close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Prosinec 2006

Hodně štěstí v roce 2007!

30. prosince 2006 v 15:33 | Corey(8) |  Blog News
Nový rok, tentokrát s pořadovým číslem 2007, se už blíží, takže vám do něj přeji jenom to nejlepší. V roce 2007 plánuji s tvorbou blogu pokračovat a snad se mi podaří najít i nějakého nadšence, který by mi pomohl, protože, jak jste si určitě všimli, v poslední době nejsou aktualizace úplně pravidelné. Dost řečí, v příštím roce se s vámi těším nashledanou!

Papa Roach v "The Tonight Show with Jay Leno"

29. prosince 2006 v 21:30 | Corey(8) |  Music News
papa roach
Papa Roach budou 5. ledna hudebním hostem pořadu "The Tonight Show with Jay Leno", kde zahrají živě píseň "Forever", což je nejnovější singl z čtvrté a zatím i poslední řadové desky "The Paramour Sessions". Fanoušci této kapely se mohou těšit i na video, které se určitě v brzké době po odvysílání pořadu dostane na internet. Alba "The Paramour Sessions" se prodalo v USA za první týden 37 000 kusů. Do dnešního dne toto číslo narostlo už na 135 000 kusů. I tak se však jedná o propad, protože desky "Getting Away with Murder" z roku 2004 se za první týden prodalo o 15 000 kusů více!

Cradle of Filth vystoupí v Mexiku

29. prosince 2006 v 21:15 | Corey(8) |  Music News
thornography
Britská skupina Cradle of Filth vystoupí v lednu na následujících koncertech v rámci jejich mexického mini-tour:

20. ledna - Cafe Iguana - Monterry, MEX
21. ledna - Circo Volador - Mexico City, MEX

Zatím poslední řadové desky této kapely, nazvané "Thornography", se prodalo v USA od 17. října, kdy byla oficiálně vydána, přes 30 000 kusů. Tuto informaci přinesla agentura Nielsen SoundScan.

Nejlepších 10 alb roku 2006

27. prosince 2006 v 15:43 | Corey(8) |  Music News
Rok se nám pomalu, ale jistě blíží ke konci, takže je na čase začít bilancovat. Něco takového si nejspíš řekli pánové z vydavatelství Roadrunner Records, a proto se nyní můžete podívat na nejlepších 10 alb tohoto roku podle pracovníků a členů kapel, spadajících právě pod Roadrunner Records. Svou desítku vybrali například DevilDriver, Dååth, Robert Flynn (Machine Head), Bobby Burns (Soulfly), Jamey Jasta (Hatebreed) a mnoho dalších. Pokud tedy hledáte inspiraci pro koupi nového CD, určitě se na seznam podívejte!

Seznam nejlepších desek tohoto roku najdete zde!

Veselé Vánoce

24. prosince 2006 v 9:00 | Corey(8) |  Blog News
Čas se naplnil a jsou tu další svátky nepřiměřeného obžerství a utrácení nekřesťanských peněz. Chytřejší už nejspíš vědí, že je řeč o Vánocích. Přeji vám tedy za celou redakci toho blogu (ehm, to znamená pouze za mě), abyste je prožili v klidu a pohodě! Mrkající

Artwork a tracklist nové desky Chimaira

23. prosince 2006 v 16:29 | Corey(8) |  Music News
Není zvykem psát dvakrát v tak krátké době o jedné kapele, ale kolem kapely Chimaira se toho děje v poslední době docela dost, takže tu mám několik informací, abyste nevypadli z obrazu, protože tato skupina si zajisté vaši pozornost zaslouží. Všechny důležité informace o nové desce "Resurrection" najdete v předchozí novince. Takto vypadá tracklist:

01. Resurrection
02. Pleasure in Pain
03. Worthless
04. Six
05. No Reason to Live

06. Killing the Beast
07. The Flame
08. End It All
09. Black Heart
10. Needle
11. Empire

Na větší obrázek obalu nové desky se můžete podívat zde!

Chimaira: První ochutnávku nové tvorby dostaneme koncem roku!

19. prosince 2006 v 20:22 | Corey(8) |  Music News
Zpěvák kapely Chimaira, Mark Hunter, prozradil v rozhovoru pro MusicPlusTV začátkem tohoto měsíce, že titulní píseň z nové desky, nazvané "Resurrection", by měla zveřejněna 31. prosince! Očekává se, že se objeví na Chimaira.com nebo na MySpace.com/chimaira. Skupina také potvrdila, že se chystá v únoru vyjet na turné, kde by jí měly asistovat dvě zatím neznámé kapely, "kterým se v současnosti hodně daří".

Jak už bylo zveřejněno dříve, Ferret Music oznámili, že deska vyjde v Severní Americe 6. března příštího roku. V Evropě album "Resurrection" vyjde u Nuclear Blast Records. Kapela už má i videoklip, který byl natočen k titulní skladbě z tohoto alba. Videoklip byl natáčen ve dnech 6. a 7. prosince 2007. Producenty nové desky jsou Jason Suecof a Andy Sneap (Machine Head, Arch Enemy).

