close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Září 2006

Walls of Jericho a jejich nový klip

30. září 2006 v 21:41 | Corey(8) |  Music News
Nový klip kapely Walls of Jericho k písni "A Trigger Full of Promises" bude mít svou televizní premiéru dnes v pořadu "Headbanger's Ball", který pravidelně vysílá stanice MTV2. Klip režíroval Dale Restighini (Trivium, Hatebreed, Fall Out Boy) a odehrává se ve vězeňských celách v Pennsylvánii. "Chtěli jsme klip v temném prostředí, aby zachytil téma textu písně," řekl bubeník Dustin Schoenhofer, který ke klipu napsal scénář. Na videoklip se můžete podívat zde!

Walls of Jericho se v současné době připravují na kanadské turné, kde budou koncertovat po boku Bleeding Through. Tato koncertní šňůra začíná příští týden v Quebec City. Poté kapelu čeká cesta do Brazílie, USA a Evropy.

Best Of od Fear Factory

30. září 2006 v 8:58 | Mr.Seven |  Music News
fear factory
Vydavatelství Roadrunner Records právě vypouští na trh výběr těch nejlepších skladeb známé kapely Fear Factory. Album zachycuje kompletní vývoj skupiny od jejich nejtvrdších začátků až po industrial metal, který hrají nyní. Tracklist celého alba je následující:

01. Martyr
02. Scapegoat
03. Scumgrief
04. Demanufacture
05. Self-Bias Resistor
06. Zero Signal
07. Replica
08. Shock
09. Edgecrusher
10. Resurrection
11. Cars
12. Linchpin

Dying Fetus o nadcházejícím albu

30. září 2006 v 8:53 | Mr.Seven |  Music News
O death metalové kapele Dying Fetus jsme psali už dřív, ale máme pro vás opět nějaké novinky.

Skupina konečně našla nového bubeníka, kterým je Duane Timlin, a díky tomu už konečně ve studiu pracuje na novém albu, které plánuje dokončit na přelomu roku a vydat ho pod křídly vydavatelství Relapse Records. Na albu se objeví skladby jako "Parasites of Catastrophe", "Unadulterated Hatred", "Raping the System" a "The Ancient Rivalry". Dying Fetus se navíc budou účastnit severoamerického turné skupiny Cannibal Corpse.


W.A.S.P. posunuli datum vydání nové desky

29. září 2006 v 21:42 | Corey(8) |  Music News
WASP
Zpěvák kapely W.A.S.P., Blackie Lawless, potvrdil v rozhovoru pro švédský Close-Up magazín, že nová deska "Dominator" nevyjde v tomto roce. Datum vydání desky bylo posunuto na leden roku 2007, přičemž původně mělo vyjít 13. listopadu v Evropě a 21. listopadu v USA.

Nová fošna navíc vyjde u nového vydavatelství, protože se W.A.S.P. nedávno upsali labelu Steamhammer/SPV. Takto vypadá track list alba "Dominator":

01. Mercy
02. Burn [Deep Purple cover]

03. Take Me Up
04. Heaven's Blessed
05. Heaven's Hung in Black
06. Long Long Way to Go
07. Teacher
08. Heaven's Hung in Black (Reprise)
09. Fortunate Son [Creedence Clearwater Revival cover]

Nightwish stále nemají nového zpěváka

28. září 2006 v 18:17 | Corey(8) |  Music News
Finská kapela Nightwish, která nedávno začala nahrávat své první album po odchodu zpěvačky Tarji Turunen, nechala na svých stránkách tuto zprávu:

"V některých médiích se znovu objevily falešné zprávy o našem novém zpěvákovi/zpěvačce. Zatím jsme ohledně zpěváka neudělali žádné rozhodnutí a v tomto roce už ani neuděláme. Až vybereme zpěváka, budeme o tom informovat všechny média. Ještě jednou: Nevěřte žádným zprávám, které se nenachází na www.nightwish.com!"

Tarja Turunen odešla z kapely poté, co jí ostatní členové kapely nechali na oficiálních stránkách otevřený dopis, kde vyjádřili nespokojenost s přístupem zpěvačky k fanouškům.

