběžně aktualizována, takže se občas nezapomeňte podívat.

New Shit - Každý měsíc jedna nová nebo i déle fungující kapela, která zatím příliš neprorazila v našich končinách.

Znovu připomínám, že pokud by měl někdo zájem o spolupráci, rád mu nabídnu příležitost. Je však nutné obstojně ovládat češtinu a angličtinu.

New Shit - leden: Dååth

19. ledna 2007 v 19:22 | Corey(8)
První díl našeho (doufejme) pravidelného pořadu o nových, ale i o delší dobu fungujících kapelách, které ale zatím v našich končinách příliš neprorazily. Leden tedy bude patřit kapele Dååth. Zde je několik informací, které sice nejsou nikterak obsáhlé, ale společně s hudební ukázkou si svůj obrázek o skupině určitě uděláte.

Jméno: Dååth
Sestava: Sean Farber (zpěv), Eyal Levi (kytara), Mike Kameron (klávesy/zpěv), Emil Werstler (kytara), Jeremy Creamer (baskytara), Kevin Talley (bicí)
Vydavatelství: Roadrunner Records
Styl: death metal/technical death metal
Z podobného soudku: Benighted, Gorod, Spawn of Possession
Oficiální web: www.daathmusic.com

Biografie: Dååth začali svou pouť hudebními vodami koncem minulého tisíciletí, kdy kapela pod různými názvy natáčela pilně jedno demo za druhým. V té době svou hudbu popisovali těmito slovy: "Naše hudba je průzkumem negativních stránek lidské mysli." Tímto stylem však nelze přežívat dlouho, takže bylo jasné, že pokud se chtějí dostat do širšího podvědomí, musí vydat plnohodnotnou řadovou desku. To se stalo v roce 2003, kdy skupina už pod názvem Dååth vydala své debutové album, nazvané "Futility". Deska sice žádnou díru do světa neudělala, ale úplně špatně si také nevedla, vždyť singlu "Child Says" se celosvětově prodalo okolo 15 000 kusů! Čas tedy plynul dále a v roce 2005 kapela shromáždila dost materiálu na to, aby nahrála druhé studiové album. Deska "The Hinderers" měla být původně vydána, stejně jako její předchůdce, na vlastní náklady, ale poducent James Murphy (ex-Death, Obituary, Disincarnate, Testament) rozhodl, že se nejdřív musí najít nějaké důstojné vydavatelství. Po pěti měsících hledání se jim povedl husarský kousek, protože je pod svá křídla nabral kolos Roadrunner Records. CD "The Hinderers" bylo tedy nahráno znovu a na pulty krámů by mělo dorazit 20. března tohoto roku! Klíčem k úspěchu jsou v jejich případě na death metalovou kapelu až nezvykle chytlavé a jednoduše zapamatovatelné písně, které jsem navíc okořeněny klávesami a různými prvky elektroniky. Dååth se tak dostali do první ligy a jejich nové CD patří mezi ty nejočekávanější v tomto roce.

Diskografie: Futility (2003), The Hinderers (2007)

Informace o blogu

19. ledna 2007 v 17:25 | Monsterfuck |  Informace o blogu

KONTAKT / CONTACT

Email:
redakce@sicmaggot.cz

V případě problémů s prvním emailem prosím použijte náhradní adresu: / In case of problems with our first email, please use the second address:
sicmaggot@centrum.cz

REDAKCE / EDITORIAL STAFF

Současná redakce Sicmaggot / Current Sicmaggot editorial staff:

