close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Listopad 2006

Prodeje alb Killswitch Engage, Rock Star Supernova

29. listopadu 2006 v 18:53 | Corey(8) |  Music News
Killswitch Engage - cover
Nového alba kapely Killswitch Engage, nazvaného "As Daylight Dies", se v USA za první týden prodalo kolem 60 000 kusů, což jej katapultovalo na 32. místo žebříčku Billboard 200. Jedná se o mírný pokles oproti albu "The End of Heartache" z roku 2004, které bylo nominováno v témže roce na Grammy.

Zde jsou další alba a jejich prodeje v prvním týdnu po vydání v USA:

Killswitch Engage - "As Daylight Dies": 60 000 (#32)
Rock Star Supernova - "Rock Star Supernova": 17 000 (#101)
P.O.D. - "Greatest Hits": 10 000 (#152)
Re:Ignition - "Empty Heart Loaded Gun": méně než 50
Manowar - "The Day the Earth Shook - The Absolute Power" DVD: méně než 300

Drowning Pool nahrávají nové album

28. listopadu 2006 v 16:13 | Corey(8) |  Music News
drowning pool
Texaská parta Drowning Pool v posledních dnech pilně připravuje svou třetí řadovou desku, o čemž svědčí i nasledující zpráva kapely:

"Jak možná většina z vás ví, v současné době jsme doma v Texasu, kde nahráváme naše nové studiové album! Všechno jde skvěle a myslíme si, že věci už nemohou být o mnoho lepší, než jsou v tuto chvíli. Samotné album bychom mohli stihnou nahrát ještě do konce tohoto roku, takže datum vydání zatím vypadá na konec února nebo polovinu března.

Děkujeme za vaší trpělivost! Ani nemůžeme říct, kolik pro nás vaše neustálá podpora znamená."

Drowning Pool byli před nahráváním nové desky znovu nuceni vyměnit zpěváka, tentokrát je jím Ryan McCombs, zakladatel stylově velmi podobném kapely Soil.

Upravená sekce G/book

25. listopadu 2006 v 21:25 | Corey(8) |  Blog News
Mírné úpravy se dočkala sekce G/Book. Konkrétně jsem přidal anketu, ve které se Vás ptám "Jste spokojení se současnou podobou blogu?" a také jsem zvýraznil pole s nápisem >>Knihy Návštěv<<, protože většina lidí si zřejmě stále myslí, že onou knihou návštěv myslím komentáře pod anketou. Smějící se

Vader potvrzeni pro Wacken Open Air 2007

25. listopadu 2006 v 21:04 | Corey(8) |  Music News
Polská death metalová smečka Vader byla potvrzena pro příští ročník Wacken Open Air festivalu, který proběhne 2. až 4. srpna 2007 ve Wackenu, Německo. Sestava v tuto chvíli potvrzených kapel vypadá takto (v abecedním pořadí):

Amorphis, Belphegor, Black Majesty, Blind Guardian, Cannibal Corpse, Communic, Die Apokalyptischen Reiter, Disillusion, Enslaved, Grave Digger, Haggard, Heaven Shall Burn, Immortal, In Flames, J.B.O., Kampfar, Lacuna Coil, Letzte Instanz, Moonsorrow, Moonspell, Municipal Waste, Napalm Death, Neaera, Rage & Lingua Mortis Orchester, Samael, Saxon, Schandmaul, Sonic Syndicate, Stormwarrior (feat. Kai Hansen z Gamma Ray), Stratovarius, The Black Dahlia Murder, Therion, Týr, Vader, Volbeat

Zatím poslední deska Vader, nazvaná "Impressions in Blood", vstoupila na polský trh na 8. místě prodejnosti. Videoklip k písni "Helleluyah (God Is Dead)" můžete zhlédnout zde!

Guano Apes vydají "The Lost (T)Apes"

24. listopadu 2006 v 21:48 | Corey(8) |  Music News
guano apesVelmi úspěšná německá kapela Guano Apes se rozhodla vydat raritní CD "The Lost (T)Apes", které by mělo vyjít 1. prosince pod hlavičkou G.U.N. Records. Kapela už se oficiálně rozpadla, takže nečekejte žádný nový materiál, ale starší písně, které kapela nahrála ve svých začátcích. Vyjádření skupiny:

"Na tomto našem posledním CD uslyšíte starší songy, které jsme nahráli v začátcích Guano Apes. Jsou nahrány v letech 1994 a 1995 a některé se později objevily i na našich řadových albech."