Prodeje nových alb Mushroomhead a Napalm Death

27. září 2006 v 16:49 | Corey(8) |  Music News
Mushroomhead prodali v prvním týdnu na trhu pouze 12 000 kusů své nové desky "Savior Sorrow", čímž se dostali na 73. místo žebříčku Billboard 200. Alba "XIII" z roku 2003 se ale za stejnou dobu v USA prodalo přes 28 000 kusů, takže se jedná o výrazný propad.

Zde je několik nových alb a jejich prodeje v USA:

Mushroomhead - "Savior Sorrow": 12 000 kusů (#73)
Suffocation - "Suffocation": 2800 kusů
Napalm Death - "Smear Campaign": 1400 kusů

UPDATE: Vydavatelství Megaforce Records zpochybnilo čísla o prodeji nové desky Mushroomhead, která poskytla agentura Nielsen SoundScan, a oznámilo, že nové desky se prodalo 26 084 kusů!

Suffocation dokončili nový klip

27. září 2006 v 16:38 | Corey(8) |  Music News
Legendární death metalová smečka Suffocation nedávno dokončila nový videoklip k písni "Abomination Reborn", která se nachází na nové desce "Suffocation".

Vůbec první videoklip z této desky byl natočen v Brooklynu a jeho režisérem se stal Frankie Nasso (Mudvayne, Hatebreed, Misery Index). Snímky z tohoto klipu, jenž bude mít premiéru začátkem října, můžete najít zde!

Nová deska se samozřejmě dočkala i své e-card, na které si můžete poslechnou songy "Abomination Reborn" a "Blind Torture Kill". E-card se nachází zde!

Suffocation se koncem října vydají na americké turné společně s kapelami Fear Factory, Hypocrisy a Decapitated.

Nový klip Mushroomhead + Cavalera o reunionu

25. září 2006 v 20:05 | Corey(8) |  Music News
>>> O novém albu "Savior Sorrow" od kapelky Mushroomhead už jsme si tu psali několikrát. Dnes byl zveřejněn i první videolip z této desky! Konkrétně jde o klip k písni "Simple Survival", který režíroval Chad Calek. Dle mého skromného názoru docela povedený klip můžete sledovat na iKlipz.com!

>>> Toto řekl Max Cavalera v jednom z nedávných rozhovorů o reunionu Sepultury:

"Zatím není nic oficiálního, ale ano. Řekl bych, že dnes je to mnohem více pravděpodobnější než před několika lety."

O rozpadu Sepultury: "Byly to divné časy. Skupina se začínala stávat populární a když se začínáte stávat populární, začínají se množit i problémy. Jedna věc šla s druhou, takže uvnitř kapely bylo hodně soubojů. Také jsme byli hodně mladí. Trochu jsem se z toho vinil. Myslím, že kdyby jsme si dali dva roky pauzu, k žádnému rozpadu by nedošlo. Ale neudělali jsme to."

Headbangers Ball

24. září 2006 v 14:04 | Corey(8) |  Music News
mtv2
Takto bude vypadat tracklist metalového pořadu Headbangers Ball, který vysílá každou neděli ve 22:00 východoamerického času televizní stanice MTV2:

Lamb of God - Red Neck
Everytime I Die - The New Black
Hatebreed - Defeatist
Metallica - Some Kind of Monster
Black Label Society - Concrete Jungle

Gojira - To Sirius
Mastodon - The Wolf Is Loose
Trivium - Entrance The Conflagration
Bullet for My Valentine - Tears Don't Fall
Dragonforce - Operation Ground and Pound
Superjoint Ritual - Dress Like a Target
Deicide - Homage for Satan
Sick of It All - Take the Night Off
Bleeding Through - Love in Slow Motion
Powerman 5000 - Wild World
Crisis - Blood Burden
Ministry - Lies, Lies, Lies
Agnostic Front - All Is Not Forgotten

AC/DC - Put the Finger on You
Kiss - All Hell's Breaking Loose
Van Halen - Hear About It Later

Hostem pořadu bude smečka Mastodon!

Nášup kratších novinek

23. září 2006 v 10:11 | Corey(8) |  Music News
Aneb několik kratších zpráviček, které by samostatně nestačily na celou novinku:

>>> Časopis Revolver Magazine informuje ve svém posledním čísle o tom, že nová deska kapely Chimaira by měla nést název "Resurrection".