Jméno (Name): H.
Doba působení na Sicmaggot (Years active): 2008-2014; 2015-
Pozice (Position): šéfredaktor (editor in chief), korektor (corrector), grafika (graphic)
Hudební specializace (Favourite genres): black metal, avantgarda, EBM, aggrotech, krautrock, psychedelic rock, trip-hop, dark ambient, (neo)folk, pop, doom metal
Nejoblíbenější kapely (Favourite bands): A Forest of Stars, Aluk Todolo, Celtic Frost, Combichrist, Darkestrah, Darkspace, Hades (Almighty), Iron Maiden, Master's Hammer, Netra, Oranssi Pazuzu, Siva Six, Suicide Commando, Thy Catafalque, Triptykon
Počet novinek (News): 3323
Počet recenzí (Reviews): 588
Počet minirecenzí (Small reviews): 278
Počet reportů (Concert reports): 67
Počet rozhovorů (Interviews): 44
Počet tematických článků (Other articles): 3
Celkem článků (All articles): 4303

Jméno (Name): Ježura
Doba působení na Sicmaggot (Years active): 2009-2010 (externista/extern); 2010-
Pozice (Position): zástupce šéfredaktora (associate editor), korektor (corrector)
Hudební specializace (Favourite genres): symphonic metal, death metal, avantgarde metal
Nejoblíbenější kapely (Favourite bands): Arcturus, Asonance, Blind Guardian, Borknagar, Deep Purple, Dornenreich, Emperor, Fjoergyn, Ihsahn, Kamelot, Nightwish, Queensrÿche, The Gathering, Vader
Last.fm: Jezura
Počet novinek (News): 426
Počet recenzí (Reviews): 222
Počet minirecenzí (Small reviews): 34
Počet reportů (Concert reports): 74
Počet rozhovorů (Interviews): 12
Počet tematických článků (Other articles): 1
Celkem článků (All articles): 769

Jméno (Name): Kaša
Doba působení na Sicmaggot (Years active): 2011-2012 (externista/extern); 2012-
Pozice (Position): redaktor (editor)
Hudební specializace (Favourite genres): progressive rock/metal, thrash metal, death metal
Nejoblíbenější kapely (Favourite bands): Behemoth, Black Sabbath, Devin Townsend, Emperor, Ghost, Ihsahn, Iron Maiden, Mastodon, Metallica, Motörhead, Opeth, Pink Floyd, Steven Wilson, Triptykon
Počet novinek (News): 61
Počet recenzí (Reviews): 268
Počet minirecenzí (Small reviews): 92
Počet reportů (Concert reports): 6
Celkem článků (All articles): 427

Jméno (Name): nK_!
Doba působení na Sicmaggot (Years active): 2010-
Pozice (Position): redaktor (editor)
Hudební specializace (Favourite genres): melodic death metal, nu-metal, metalcore
Nejoblíbenější kapely (Favourite bands): Arakain, Dope, Godsmack, In Flames, Slipknot, Soilwork
Last.fm: niko_cz
Počet novinek (News): 5
Počet recenzí (Reviews): 61
Počet minirecenzí (Small reviews): 3
Počet reportů (Concert reports): 12
Počet rozhovorů (Interviews): 1
Celkem článků (All articles): 82

Jméno (Name): Prdovous
Doba působení na Sicmaggot (Years active): 2013-
Pozice (Position): redaktor (editor)
Hudební specializace (Favourite genres): black/folk/pagan metal, avantgarde metal, post-metal, industrial, sludge, noise, folk, rap
Nejoblíbenější kapely (Favourite bands): Amesoeurs, Astronautalis, Crippled Black Phoenix, Integral, Jucifer, Manes, Moonsorrow, Primordial, Solanaceae, Sólstafir, The Sisters of Mercy, Wardruna
Last.fm: Prdovous
Počet novinek (News): 16
Počet recenzí (Reviews): 113
Počet minirecenzí (Small reviews): 24
Počet reportů (Concert reports): 49
Počet rozhovorů (Interviews): 1
Celkem článků (All articles): 203