Tracklist:
01. Your Song
02. Hanoi
03. Maria
04. Diokhan
05. Open Your Eyes
06. Get Busy
07. Ignaz
08. Rain
09. Wasserfliege
10. Come and Feel
11. Running Away
12. Dreamin'

K dostání bude také dvoj-CD verze, jež bude obsahovat několik dalších raritních písní.

Ministry se připravují na poslední výstřel

22. listopadu 2006 v 15:26 | Corey(8) |  Music News
Al Jourgensen, zpěvák a hlavní hnací motor Ministry, se připravuje na poslední hudební výstřel své kariéry, který ponese trefný název "The Last Sucker". S Jourgensenem v současné době spolupracuje i Sin, což je kytarista skupiny Revolting Cocks. Sin k nahrávání desky řekl: "Mohlo by to být hotové 1. května a vydáno někdy v půlce září roku 2007. Zatím je to úžasné!"

Jak už Jourgensen řekl dříve, poslední album bude, stejně jako jeho poslední dva předchůdci "Houses of the Mole" a "Rio Grande Blood", zaměřeno proti Georgeovi W. Bushovi.

"Je to trilogie," řekl Jourgensen. "Bude se jmenovat 'The Last Sucker' a znovu to bude o naší zkorumpované administrativě. Takže uděláme toto, a pak odejdeme já a George Bush ruku v ruce za západem slunce."

Nové zápatí

20. listopadu 2006 v 16:45 | Corey(8) |  Blog News
Trochu jsem si pohrál s Photoshopem a vzniklo mi vcelku zajímavé zápatí (úplně dole), které zase o malý kousek oživilo a snad i zlepšilo design tohoto blogu. Časem se možná dostane i na další změny, takže stay tuned! ;)

Cradle of Filth - Babalon A.D. (So Glad for the Madness)

20. listopadu 2006 v 15:32 | Corey(8) |  Videa
Cradle of Filth jsou jednou z kapel, se kterou se na našem (ehm, spíš mém) blogu můžete potkávat docela často. Chybí tedy už pouze jediná věc - nějaké video. Znovu jsem vybral jeden ze starších kousků a to videoklip k písni "Babalon A.D. (So Glad for the Madness)", která pochází z desky "Damnation and a Day" z roku 2003, což bylo první a zároveň i poslední album, jež skupina vydala u labelu Sony Music. Své dojmy z videa, rady, tipy a názory na blog můžete psát do Knihy návštěv!

Skupina: Cradle of Filth - Babalon A.D. (So Glad for the Madness)
Velikost: 59 MB
Kvalita: 4/5
Délka: 05:47
Formát: MPG
Download Rapidshare: zde

Přeji příjemné pokoukání!

DevilDriver dokončují nahrávání bicích

18. listopadu 2006 v 22:00 | Corey(8) |  Music News
DevilDriver před několika dny vstoupili do studia Sonic Ranch, aby nahráli svou třetí řadovou desku, která by měla vyjít někdy v létě příštího roku. Zpěvák Dez Fafara se k dosavadnímu průběhu nahrávání vyjádřil takto:

"Do Sonic Ranch jsme přišli před třemi dny a bicí pasáže jsme začali nahrávat včera. Za dva dny stihl náš bubeník John Boecklin nahrát 10 písní! Zbytek dodělá zítra a poté se vrhneme na nahrávání kytar. Zatím to jde opravdu skvěle!"

Pokud chcete více informací, stáhněte si sedmiminutové interview se zpěvákem Dezem Fafarou, které pořídil Andrew Haug. Rozhovor stahujte zde (3 MB)!

Zpěvák KoRn o novém CD

18. listopadu 2006 v 10:31 | Corey(8) |  Music News
Jonathan
KoRn v současné době pilně pracují na nástupci alba "See You on the Other Side" z roku 2005. Kapela napsala 18 písní a ještě jich několik napíše, aby později mohla vybrat ty, které se na albu objeví a které ne. Zpěvák Jonathan Davis řekl, že kapela nemá žádný důvod opakovat se na novém CD. "Víte, chceme vstoupit do jiné úrovně a vytvořit trochu jiný materiál," řekl. "Nechceme udělat 'See You on the Other Side' číslo dvě. Pouze tvoříme trochu jiný druh materiálu a jsem z něj nadšený. Nemůžu se už dočkat. Včera jsem začal zpívat první píseň a je to opravdu melodické, ale stále tvrdé. Je to pro nás nové a odlišné."

Cradle of Filth opustil bubeník

16. listopadu 2006 v 16:58 | Corey(8) |  Music News
Po několika měsících neustálých spekulací a zvěstí bylo včera oficiálně potvrzeno, že bubeník Adrian Erlandsson opustil kapelu Cradle of Filth. Podle oficiálního prohlášení "Erlandsson zjistil, že jeho dva side projecty, nazvané Needleye a Nemhain, zabírají velké množství času, a proto se rozhodl opustit Cradle of Filth a plně se koncentrovat na tyto dvě kapely."