>>> Deftones se pochlubili s novým videoklipem k singlu "Hole in the Earth", který se nachází na nové desce "Saturday Night Wrist". Na videoklip se můžete podívat zde!

>>> Britští Cradle of Filth zveřejnili další, v pořadí již čtvrtý song z nové desky "Thornography". Tentokrát jde o píseň "Foetus of a New Day Kicking" (objevil se i na e-card, ale v horší kvalitě), kterou si můžete poslechnout na této adrese!

>>> Fotky z koncertu Fear Factory v Sydney najdete na Wire Image (nutná registrace - zdarma). Koncert proběhl 16. září v The Big Top Luna Park.

Machine Head pokračují v přípravách nové desky

22. září 2006 v 19:52 | Corey(8) |  Music News
Machine HeadMachine Head stále připravují své šesté řadové album, které nazvali "The Blackening". Deska by měla vyjít začátkem příštího roku u Roadrunner Records. Producentem alba je samotný Robert Flynn (zpěvák) a mixování se ujme Colin Richardson (Cannibal Corpse, Trivium, Bullet for My Valentine). Na internet se dostaly i názvy některých písní jako "Clenching the Fists of Dissent", "Aesthetics of Hate", "Halo", "The Beautiful Mourning", "Now I Lay Thee Down", "Slanderous Love", "Wolves" a "A Farewell to Arms". Nemůže samozřejmě chybět ani Paul Brown (Marilyn Manson), jenž v nejbližší době začne pracovat na obalu alba.

Takto se k nahrávání vyjádřil Robert Flynn: "Nahrávání zatím probíhá senzačně, i když jsme trochu v časovém skluzu. Matroš zní zabijácky. Sir Colin Richardson by měl začít mixovat desku začátkem října. A už taky máme jeden nápad pro obal nové desky, který je, no... trochu tmavý... a trochu mrtvolný."

Prodeje nových alb Papa Roach a Black Label Society

20. září 2006 v 17:10 | Corey(8) |  Music News
black label society
Nového alba kapely Papa Roach, pojmenovaného "The Paramour Sessions", se prodalo v prvním týdnu na americkém trhu 37 000 kusů, což je o 15 000 kusů méně než v případě alba "Getting Away with Murder" z roku 2004. Zde je žebříček několika nových alb na americkém trhu (v závorce je uvedeno umístění v žebříčku Billboard 200):

Papa Roach - "The Paramour Sessions": 37 000 kusů (#16)
Black Label Society - "Shot to Hell": 32 000 kusů (#21)
Mastodon - "Blood Mountain": 24 000 kusů (#32)
Norma Jean - "Redeemer": 21 000 kusů (#38)
Hatesphere - "The Sickness Within": méně než 100 kusů
Meliah Rage - "The Deep and Dreamless Sleep": méně než 100 kusů
Manticora - "The Black Circus (Part One)": méně než 50 kusů

Cradle of Filth spustili novou e-card

19. září 2006 v 16:02 | Corey(8) |  Music News
Určitě se vám už z nějakých zdrojů doneslo, že Cradle of Filth vydávají nové album "Thornography", které vychází 17. října u vydavatelství Roadrunner Records. Včera byla k tomuto albu spuštěna i e-card, na které najdete dvě tapety, AIM ikony a hlavně tři písně z nové desky! Konkrétně jde o songy "Dirge Inferno", "Tonight in Flames" a "The Foetus of a New Day Kicking".

E-card k albu "Thornography" najdete zde!

Chat s Angelou Gossow

17. září 2006 v 15:08 | Corey(8) |  Music News
Přepis online chatu s Angelou Gossow z Arch Enemy najdete na této adrese! Chat proběhl 15. září v Gigantour Chat Room a točí se hlavně kolem letošního Gigantour, kde hrají i Arch Enemy. A když už jsme u Gigantour, na tomto turné hrají i skupiny Megadeth, Opeth a Lamb of God, což je hodně silná sestava.

Jak už asi víte, Arch Enemy vydali v srpnu DVD "Live Apocalypse". K tomuto DVD byla samozřejmě spuštěna i e-card, na které najdete dva videa z nového DVD k písním "Ravenous" a "My Apocalypse", několik nových promo fotek a samozřejmě i nějaké ty informace o samotné skupině. E-card najdete zde!