Jméno (Name): Zajus
Doba působení na Sicmaggot (Years active): 2011-2012; 2013-
Pozice (Position): redaktor (editor), grafika (graphics)
Hudební specializace (Favourite genres): progressive rock, progressive metal, avantgarde metal, melodic death metal, stále častěji také žánry mimo rockové a metalové vody
Nejoblíbenější kapely (Favourite bands): Agalloch, Between the Buried and Me, Haken, In Mourning, In Vain, King Crimson, Machine Head, Ne Obliviscaris, Pink Floyd, Porcupine Tree, Steven Wilson, Thy Catafalque, Vektor
Last.fm: zajus
Počet novinek (News): 50
Počet recenzí (Reviews): 95
Počet minirecenzí (Small reviews): 47
Počet reportů (Concert reports): 1
Počet rozhovorů (Interviews): 1
Celkem článků (All articles): 194

Jméno (Name): Kaňour
Doba působení na Sicmaggot (Years active): 2013-
Pozice (Position): redaktor (editor)
Hudební specializace (Favourite genres): black metal, avantgarde metal, progressive metal, experimental
Nejoblíbenější kapely (Favourite bands): Agalloch, Enslaved, Ihsahn, Kauan, Master's Hammer, Moonsorrow, Peste Noire, Solefald, Thy Catafalque, Ulver
Last.fm: Kan0ur
Počet novinek (News): 196
Počet recenzí (Reviews): 19
Počet minirecenzí (Small reviews): 32
Počet reportů (Concert reports): 3
Celkem článků (All articles): 250

Jméno (Name): Onotius
Doba působení na Sicmaggot (Years active): 2012-2015 (externista/extern); 2015-
Pozice (Position): redaktor (editor)
Hudební specializace (Favourite genres): "V každém žánru se dá najít něco zajímavého..."
Nejoblíbenější kapely (Favourite bands): Ayreon, Behemoth, Blind Guardian, Borknagar, Death, Dream Theater, Emperor, Enslaved, Epica, Ihsahn, Iron Maiden, Kamelot, Katatonia, My Dying Bride, Nevermore, Nightwish, Opeth, Pain of Salvation
Last.fm: Onotius
Počet recenzí (Reviews): 14
Počet minirecenzí (Small reviews): 5
Počet reportů (Concert reports): 4
Celkem článků (All articles): 23

* všechny počty článků u všech redaktorů jsou uvedeny k 28. únoru 2015
* all numbers of articles are as of 28th February 2015

Bývalí členové redakce a externisté (v abecedním pořadí) / Former editors and externs (alphabetical order):
A-li (2008); Beztak (2011-2012); Corey(8) (2006-2010); Deemao (2008); Dismember (2006-2007); Earthworm (2009-2011); Ellrohir (2011-2012; 2012-2013 jako externista); ENT3R (2007); FieldyX (2008); Graveyard (2006); KoRnouT (2008); Licee (2013-2015); Madeleine Ailyn (2011-2012); Maggot (2009-2015); Mechanick (2013); Mortalis (2012); Mr.Seven (2006-2007); Niko1ajev (2007); Pazzy (2008); Robinson (2008); S@t (2009); Seda (2009-2011); Speedy (2007-2009); Stick (2012-2013; 2014-2015 jako externista); Stricekfido (2007); Theorrow (2010-2011); Thy Mirra (2014-2015); Tommy (2007)

BANNERY

Pokud byste chtěli Sicmaggot podpořit, můžete tak učinit vložením některého z následujících bannerů na svůj web či blog (za případnou propagaci předem děkujeme!):
If you want to support Sicmaggot, you can do it by adding one of the following banners onto your website or blog (thanks in advance!):

Kód pro vložení malého banneru / Code for adding small banner:

<a href="http://sicmaggot.blog.cz/"><img title="Sicmaggot - Rock & Metal Blog" src="http://nd03.jxs.cz/274/070/761368d972_87640099_o2.gif" border="0" width="88" height="31"></a>

Sicmaggot - Rock & Metal Blog

Kód pro vložení velkého banneru / Code for adding big banner:

<a href="http://sicmaggot.blog.cz/"><img title="Sicmaggot - Rock & Metal Blog" src="http://nd03.jxs.cz/822/979/e436ce94c1_87640101_o2.gif" border="0" width="468" height="60"></a>

Sicmaggot - Rock & Metal Blog

V případě, že máte zájem o výměnu bannerů, neváhejte se obrátit na redakční email redakce@sicmaggot.cz. Abychom předešli případným nedorozuměním, předem upozorňujeme, že bannery měníme pouze se stránkami, které se týkají hudby (v nadžánrovém pojetí, tj. metal/rock není podmínkou).