Adrian k tomu řekl toto: "Užil jsem si chvíle v Cradle of Filth, ale teď je čas odejít. Cítím, že odcházím na vrcholu, protože 'Thornography' je podle mě naše nejlepší album."

Erlandsson kdysi hrával i v kapelách At the Gates a The Haunted. Jedním z důvodů jeho odchodu z Cradle of Filth byly údajně také napjaté vztahy s zpěvákem Dani Filthem.

Baskytarista Hatebreed se zranil

13. listopadu 2006 v 15:06 | Corey(8) |  Music News
Hatebreed
Baskytarista smečky Hatebreed, Chris Beattie, si 9. listopadu na jednom z koncertů poranil pravou ruku a nebude schopen odehrát zbývající koncerty z právě probíhajícího turné po Evropě. Beattieho by měl nahradit Carl Schwartz z kapely First Blood.

Hatebreed stále pokračují v turné na podporu zatím poslední řadové desky, pojmenované "Supremacy", které se v USA prodalo za první týden 27 000 kusů, což ji vyhouplo na 31. místo žebříčku Billboard 200. Alba "The Rise of Brutality" z roku 2003 se za stejnou dobu prodalo ještě o 5 000 kusů více a dostalo se na 30. příčku žebříčku Billboard 200.

Vinnie Paul má novou kapelu

11. listopadu 2006 v 18:57 | Corey(8) |  Music News
chad gray
Zakladatel kapel Pantera a Damageplan, Vinnie Paul Abbott, potvrdil, že jeho nová kapela ponese název Hellyeah. V současné době se skupina nachází v Dallasu, kde připravuje materiál pro debutové album, které by mělo vyjít v březnu příštího roku. Sestava Hellyeah je následující:

Chad Gray (Mudvayne) - zpěv
Greg Tribbett (Mudvayne) - kytara
Tom Maxwell (Nothingface) - kytara
Jerry Montano (Danzig, Nothingface) - baskytara
Vinnie Paul Abbott (Pantera, Damageplan) - bicí

Po vydání debutového alba by mělo následovat turné. Chad Gray řekl, že vznik této kapely nijak neovlivní chod veleúspěšné partičky Mudvayne, jež by měla někdy v příštím roce nahrát svou čtvrtou řadovou desku.

Název nové desky Shadows Fall

10. listopadu 2006 v 18:18 | Corey(8) |  Music News
Podle MTV.com ponese nové album kapely Shadows Fall název "Threads of Life". Deska by měla vyjít někdy v březnu příštího roku u Atlantic Records. Skupina jej nahrává v studiu 606, které se nachází v městě Northridge, Severní Karolína, s producentem Nickem Raskulineczem (Foo Fighters, Stone Sour, Rush).

Průběh nahrávání nové desky můžete sledovat na www.shadowsfall.com!

Nové album Deftones na trhu

9. listopadu 2006 v 15:00 | Corey(8) |  Music News
deftones - saturday
Nového alba kapely Deftones, nazvaného "Saturday Night Wrist", se v prvním týdnu na trhu prodalo 76 000 kusů. To ho katapultovalo na 10. místo žebříčku Billboard 200. Zde je několik dalších alb a jejich prodeje v USA za první týden:

Deftones - "Saturday Night Wrist": 76 000
The Haunted - "The Dead Eye": 3 200
Hammerfall - "Threshold": 1 700
40 Below Summer - "Last Dance": 1 000
My Dying Bride - "A Line of Deathless Kings": 600
Dream Evil - "United": 600
Belphegor - "Pestakopalypse VI": 400
Borknagar - "Origin": 300

Kytarista Arch Enemy o svých zážitcích z turné

7. listopadu 2006 v 15:29 | Corey(8) |  Music News
Arch Enemy
Členové kapely Arch Enemy jsou nyní doma ve Švédsku a připravují se na své poslední evropské koncerty v tomto roce.

Kytarista Michael Amott se podělil o své dojmy z posledního turné:

"Právě jsme se vrátili domů z Gigantour, které pro nás bylo obrovskou zkušeností. Skvělí lidé, skvělá muzika a úžasní fanoušci! Udělali jsme si také mnoho nových přátel. Rád bych poděkoval Megadeth za to, že nám dali příležitost. Vždy je dobré, učit se přímo od mistra. Myslím, že to někdy můžeme zopakovat! Loud Park festival v Japonsku byl také úžasný. Sice to byla má 21. zastávka v Japonsku, ale tato byla z mnoha důvodů speciální.