Trivium a jejich nový klip

16. září 2006 v 17:33 | Mr.Seven |  Music News
Nové video skupiny Trivium k písni "Entrance of the Conflagration" bylo konečně dokončeno a podívat se na něj můžete třeba tady. Video bylo natočeno 10. srpna v Eon Loft (Los Angeles, Kalifornie) a režíroval jej Dale "Rage" Resteghini (Mudvayne, Hatebreed, Unearth, Shadowfall).

Píseň pochází z třetího alba skupiny a nese název "The Crusade". Vydávat ho bude Roadrunner Records a do prodeje se dostane 10. října.

Update by Corey(8): Takže na oficiálních stránkách labelu Roadrunner Records se objevil klip k písni "Entrance of the Conflagration" přímo ke stažení. Klip v různých kvalitách najdete zde! A aby toho nebylo málo, na světlo světa se dostaly i nové promo fotky, které najdete tady.

1349 - Sculptor of Flesh

16. září 2006 v 17:01 | Corey(8) |  Videa
Jsem tu s dalším novým videem! Dnes to bude něco pro posluchače velmi ostré muziky. Vybral jsem kapelku 1349 s její vypalovačkou "Sculptor of Flesh", která se nachází na zatím poslední desce "Hellfire". Své dojmy z videa, rady, tipy a názory na blog můžete psát do naší Knihy návštěv!

Skupina: 1349 - Sculptor of Flesh
Velikost: 54,5 MB
Kvalita: 4/5
Délka: 03:16
Formát: AVI
Download Turboupload: zde

Přeji příjemné pokoukání!

Head se nevrací do KoRn

15. září 2006 v 17:56 | Corey(8) |  Music News
SYOTOS
Jonathan Davis, frontman kapely KoRn, sestřelil všechny nepravdivé pověsti o návratu Briana "Heada" Welche zpět do kapely. Zvěsti o návratu Heada se začaly šířit ve chvíli, kdy se na jeho oficiálních stránkách objevila tato zpráva:

"Mluvil jsem s Jonem a Munkym o nás a mém odchodu. A konečně vám mohu oznámit, že bych rád s kapelou vyrazil na tour a nahrál nové album. Jsem tak nadšený! Více informací přinesu brzy."

Mnoho fanoušků bylo tímto prohlášením šokováno a zároveň i nadšeno, ale valná většina z nich této zprávě příliš nevěřilo.

Všechny dohady a míty ale sestřelil zpěvák Jonathan Davis:

"Jsou to sračky. Nepravdivé, falešné, nepřesné, klamné, neskutečné. Head se nevrací do KoRn. Opakuji, nevrací do KoRn."

Zemřel bývalý kytarista Hatebreed

15. září 2006 v 9:47 | Mr.Seven |  Music News
Začátkem tohoto týdne postihla hardcore metalovou americkou kapelu Hatebreed tragédie, když za dosud neupřesněných okolností zemřel jejich bývalý kytarista Lou "Boulder" Richards. Lou hrál se skupinou na albech "Satisfaction Is the Death of Desire" a "Perseverance" a skupinu opustil v květnu roku 2002.

Cannibal Corpse v České republice

14. září 2006 v 17:36 | Corey(8) |  Music News
cannibal corpse
Legendární death metalová smečka Cannibal Corpse začátkem příštího roku vyrazí na turné po Evropě a dostane se i do České republiky! Místo konání této show zatím nebylo potvrzeno. Cannibal Corpse odehrají v Evropě tyto koncerty:

22. února - Francie, Antipode, Rennes
23. února - Španělsko, TBA, Bilbao
24. února - Portugalsko, Hard Club, Porto
25. února - Španělsko, TBA, Mardid
26. února - Španělsko, TBA, Barcelona
27. února - Francie, Lyon
28. února - Itálie, Nouvo Estragon, Boloň
1. března - Itálie, Alpheus, Řím
3. března - Řecko
4. března - Řecko
5. března - Bulharsko
6. března - Rumunsko
7. března - Srbsko
8. března - Slovinsko
9. března - Maďarsko, A 38, Budapešť
10. března - Německo, Backstage, Mnichov
11. března - Česká republika
13. března - Lotyšsko
14. března - Estonsko
15. března - Finsko
16. března - Finsko
17. března - Finsko
19. března - Švédsko
20. března - Dánsko
21. března - Německo, Musik Zentrum, Hannover
22. března - Německo, F Haus, Jena
23. března - Holandsko, Effenaar, Eindhoven
24. března - Belgie, Biebob, Vosselaar

Co nového u Chimairy?