If you would like to change banners, do not hesistate to get in touch via email redakce@sicmaggot.cz. To avoid any misunderstandings, we'd like to point out that we change banners only with websites about music (of any genres).

Zde si můžete stáhnout loga Sicmaggot ve vysokém rozlišení (Here you can download Sicmaggot logos in high resolution):

OSTATNÍ / OTHER

Všechny komentáře a příspěvky v Knize návštěv vyjadřují pouze názory jejich autora, nikoliv názory blogu nebo jeho redaktorů. Jakýkoliv příspěvek obsahující reklamy, odkazy na nelegální stahování, samoúčelné nadávky nebo jakýkoliv jiný obsah, který kdokoliv z redakce uzná za nevhodný, bude smazán.

All comments (guestbook included) are nothing but an opinion of their authors, not an opinion of the blog itself or its editors. Any comment containing spam, links to illegal downloads, vulgarism or any other unacceptable content will be deleted.

Pro kapely, vydavatelství, promotéry atp.:
Pokud máte zájem o jakoukoliv spolupráci, neváhejte nás kontaktovat na emailu redakce@sicmaggot.cz. Nahrávky na recenze přijímáme pouze po předchozí domluvě, abychom předešli případným nedorozuměním. Adresu, kam je možné album na recenzi poslat, vám sdělíme skrze email. Zaslání nahrávky na recenzi nebo poskytnutí akreditace na koncert se automaticky nerovná (!) napsání pozitivní recenze/reportu, vše bude hodnoceno upřímně. Nosiče zaslané na recenze se nevrací.

To bands, labels, promoters etc.:
If you want to cooperate with us, do not hesitate to contact us via email redakce@sicmaggot.cz. To avoid any misunderstandings, we accept albums for review purposes only when we agree on it. We'll give you the postal address via email. The fact you send us an album or give an accreditation does not (!) automatically mean that the review/concert report will be positive, everything will be rated honestly. Albums sent for review purposes won't be returned.

Zaslání jakýchkoliv tiskových zpráv nebo dalších materiálů automaticky neznamená jejich zveřejnění na stránkách Sicmaggot. Redakce si vyhrazuje právo zveřejňovat veškeré zprávy pouze na základě vlastního uvážení.

Sending any press releases or other materials does not automatically mean that they will be published on Sicmaggot website. We reserve the right to publish only those materials we want to.

Kopírování jakýchkoliv článků ze Sicmaggot blogu je striktně ZAKÁZÁNO!

Copying any articles from Sicmaggot blog is strictly FORBIDDEN!

V logu, bannerech a ikonkách byla použita free verze fontu Rocketship Town (autor: Allen Chiu)
We use (logo, banners, icons) free version of Rocketship Town font (author: Allen Chiu)

HISTORIE / HISTORY (Czech only)

Sicmaggot byl založen 30. července 2006, kdy se na něm také objevil historicky první článek. Zakladatelem a po několik příštích let i šéfredaktorem blogu byl Corey(8). V červnu 2008 se ovšem rozhodne Sicmaggot uložit k ledu, nicméně přibližně po měsíci ticha je stránka obnovena pod vedením někdejšího redaktora Speedyho, který se v pozici šéfredaktora zdržel několik měsíců, avšak protože kvůli nedostatku času stránku neaktualizoval příliš často, na sklonku roku se do své pozice vrací Corey(8).