Zpěvák Sepultury pro El Paso Times

16. prosince 2006 v 17:26 | Corey(8) |  Music News
Sandra Valladolid z El Paso Times nedávno pořídila rozhovor se zpěvákem kapely Sepultura, Derrickem Greenem. Zde je několik částí rozhovoru:

O právě probíhajícím turné kapely: "Je to intenzivní. Máme naše skalní fanoušky, kteří fandí kapele od začátku, ale na koncertech vidíme také hodně malých dětí, které teď objevují metal a oceňují muziku."

O tom, jestli připisuje stále rostoucí fanouškovskou základnu tomu, že se kapela pořád mění a vyvíjí: "Zkoušíme nové věci. To je to, co dělá naší hudbu vzrušující. Používáme trochu více nástrojů jako lesní rohy a smyčcové nástroje. Naší tvorbu ovlivňuje i cestování. Lidé, které potkáme, a aktuální události mají efekt na psaní písní."

O spekulacích, že kapela bude na svém posledním turné: "Je tu pořád tolik věcí, které chceme udělat a navíc to po nás fanoušci stále chtějí."

O zvěstech, že by na Ozzfestu 2007 mohlo dojít k reunionu Sepultury: "Neplánujeme hrát na Ozzfestu. Možná budeme hrát na jiném festivalu, který podporuje nové nápady a není tak komerční."

Sepultura

Nine Inch Nails budou mixovat novou desku v lednu

14. prosince 2006 v 17:59 | Corey(8) |  Music News
Vůdčí osobnost kapely Nine Inch Nails, Trent Reznor, zveřejnil následující zprávu na oficiálních stránkách kapely:

"Je vůbec možné, že nyní dokončuji psaní i nahrávání nové desky Nine Inch Nails? Nejspíš ano. Mixovat začneme v lednu! Máme 15 nových písní a testujeme jednotlivé sekvence. Žádné zbytky jako u 'With Teeth'. Je to velmi koncepční, docela hlučné a kurevsky úžasné!"

Nové album kapely Nine Inch Nails bude následovníkem desky "With Teeth" z roku 2005, která byla po šesti letech pauzy první sbírkou nového materiálu skupiny.

KoRn: setlist MTV "Unplugged"

11. prosince 2006 v 21:32 | Corey(8) |  Music News
Podle serveru Korn.Simpol.Net odehráli KoRn 9. prosince pro pořad "Unplugged", který vysílá hudební stanice MTV, akusticky následující písně (pořadí není přesné):

01. Blind
02. Falling Away from Me
03. Thoughtless
04. Freak on a Leash [feat. Amy Lee]
05. Hollow Life
06. Love Song
07. Creep [Radiohead cover]
08. Got the Life
09. Twisted Transistor
10. Coming Undone
11. Dirty
12. Make Me Bad and Come Back [společně s The Cure]
13. No One's There
14. Throw Me Away

Tato show - která bude vysílána v Americe, Evropě i Asii - by měla být odvysílána někdy v únoru roku 2007. CD "MTV Unplugged: KoRn", produkované a režírované Alexem Colettim, zaútočí na obchody 20. února 2007.

Mayhem dokončili nahrávání nové desky

11. prosince 2006 v 21:20 | Corey(8) |  Music News
Norská black metalová kapela Mayhem dokončila před týdnem nahrávání nové desky, která nese název "Ordo ad Chao".

Takto se k této události vyjádřil kytarista Blasphemer (vlastním jménem Rune Eriksen):

"Zvuk je drsný a silný. Když to poslouchám, připomíná mi to doby alba 'Wolf's Lair Abyss'. Je to ale trochu více rozmanité a taky více filozofické. Album také obsahuje ty nejagresivnější písně v historii Mayhem a také ty nejzkaženější a nejtemnější."

Nová deska Mayhem by měla dorazit na pulty obchodů v dubnu příštího roku a bude to první počin od roku 1993, na kterém si zazpívá Attila Csihar.

Datum vydání nového alba Dimmu Borgir

9. prosince 2006 v 21:59 | Corey(8) |  Music News
Dimmu BorgirMilovníci symfonického black metalu v podání norských Dimmu Borgir by si měli zaškrtnout v kalendáři datum 7. května, protože právě v tento den vyjde nová deska této skupiny, nazvaná "In Sorte Diaboli", která vychází pod hlavičkou vydavatelství Nuclear Blast Records. Album vychází v těchto dnech:

Německo: 4. května
Zbytek Evropy: 7. května
Severní Amerika: 8. května

V současné době je sestava skupiny následující (stejná sestava nahrála i desku "In Sorte Diaboli"):

Shagrath
- zpěv
Silenoz - kytara
Galder - kytara
Vortex - baskytara
Mustis - klávesy
Hellhammer - bicí

Sevendust zveřejnili tracklist nového alba

8. prosince 2006 v 21:04 | Corey(8) |  Music News
Server Billboard.com zveřejnil tracklist šesté řadové desky kapely Sevendust, nazvané "Alpha", která vychází 6. března u jejich vlastního vydavatelství 7 Bros. Records. Producenty alba se stali Joe Miller, John Connolly, Morgan Rose a Shawn Grove. Album "Alpha" je nástupcem desky "Next" z roku 2005.