12. září 2006 v 18:20 | Corey(8) |  Music News
Clevelandská Chimaira spustila svůj vlastní YouTube.com kanál, který najdete zde! Kapela se k tomu vyjádřila takto: "Uploadnuli jsme záběry ze studia, proběhlých tour a dalších stupidit. Mrkněte na to a čekejte na další materiál."

Skupina také připravuje nové album. Bude to vůbec první deska od nedávného rozchodu s vydavatelstvím Roadrunner Records. "Teď máme napsaných asi 6-8 songů. Chceme rychle najít nového vydavatele a někdy v říjnu začneme s nahráváním ve studiu. Album by tedy mohlo vyjít začátkem příštího roku, ale někdy věci nejdou podle plánu, takže nebuďte překvapení, pokud se ještě něco změní," řekl Chris Spicuzza (elektronika).

Nový klip Satyricon

11. září 2006 v 16:13 | Corey(8) |  Music News
Je tomu už pár týdnů, co jsem vás informoval o natáčení nového videoklipu norských Satyricon k písni "The Pentagram Burns", která se nachází na zatím poslední řadovce "Now, Diabolical". Tento klip se již objevil na oficiálních stránkách, takže ho můžete ihned stahovat ve formátech MOV a WMV. Velikost klipu je kolem 20 MB.

Videoklip režíroval v Oslu pan Håvard Arnstad.

Kittie nahrávají nové album

10. září 2006 v 18:01 | Mr.Seven |  Music News
Producent Kevin Shirley (Iron Maiden, Dream Theater) oznámil, že nové album ženské metalové kapely Kittie se už začíná nahrávat.

"Musím přiznat, že jsem Kittie nikdy dřív moc neslyšel, ale ty holky opravdu válej! Bicí jsou perfektní, kytary rovněž a zpěv je chvíli úplně hrozivý, poté zase jemný, skutečně působivé!

Bohužel jsme začali s nahráváním o trochu déle, kvůli technickým problémům, ale v současnosti je vše OK a nové album bude opravdu nářez!"

DevilDriver - Hold Back the Day

9. září 2006 v 18:18 | Corey(8) |  Videa
Tentokrát jste si na nové video museli počkat trochu déle, ale snad bude většina z vás spokojena. Dnes jsem zvolil něco ostřejšího, konkrétně kapelu DevilDriver s jejich klipem k písni "Hold Back the Day". Jedná se o velmi povedený kousek, takže neváhejte a stahujte! Své dojmy z videa, rady, tipy a názory na blog můžete psát do naší Knihy návštěv!

Skupina: DevilDriver - Hold Back the Day
Velikost: 61,9 Mb
Kvalita: 3/5
Délka: 04:14
Formát: MPG
Download Turboupload: zde

Přeji příjemné pokoukání!

Killswitch Engage odhalili obal nového alba

9. září 2006 v 13:41 | Mr.Seven |  Music News
Skupina Killswitch Engage zveřejnila obal (dle mého velice povedený) svého nadcházejícího alba "As Daylight Dies". Pro větší obrázek klikněte na tento odkaz. Nové album vyjde pod křídly Roadrunner Records 21. listopadu tohoto roku a produkuje ho kytarista Adam Dutkiewicz (Underoath, Unearth). Basskytarista Mike D'Antonio o albu říká: "Všichni jsme z nového alba nadšeni a nemůžeme se dočkat, až vyjde."

Mushroomhead vyrukovali s další písní

9. září 2006 v 11:15 | Corey(8) |  Music News
Na MySpace stránkách kapely Mushroomhead si můžete poslechnou další píseň z nové desky "Savior Sorrow" (obal), která vychází 19. září u Megaforce Records. Tentokrát se jedná o song "12 Hundred". Na MySpace si můžete taktéž poslechnout i nový singl "Simple Survival".

Skupina Mushroomhead vyráží koncem září na americké turné, kde jí budou doprovázet smečky Soil, Brand New Skin a The Autumn Offering.