Aktivita Coreyho(8) se postupem času snižuje a vedení nad webem pomalu přebírá MF (v této době ještě jako Monsterfuck), který se k Sicmaggot připojil v červnu 2008 jako řadový redaktor, ačkoliv papírově Corey(8) blog řídí až do roku 2010. Na jaře 2010 však definitivně odchází a šéfredaktorování se oficiálně ujímá MF, jenž Sicmaggotu šéfuje až dodnes, ačkoliv od roku 2015 pod změněným jménem H.. Kromě zmiňovaných tří šéfredaktorů se na Sicmaggot v průběhu času nějakou měrou podílelo již přes 30 různých redaktorů a dalších externistů.

V prvních rocích byl Sicmaggot koncipován převážně jako novinkový blog, na němž se čas od času objevila recenze či report, v průběhu let se ale počet recenzí i reportů značně navýšil a připojily se rovněž rozhovory či tématické články. Současný počet článků již přesáhl hranici 8600; nejvíce se objevilo novinek, jichž je téměř 5700, následují recenze s počtem cca 1650 kusů.

Aktuálně redakci Sicmaggot tvoří kromě šéfredaktora H. a jeho zástupce Ježury pět dalších redaktorů (Kaša, nK_!, Zajus, Prdovous a Kaňour) a dva externisté (Stick, který jeden čas fungoval i na redaktorské pozici, a Onotius). V současnosti funguje 7. verze blogu, jež byla spuštěna 11. června 2014.

Začátkem prosince 2014 redakci opustil šéfredaktor H. (v této chvíli ještě pod původní přezdívkou MF), načež Sicmaggot fungoval přibližně měsíc bez jeho příspění pod vedením Ježury s plánem dopsat ještě několik článků a poté činnost nadobro ukončit, k čemuž mělo dojít někdy v druhé polovině ledna 2015. Těsně předtím, než se tak stalo, ovšem došlo k přehodnocení některých stanovisek, do redakce se opětovně vrátil MF pod novým jménem H. a Sicmaggot tím pádem pokračuje i nadále...

Níže si můžete prohlédnout, jakými podobami si Sicmaggot za svou historii prošel:

1. verze blogu (červenec 2006 - leden 2007):


2. verze blogu (leden 2007 - červenec 2007):


3. verze blogu (červenec 2007 - únor 2008):


4. verze blogu (únor 2008 - prosinec 2008):


5. verze blogu (prosinec 2008 - srpen 2012):


6. verze blogu (srpen 2012 - červen 2014):


7. verze blogu (červen 2014 - ):HITPARÁDA / HIT PARADE (Czech only)

Na Sicmaggot se průběžně s různými přestávkami objevovala také hitparáda, celkem šlo o tři různé hitparádové éry - první fungovala v roce 2007, druhá v roce 2008 a třetí v průběhu let 2011-2012. Níže si můžete prohlédnout, jaké videoklipy se díky vašim hlasům dostaly do naší Síně slávy:

Hitparáda - síň slávy (3. éra - 2011-2012):

Hitparáda - síň slávy (1. a 2. éra - 2007 a 2008):

Nový design brzy...

18. ledna 2007 v 20:06 | Corey(8) |  Blog News
Během víkendu (možná i zítra) plánuji spustit novou verzi tohoto blogu, takže pokud by se náhodou stalo, že by byl pár hodin mimo provoz, víte, o co jde. A co nového můžete očekávat? Samozřejmě nový design, který tentorkát bude laděn do tmavších barev. Dále se snad dostane i na jednu nebo i více nových sekcí. Nechte se překvapit, zatím se tedy loučím.. ;))

Stay tuned!

Lístky na show Slayer vyprodány za čtyři hodiny!