Tracklist desky "Alpha":

01. Deathstar
02. Clueless
03. Driven
04. Feed

05. Suffer
06. Beg to Differ
07. Under
08. Story of Your Life
09. Confessions of Hatred
10. Aggression
11. Burn
12. Alpha

Static-X mají název pro novou desku

7. prosince 2006 v 19:22 | Corey(8) |  Music News
static-x
Static-X oznámili, že jejich nová deska ponese název "Cannibal". Deska by měla vyjít koncem března a bude obsahovat písně jako "Cannibal", "Behemoth" a "Chemical Logic". "Pokud chcete zjistit, jak bude zhruba znít naše nové album, poslechněte si píseň 'No Submission', která se nachází na soundtracku k filmu 'Saw III'," řekl frontman Wayne Static. "Na březen také plánujeme turné po USA."

Zatím poslední deska Static-X, nazvaná "Start a War", vyšla v roce 2005 u vydavatelství Warner Bros. Records. Nástupce alba "Shadow Zone" z roku 2003 byl produkován Ulrichem Wildem a poprvé si na něm zahrál nový bubeník skupiny - Nick Oshiro.

Zpěvák Machine Head o novém albu - video k dispozici

5. prosince 2006 v 13:41 | Corey(8) |  Music News
Machine Head
Nový video rozhovor se zpěvákem kapely Machine Head, Robertem Flynnem, pořízené magazínem Rock Sound, byl uveřejněn na Youtube.com: část 1#, část 2#. Celé interview se točí pochopitelně hlavně kolem nové desky "The Blackening", která vyjde 27. března u Roadrunner Records. Rob mluví o obalu desky, jejím obsahu i zaměření.

Už před nějakou dobou na internet prosákly i názvy některých songů, konkrétně písní "Clenching the Fists of Dissent", "Aesthetics of Hate", "Halo", "The Beautiful Mourning", "Now I Lay Thee Down", "Slanderous" a "A Farewell to Arms".

Kapela by měla také ještě v prosinci natočit nový videoklip k zatím neznámé skladbě z nového alba. Na tour by měla vyrazit někdy v únoru a strávit na něm s přestávkami téměř celý příští rok.

Avenged Sevenfold už píší materiál pro nové album

2. prosince 2006 v 17:30 | Corey(8) |  Music News
MTV.com informuje o tom, že Avenged Sevenfold budou potřebovat hodně času pro psaní materiálu na novou desku, která bude nástupcem alba "City of Evil" z roku 2005. Zpěvák M. Shadows řekl, že s nahráváním kapela nezačne dřív než v květnu. A až začnou, nejspíš to bude bez producenta. "Jsme si na 90 procent jistí, že si to budeme produkovat sami," řekl Shadows, který produkoval i nové LP kapely The Confession. "Chceme si to udělat sami, protože víme, co chceme." Dále dodal, že skladby budou větší a delší. CD by mohlo vyjít někdy na podzim příštího roku.

Nové album Children of Bodom v roce 2008

1. prosince 2006 v 21:19 | Corey(8) |  Music News
Henkka T. Blacksmith, baskytarista kapely Children of Bodom, byl nedávno vyzpovídán serverem Metal Covenant. Hovořilo se hlavně o přípravách nového alba a zde je malá část tohoto rozhovoru:

Metal Covenant: Byli jste odpravdu dlouho na turné, kde jste podporovali vaši zatím poslední řadovou desku. Teď ale turné pomalu končí a začínáte se připravovat na tvorbu nové desky. Jaký je to pocit, začínat vlastně znova?

Henkka: Je to dobrý pocit, být na chvíli doma. Budeme mít teď rok pauzu, ale samozřejmě budeme pracovat na nové desce. Ale myslím, že už je docela na čase, protože jsme byli na tour vlastně celý tento rok. Ne snad, že už bych toho měl dost, ale je dobré dělat zase trochu něco jiného.

Metal Covenant: Jak jste na tom s novou deskou. Napsali jste už něco? Máte už představu, jak to bude znít?

Henkka: No, zatím nic. V počátcích nemáme nikdy žádné nápady. Prostě si sedneme a zkoušíme spolu. Pak teprve víme, jak to bude znít. Teď ale zatím nemáme nic.

Metal Covenant: Dobře, ale nahrávat by se mělo v létě příštího roku.

Henkka: Jo, příští léto půjdeme do studia a vydat bychom to mohli někdy začátkem roku 2008.