Nyní nás čeká několik evropských a skandinávských koncertů. Nejsou to pouze poslední koncerty v tomto roce, ale také poslední koncerty na podporu alba 'Doomsday Machine'. Takže pokud chcete vidět Arch Enemy ještě předtím, než vstoupíme v roce 2007 do studia, přijďte, protože toto je vaše poslední šance."

Nový videoklip Killswitch Engage

5. listopadu 2006 v 21:21 | Corey(8) |  Music News
Na nový videoklip kapely Killswitch Engage k písni "My Curse" se nyní můžete podívat na YouTube.com! Klip režíroval Lex Halaby, který v minulosti spolupracoval napřiklad s Mudvayne nebo In Flames.

Pokud vám toto nestačilo, můžete si stáhnout píseň "For You". Obě zmíněné písně pocházejí z alba "As Daylight Dies", které vychází 21. listopadu u Roadrunner Records. E-card k tomuto albu najdete zde.

Vyberte nejlepší klip roku!

4. listopadu 2006 v 20:25 | Corey(8) |  Music News
Televizní pořad "Headbanger's Ball", který mimochodem moderuje Jamey Jasta z Hatebreed, a magazín Revolver spojily síly, aby vám přinesli zajímavou anketu o nejlepší metalový klip roku 2006! Výsledky se dovíte v prosinci, kdy televizní stanice MTV2 odvysílá specíální vydání pořadu "Headbanger's Ball".

Pro svůj oblíbený videoklip můžete hlasovat zde! Počet odeslaných hlasů není nijak omezen.

Machine Head - Days Turn Blue to Gray

2. listopadu 2006 v 18:52 | Corey(8) |  Videa
Když už jsem tu dnes psal o Machine Head, můžeme si rovnou dát i nějaké to jejich video, protože tato výborná kapela si určitě zaslouží vaši pozornost. Dnes jsem vybral povedený videoklip k songu "Days Turn Blue to Gray", který se nachází na zatím poslední studiové nahrávce "Through the Ashes of Empires" z roku 2003. Své dojmy z videa, rady, tipy a názory na blog můžete psát do naší Knihy návštěv!


Skupina: Machine Head - Days Turn Blue to Gray
Velikost: 45,9 MB
Kvalita: 4/5
Délka: 04:08
Formát: MPEG
Download Rapidshare: zde

Přeji příjemné pokoukání!

Zpěvák Machine Head hovoří o novém CD

2. listopadu 2006 v 15:40 | Corey(8) |  Music News
Machine HeadMachine Head v současné době pilně pracují na své nové desce, pojmenované "The Blackening", která by měla vyjít na jaře příštího roku u Roadrunner Records. Ostatně, o nové desce jsem psal tuším už dvakrát, takže pro obsáhlejší info prolistujte starší novinky. Takto se k desce nedávno vyjádřil zpěvák Machine Head, Robert Flynn:

"Tohle je ta nejambicióznější věc, kterou jsme kdy udělali. Dali jsme si cíl, napsat a nahrát něco, co posune hranice v oblasti komplexnosti a technické struktury. Věci, které se dějí ve světě nás přímo vedou k tomu, abychom napsali temnější a víc ponuré album."

Například písně "Clenching The Fists of Dissent", "A Farewell to Arms" a "Halo" jsou zaměřeny na politiku a válku v Iráku.

Novinky u Evanescence, Marilyn Manson, Nemhain, Manowar

1. listopadu 2006 v 21:05 | Dismember |  Music News
>>> Evanescence si jako druhé video k aktuální desce "The Open Door" vybrali song "Lithium". Režisér bude Paul Fedor.

>>> Marilyn Manson, také známý pod svým pravým jménem Brian Warner, včera otevřel v Los Angeles svou galerii s názvem "Celebritarian Corp. Gallery of Fine Art", kde vystavuje své obrazy.

nemhain>>> Bubeník Adrian Erlandsson z kapely Cradle of Filth pracuje pilně na svém vedlejším projektu s názvem Nemhain. Na projektu s ním spolupracuje jeho žena. Tohle duo zrovna zveřejnilo song "Girls Like Honey" na MySpace! K tomu budou ještě točit jejich první klip k songu "Ana". Mimochodem, takhle vypadá sestava:

Cherry Forever - doprovodná kytara
Morrigan Hel - zpěv
Sam Hain - hlavní kytara
Da Witch - baskytara
The Swede (Adrian Erlandsson) - bicí

>> K aktuální EP kapely Manowar "The Sons Of Odin" je k dispozici eKarta.

>> Organizátoři Sweden Rock Festivalu zveřejnili trailer k připravovanímu DVD.