17. ledna 2007 v 18:33 | Corey(8) |  Music News
slayer
Lístky na vystoupení trash metalové legendy Slayer v pořadu "Jimmy Kimmel Live!", který vysílá americká televizní stanice ABC, byly vyprodány během čtyř hodin! Slayer tak překonali například i Justina Timberlakea, KoRn nebo Linkin Park.

Slayer budou v televizi vystupovat vůbec poprvé. Celkem odehrají pět písní, ale odvysílány budou pouze dvě z nich - "Jihad" a "Mandatory Suicide". Jejich počínání by mělo sledovat přímo ve studiu celkem 1000 fanoušků.

Zatím poslední desky Slayer, nazvané "Christ Illusion", se od 8. srpna prodalo v USA něco kolem 150 000 kusů, což je mnohem méně, než se původně očekávalo. Informaci přinesla agentura Nielsen SoundScan.

Obaly, obaly, obaly...

15. ledna 2007 v 18:50 | Corey(8) |  Music News
V posledních dnech zveřejnilo hned několik kapel obaly svých nových desek. Zde je pár z nich:

>>> Začněme například Machine Head, o kterých jsem tu psal už několikrát. Cover nové desky "The Blackening" je vyveden v černobílé barvě a výrazně se od svých předchůdců liší. Na cover se můžete podívat zde!

>>> O akustické desce "Unplugged" od KoRn jsem se už zde také zmiňoval. Obal desky si můžete prohlédnout zde! Obrázek sice není nikterak velký, ale představu o podobě obalu si z něj rozhodně uděláte.

>>> Poslední kapelou, kterou tu pro vás mám, jsou Dååth. Většině z vás asi toto jméno moc neříká, ale myslím si, že brzy o nich uslyšíme mnohem víc. Jejich nová deska "The Hinderers" je opravdu skvělá a na její podobu se můžete podívat zde. Pokud se vám tedy líbí death metal okořeněný trochou elektroniky, určitě je nezapomeňte sledovat. Album vyjde v nejbližších týdnech u Roadrunner Records.

Drowning Pool - Killin' Me

12. ledna 2007 v 17:45 | Corey(8) |  Videa
A když už jsme si dali jedno, proč si nedat rovnou i druhé? Druhým videem, které tu dnes pro vás mám, je videoklip skupiny Drowning Pool k písni "Killin' Me". Tato píseň se nachází na desce "Desensitized" z roku 2004. Své dojmy z videa, rady, tipy a názory na blog můžete psát do Knihy návštěv!

drowningSkupina: Drowning Pool - Killin' Me
Velikost: 31 MB
Kvalita: 3/5
Délka: 03:06
Formát: MPEG
Download Rapidshare: zde

Enjoy!

Arch Enemy - Dead Eyes See No Future

12. ledna 2007 v 17:36 | Corey(8) |  Videa
Po dlouhé době tu pro vás mám nové video! Tentokrát jsem z mého archívu vylovil jeden ze starších klipů kapely Arch Enemy, konkrétně video k písni "Dead Eyes See No Future" z alba "Anthems of Rebellion", které vyšlo v roce 2003. Své dojmy z videa, rady, tipy a názory na blog můžete psát do Knihy návštěv!

Skupina: Arch Enemy - Dead Eyes See No Future
Velikost: 38,6 MB
Kvalita: 3/5
Délka: 03:05
Formát: MPG
Download Rapidshare: zde

Přeji příjemné pokoukání!

With Full Force festival má další potvrzené kapely

10. ledna 2007 v 19:50 | Corey(8) |  Music News
Poslední kapelou, která byla potvrzena pro letošní With Full Force festival, je mexické monstrum Brujeria. Festival probíhá ve dnech 29. června až 1. července v Německu, takže pokud budete mít cestu kolem, určitě jej navštivte ;)

Zde je kompletní seznam v tuto chvíli potvrzených kapel (podle abecedy):

1349, Amon Amarth, Bad Manners, Barcode, Bold, Brujeria, By Night, Cannibal Corpse, Children of Bodom, Crematory, Dagoba, Die Kassierer, Dry Kill Logic, Ektomorf, Hatebreed, Kampfar, Lousy, Manos, Misconduct, Neaera, One Fine Day, One Man Army and the Undead Quartet, Peter Pan Speedrock, Pro-Pain, Rotten Sound, Satyricon, Smoke Blow, Sworn Enemy, The Bones, The Business, Turisas, Venerea, Volbeat, Walls of Jericho


KoRn našli nového bubeníka

8. ledna 2007 v 21:32 | Corey(8) |  Music News
bozzioNovým bubeníkem kapely KoRn se stal šestapadesátiletý Terry Bozzio (vpravo), který tak nahrazuje Davida Silveriu, jenž si vzal nedávno časově neurčenou pauzu. Terry tak s kapelou nahraje minimálně jedno řadové album a odbubnuje jedno světové turné.

Silveria si vzal pauzu hlavně kvůli svý restauracím - Tuna Town a Silvera's Steakhouse & Lounge - a dále také kvůli tomu, že chce trávit více času se svou rodinou. Zatím není známo, kdy se David vrátí.

Bozzio
za svou dlouhou karieru nahrál stovky alb s umělci napříč celým hudebním spektrem. Spolupracoval například s Duran Duran nebo Missing Persons.

Je libo trochu Metallicy?

6. ledna 2007 v 19:59 | Corey(8) |  Music News
Na záznam vystoupení legendární kapely Metallica z německého festivalu Rock am Ring 2006 se můžete podívat zde! Koncert proběhl 3. června a byla to první show v rámci turné "Escape from the Studio '06". Koncert se už na internetu povaluje hodně dlouho, ale lidem s pomalejším připojením bude asi více vyhovovat tato volba. Setlist byl následující:

01. Creeping Death
02. Fuel
03. Wherever I May Roam
04. For Whom the Bell Tolls
05. Fade to Black
06. Battery
07. Master of Puppets
[James Hetfield oznamuje, že kapela odehraje celé album "Master of Puppets"]
08. The Thing That Should Not Be
09. Welcome Home (Sanitarium)
10. Disposable Heroes
11. Leper Messiah
12. Orion
13. Damage Inc.
-----
14. Sad But True
15. Nothing Else Matters
16. One
17. Enter Sandman
-----
18. Last Caress
19. Seek and Destroy

Behemoth - bicí pasáže nahrány!

4. ledna 2007 v 14:59 | Corey(8) |  Music News
Polští metaloví titáni Behemoth v současné době tvrdě pracují na nahrávání velmi očekávané nové desky "The Apostasy", která by měla vyjít někdy v létě. Nová deska je nahrávána v polském Gdaňsku, tedy v domovině kapely.

Nergal (zpěv, kytara) pro nás sepsal tuto zprávu o nahrávání: "Nikdy jsme nebyli jako kapela v lepší formě. Strávili jsme tři měsíce přípravami na toto album, a to bez přestávek asi 4 až 6 hodin denně. Inferno právě dokončil nahrávání bicích pro novou desku. Musím, říct, že je velmi oddaný celému projektu. Dělá tu nejvíc intenzivní fyzickou práci z celé kapely a je teď na svém maximu.

Behemoth

Pamatuji si, že Inferno zkoušel několikrát nahrát jednu píseň a žádná z verzí se nezdála být dost dobrá. Pak to zkusil znovu a znělo to fakt úžasně. Řekl jsem mu, že to můžeme nechat tak, jak to je, protože to bylo dost dobré. Otázka ale byla, jestli to chceme dost dobré nebo skvělé. Jeho odpověď byla okamžitá: 'Smaž to. Dokážu to udělat lépe.' A také to tak udělal."

Nyní se Behemoth vrhnou na nahrávání kytarových částí. Pokud chcete vidět, jak zhruba vypadalo nahrávání bicích, podívejte se zde!